قیمت گوشت قرمز| قیمت گوشت قرمز امروز| قیمت گوشت قرمز آبان 1402

قیمت گوشت قرمز در آبان ۱۴۰۲ ارزان شد | کمبود گوشت قرمز در بازار رفع شد؟

قائم مقام وزیر جهاد کشاورزی وضعیت گوشت قرمز در بازار را تشریح کرد.

قیمت گوشت قرمز در آبان ۱۴۰۲ ارزان شد | کمبود گوشت قرمز در بازار رفع شد؟

قیمت گوشت قرمز سال گذشته با رشدی باورنکردنی همراه شد و این روند تا تابستان امسال ادامه داشت. دولت سعی کرده با وارد کردن گوشت قرمز از کشورهای خارجی باعث کاهش قیمت گوشت قرمز داخلی شود.تحلیلگران اقتصادی می‌گویند برای کاهش قیمت گوشت قرمز ابتدا باید قیمت دام کاهش پیدا کند و البته عرضه هم به مقدار کافی صورت بگیرد. در هفته های اخیر قیمت مرغ کاهش پیدا کرده و مردم امیدوارند که قیمت گوشت قرمز نیز ارزان شود. تازه ترین خبر درباره قیمت گوشت قرمز را در ادامه از خبرملت می‌خوانید

اجرای طرح قراردادی تولید همزمان با افزایش واردات گوشت قرمز موجب شده قیمت این کالا در بازار کاهش یابد و طبق گفته های قائم مقام وزیر جهادکشاورزی، قرار است ارزان شود.

قائم مقام وزیر جهاد کشاورزی در مورد اینکه واردات گوشت قرمز تا کی ادامه دارد؟ گفت: بنابر برنامه ریزی صورت گرفته، واردات گوشت قرمز در راستای تنظیم بازار و تامین کسری نیاز داخل تا پایان سال ادامه دارد.

علیرضا پیمان پاک گفت: روزانه ۲۰۰ تا ۲۵۰ تن گوشت گرم گوسفندی و گوساله با نرخ مصوب در فروشگاه‌های زنجیره‌ای و میادین میوه و تره بار عرضه می‌شود.

به گفته او، بنابر برنامه ریزی صورت گرفته تا پایان سال واردات گوشت به منظور رفع کسری نیاز داخل انجام می‌شود.

پیمان پاک با بیان اینکه تمرکز اصلی حمایت از تولید داخل است، افزود: برآوردها حاکی از آن است که در بهار سال آینده گوشت به وفور در کشور وجود دارد به طوریکه دیگر نیازی به واردات نداریم.

قائم مقام وزیر جهاد نرخ کنونی هرکیلو لاشه وارداتی در میادین را ۲۸۰ هزارتومان و گوشت قطعه بندی را ۳۱۶ هزارتومان اعلام کرد و گفت: با توزیع گسترده گوشت وارداتی در بازار، نرخ گوشت داخلی کاهش یافته است.

او گفت: با توجه به استمرار روند واردات، مشکل خاصی در تامین و توزیع گوشت قرمز نداریم و همواره با تامین گسترده نهاده دامی به دنبال خودکفایی گوشت قرمز در داخل هستیم.

پیش از این، رئیس شورای تامین دام کشور با بیان اینکه فعلا واردات گوشت قرمز ادامه دارد، به «حیات» گفته بود: سازمان جهاد کشاورزی با دوراندیشی برای تنظیم بازار اقدام به واردات گوسفند پرواری و گوشت منجمد کرده است. بیشتر حجم گوشت منجمد ذخیره سازی می شود تا در شب عید برای حفظ تعادل قیمت ها به بازار عرضه شود. این در حالی است که واردات گوسفند و گوساله پرواری نیز ادامه دارد.

  • لینک کوتاه کپی شد
ارسال نظر

آخرین اخبار