انهدام شبکه اختلاس‌گران دارو در کرمانشاه

بنا بر اعلام دادستان عمومی و انقلاب استان کرمانشاه یک شبکه سازمان یافته اختلاس دارو توسط، سربازان گمنام امام زمان (عج) در یکی از بیمارستان‌های استان منهدم شد.

انهدام شبکه اختلاس‌گران دارو در کرمانشاه

شهرام کرمی روز چهارشنبه در جمع خبرنگاران در تشریح جزئیات این خبر اظهار کرد: اخیرا یک شبکه سازمان یافته اختلاس دارو توسط سربازان گمنام امام زمان در یکی از بیمارستان های کرمانشاه کشف و متلاشی شد.

وی ادامه داد: سرشبکه این باند مسئول داروخانه این بیمارستان بوده که اقدام به اختلاس ۵۳ هزار عدد داروی مورد نیاز مردم در بخش دولتی کرده و در بازار دارو به فروش رسانده بود.

دادستان کرمانشاه تصریح کرد: ۲ نفر تاکنون در این رابطه دستگیر شده اند و پس از انجام تحقیقات راهی زندان شده اند.

وی تاکید کرد: همچنین هفت نفر دیگر نیز تاکنون در این رابطه احضار شده اند تا تحقیقات لازم از آنها هم صورت گیرد.

کرمی یادآورشد: این شبکه زمانی که در سطح استان کمبود دارو داشتیم با استفاده از ضعف های نظارتی داروها را به صورت غیرمجاز به شبکه های کلینیکی تحویل داده و به فروش می رساندند.

وی در بخش پایانی سخنانش به داروخانه های سطح شهر تذکر و هشدار داد که داروهای مورد نیاز خود را باید از مراجع ذیربط و چرخه قانونی تهیه کنند، در غیر این صورت قطعا مرتکب جرم شده و تحت پیگرد قانونی قرار خواهند گرفت.

استان کرمانشاه بیش از ۲ میلیون نفر جمعیت دارد و هم اکنون ۲۷۰ داروخانه در سطح استان کرمانشاه فعالیت می کنند که از این تعداد ۳۶ داروخانه شبانه روزی و مابقی بصورت روزانه فعال هستند.

در این استان اکنون ۲۵ بیمارستان با بیش از چهار هزار و ۵۰۰ تخت فعال است.

برخورد با خرید و فروش سلاح در فضای مجازی جدی می‌شود

دادستان عمومی و انقلاب استان کرمانشاه همچنین از برخورد جدی با خرید و فروش سلاح در فضای مجازی خبر داد.

کرمی با اشاره به آمار بالای خرید و فروش سلاح های جنگی و شکاری در فضای مجازی، اظهار کرد: دسترسی آسان به سلاح موجبات احساس ناامنی و اقدامات مجرمانه و جرائم خشن را به همراه دارد.

وی ادامه داد: در این راستا پلیس فتا و پلیس اطلاعات و امنیت استان مکلف هستند با اقدامات فنی و اطلاعاتی پیشگیری از خرید و فروش سلاح و برخورد با عوامل ناامید کننده فضای مجازی را در دستور کار قرار داده و افراد متخلف را شناسایی و دستگیر کنند.

دادستان کرمانشاه خاطرنشان کرد: از آنجایی که جلب و دستگیری محکومان متواری دارای اهمیت بوده ، لذا نیروی انتظامی نسبت به تشکیل واحد جلب با مدیریت متمرکز و با داشتن نیروهای مجرب و آموزش دیده و با امکانات کافی باید اقدام کند.

وی در بخش دیگری از سخنانش، یکی از اولویت های دستگاه قضایی و فراجا را در سال جاری مبارزه جدی با سارقین، اراذل و اوباش و مخلان نظم و امنیت و آسایش عمومی عنوان کرد و افزود: در این راستا، ضابطین دستگاه قضایی باید برخورد جدی و بازدارنده با رعایت مقررات قانونی با متهمان جرایم مذکور را اجرایی کنند.

 

منبع: ایرنا
  • لینک کوتاه کپی شد
ارسال نظر

آخرین اخبار