آمارهای اصابت صاعقه افزایش یافت

بنا بر اعلام معاون سازمان اورژانس کشور، ۲۳ ماموریت مرتبط با اصابت صاعقه به مردم از سوی اورژانس انجام شد که این ماموریت‌ها در مقایسه با سال‌های قبل افزایش داشته است.

آمارهای اصابت صاعقه افزایش یافت

بابک یکتاپرست درباره آمارهای مربوط به صاعقه‌زدگی گفت:‌ تنها در روز گذشته شش تن به دلیل اصابت صاعقه دچار مصدومیت شده‌اند. این‌ها جزو آماری است که در ماموریت‌های اورژانس به ثبت رسیده است.

وی ادامه داد: این افراد در استان‌های کرمانشاه و چهارمحال و بختیاری طی دو روز گذشته دچار مصدومیت ناشی از صاعقه زدگی شده اند که متاسفانه چهار نفر از این افراد به دلیل آسیب‌های شدید وارده جان خود را از دست دادند.

معاون روابط عمومی سازمان اورژانس کشور همچنین به آمار کلی جانباختگان و مصدومان صاعقه در دو ماه ابتدایی سال ۱۴۰۲ نیز اشاره کرد و گفت:‌ از ابتدای سال جاری تاکنون تعداد ماموریت های همکاران عملیاتی اورژانس ۱۱۵ برای کمک رسانی به مصدومین صاعقه زدگی به ۲۳ مورد رسیده است. متاسفانه ۱۴ مورد منجر به فوت صاعقه‌زدگان شده اما علیرغم مرگبار بودن این حادثه تکنسین‌های اورژانس در ۹ مورد موفق به نجات مصدوم شده‌اند.

یکتاپرست با تاکید بر اینکه آمارهای نهایی در مورد مرگ و میر ناشی از اصابت صاعقه از سوی پزشکی قانونی بررسی و اعلام می‌شود، اظهارکرد:‌با این وجود می‌توان گفت که در آمار ماموریت‌های اورژانس شاهد افزایش قابل توجهی در شمار مصدومان و ماموریت‌های مرتبط با اصابت صاعقه در دو ماه ابتدایی سال بودیم.

 

منبع: ایسنا
  • لینک کوتاه کپی شد
ارسال نظر

آخرین اخبار