استقلال| روبرتو تورس| یاسین سلمانی

یاسین سلمانی و روبرتو تورس از استقلال دور شدند | استقلال به دنبال سه بازیکن خارجی

در آستانه آغاز لیگ برتر، وضعیت استقلال در فصل نقل و انتقالات بسیار نگران‌کننده‌تر از قبل شده و آنها حالا دو بازیکنی که از ابتدای فصل نقل و انتقالات روی خرید آنها حساب کرده بودند را هم از خود دور می‌بینند.

یاسین سلمانی و روبرتو تورس از استقلال دور شدند | استقلال به دنبال سه بازیکن خارجی

خبرملت: در حالی که داریم به روزهای پایانی نقل و انتقالات نزدیک می‌شویم استقلال با کمبود بازیکن مواجه شده است. استقلال در فصل نقل و انتقالات هنوز بازیکنان مد نظرش را جذب نکرده است. استقلال تاکنون قرارداد پنج بازیکن را رسمی کرده؛ آرمین سهرابیان، ایمان سلیمی، آریا برزگر، محمدرضا خالدآبادی و مهرداد محمدی. این در حالی است که گفته می‌شد یاسین سلمانی و روبرتو تورس به زودی به استقلال می‌پوندند اما آنها هم از استقلال دور شده‌اند. با این وجود استقلال در فصل نقل و انتقالات سه ستاره‌ مد نظرش یعنی مهدی قائدی، محمد محبی و امیرحسین حسین زاده را از دست داده و فعلا بازنده اصلی فصل نقل و انتقالات بوده است.

به گزارش فرهیختگان، تیم فوتبال استقلال طی روزهای گذشته با مشکلات زیادی دست‌وپنجه نرم کرده است. از بدهی‌های مالی به بازیکنان که آنها را وادار به اعتصاب کرد تا شکافی که بین مدیریت و کادرفنی ایجاد و موجب شده است استقلالی‌ها فعلا روی خوش به خود نبینند.

در این بین و در بحث آماده‌سازی شاگردان نکونام نیز موانعی بر سر جذب بازیکنان جدید این تیم ایجاد شده، این درحالی است که فعلا و با وجود جذب بازیکنان جدید، دو تن از آنها یعنی آرمین سهرابیان و مهرداد محمدی با مصدومیت مواجه شده‌اند و زمان دقیقی برای بازگشت این نفرات به تمرینات گروهی استقلالی‌ها مشخص نیست. این درحالی است که درخصوص این دو بازیکن شنیده می‌شود از آنجا که قراردادشان نهایی نشده است، این مصدومیت‌ها نمایشی تعبیر شده با این حال طبق شنیده‌های خبرنگار «فرهیختگان» و با تایید پزشک آبی‌ها، سهرابیان و محمدی دوران نقاهت را سپری می‌کنند. هرچند خوشبینی نسبت به مدافع این تیم بیشتر از مهرداد محمدی بوده تا جایی که به احتمال زیاد سهرابیان به اولین دیدار استقلال در لیگ برتر خواهد رسید اما برای بهبودی وینگر جدید آبی‌ها، پزشکان این تیم با تردید مواجه شده و احتمالا این بازیکن یکی، دو هفته ابتدایی لیگ را از دست خواهد داد.

البته محمدی طی تمرینات روزهای اخیر استقلال به پزشکان و مربیان این تیم اعلام کرده که مشکلی برای همراهی این تیم از همان دیدار اول دربرابر نفت آبادان ندارد و در صورت صلاحدید پزشک و کادرفنی می‌تواند استقلال را در این دیدار همراهی کند.

یکی از نزدیکان به تمرینات استقلال اعتقاد دارد این تیم نسبت به رقبا از لحاظ جذب بازیکن ضعیف‌تر عمل کرده و باید طی هفته آینده هرچه سریع‌تر بازیکنانی که مدنظر نکونام هستند جذب تیم شوند. وی معتقد است الان استقلال تیم کاملی ندارد و باید هرچه سریع‌تر برای برگزاری رقابت‌های لیگ برتر تکمیل شود. در هر صورت آبی‌ها در فصل جدید باید ماراتن لیگ برتر و حضور در جبهه جام حذفی را تجربه کرده و بعید است با این ترکیب چشم‌انداز روشنی پیش روی این تیم باشد.

با این حال از اردوی استقلالی‌ها خبر می‌رسد بعد از منتفی شدن حضور حسین زاده در این تیم، مذاکرات با برخی بازیکنان خارجی ادامه دارد هرچند شنیده‌ها حاکی است که مذاکره با روبرتو تورس اسپانیایی به‌دلیل اختلاف دستمزد پیشنهادی باشگاه با آنچه این بازیکن طلب کرده متوقف شده است و چه‌بسا در این زمینه طی روزهای آینده دوباره گشایشی ایجاد شود. نکته قابل‌توجه اینکه در بین بازیکنان داخلی فقط یاسین سلمانی باقی‌مانده که او هم میلی به حضور در استقلال نداشته و به‌نظر می‌رسد سودای حضور در تیم‌های خارجی و احیانا تراکتور دارد.

همه اینها درحالی است که درحال‌حاضر نکونام بیشتر از هر پستی در فاز هجومی تیمش بیشترین نگرانی را احساس می‌کند و قصد دارد در صورت جذب بازیکنان خارجی، در اولویت اصلی در پست‌های وینگر و مهاجم نوک دست به خرید بزند. این درصورتی است که در اولویت بعدی یک مدافع وسط نیز در فهرست خرید سرمربی استقلال قرار دارد. البته درخصوص جذب بازیکن در فاز دفاعی شنیده می‌شود درصورتی‌که مذاکرات با عارف غلامی برای تداوم حضور این بازیکن در استقلال به سرانجام برسد، احتمالا نکونام از درخواست خود برای جذب مدافع خارجی عقب‌نشینی خواهد کرد.

 

  • لینک کوتاه کپی شد
ارسال نظر

آخرین اخبار