جزییات واریز یارانه جدید به حساب مادران دارای فرزند شیرخوار

در قالب طرح ملی یسنا امروز ۸۰۰ هزار تومان به حساب سرپرستان خانوار دهک یک واریز می‌شود.

جزییات واریز یارانه جدید به حساب مادران دارای فرزند شیرخوار

به منظور جلوگیری از سوء تغذیه مادران و نوزادان در دهک‌های کم درآمد جامعه، دولت واریز یارانه ویژه ای را در نظر گرفته است. واریز یارانه مادران دارای فرزند شیرخوار از امروز آغاز می شود.

معاون رفاه و امور اقتصادی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی از واریز یارانه مادران دارای فرزند شیرخوار به حساب سرپرستان خانوار، خبر داد.

معاون رفاه و امور اقتصادی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اعلام این خبر گفت: در طرح ملی یسنا که برای مادران دارای فرزند شیرخوار در حال اجراست، مبلغ ۸۰۰ هزار تومان برای دو ماه بهمن و اسفند به حساب سرپرستان خانوار واریز می‌شود.

علیرضا عسگریان گفت: در حال حاضر ۲۳ هزار مادر دارای فرزند شیرخوار زیر دو سال در ۸ استان کشور مشمول این طرح می‌شوند که می‌توانند ۱۶ قلم کالای اساسی را از ۲۱۰ هزار فروشگاه در سطح کشور خریداری کنند.

به گفته عسگریان، مادران دهک یک استان‌های ایلام، خراسان‌های شمالی و جنوبی، لرستان، هرمزگان، گلستان، کهگیلویه و بویراحمد در طرح ملی یسنا قرار دارند.

معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: استان‌های ایلام و گلستان به ترتیب کمترین و بیشترین مشارکت در این طرح را داشتند.

عسگریان خطاب به مشمولان این طرح گفت: زمان استفاده از اعتبار کالابرگ الکترونیکی دو ماهه است و قابل تمدید نیست و اگر سرپرست خانواری از این اعتبار طی دو ماه استفاده نکند، امکان ذخیره‌سازی در حساب کالابرگ را ندارد.

 

  • لینک کوتاه کپی شد
ارسال نظر

آخرین اخبار