قیمت مرغ | کاهش قیمت مرغ | قیمت مرغ در بازار

جدیدترین تغییرات قیمت مرغ در اولین روز هفته + توضیحات

جهت اطلاع از جدیدترین اخبار در خصوص قیمت مرغ این مطلب از سایت ویکی گردی را مطالعه کنید

جدیدترین تغییرات قیمت مرغ در اولین روز هفته + توضیحات

به نقل از نمناک: علی ابراهیمی از تعادل قیمت مرغ خبر داد و گفت:طی ماه های اخیر 130 تا 136 میلیون قطعه جوجه ریزی در واحدهای مرغداری صورت گرفت که همین امر منجر به ثبات قیمت مرغ در بازار شده است. در ادامه به جدیدترین توضیحات در خصوص قیمت مرغ می پردازیم.

او با بیان اینکه ماهانه 110 تا 115 میلیون قطعه جوجه ریزی مورد نیاز کشور است، افزود:بنابر برنامه وزارت جهاد کشاورزی، ماهانه باید 145 میلیون قطعه جوجه ریزی صورت گیرد که در صورت تحقق این امر تعدادی از مرغداران از چرخه تولید خارج می‌شوند.

ابراهیمی ادامه داد:با استمرار روند فعلی جوجه ریزی نه تنها کمبودی در عرضه مرغ نداریم، بلکه پشتیبانی امور دام برای خرید باید وارد میدان شود.

مدیرعامل اتحادیه مرغداران گوشتی با بیان اینکه قیمت گذاری دستوری راهکار تنظیم بازار فعالیت های اقتصادی نیست،افزود:قیمت گذاری دستوری منجر به خسارت تولیدکنندگان و عدم امکان برنامه ریزی برای تولید می شود، بنابراین انتظار می رود که مسئولان دست از قیمت گذاری دستوری بردارند و تنها مکانیزم عرضه و تقاضا تعیین کننده قیمت در بازار باشد.

او قیمت تمام شده هر کیلو مرغ زنده را 60 هزار تومان اعلام کرد و گفت:هم اکنون مرغ کمتر از نرخ تمام شده در بازار عرضه می شود.

منابع: نمناک / باشگاه خبرنگاران جوان

  • لینک کوتاه کپی شد
ارسال نظر

آخرین اخبار