قیمت مرغ| افزایش قیمت مرغ| قیمت مرغ امروز

قیمت مرغ روی این رقم ثابت می‌شود | اعلام تازه ترین قیمت مرغ

براساس قیمت‌های اعلامی از سوی دولت هر کیلو گوشت گرم مرغ باید با قیمت ۷۳ هزار تومان به‌دست مصرف‌کنندگان برسد اما در حال حاضر قیمت مرغ بالاتر از نرخ مصوب به فروش می‌رسد.

قیمت مرغ روی این رقم ثابت می‌شود | اعلام تازه ترین قیمت مرغ

خبرملت: در روزهای اخیر قیمت مرغ به کاهش پیدا کرده است. قیمت مرغ مصوب به ازای هر کیلوگرم ۷۳ هزار تومان اعلام شده است اما در سطح شهر مرغ به قیمتی بالاتر از آن به فروش می رسد. دولت به گرانفروشان تذکر داده که بالاتر از قیمت مصوب قیمت گذاری نکنند و همچنین به مردم گفته قیمت مرغ بیش از۷۳ هزار تومان را خریداری نکنند. مدیر کل بازرسی جهاد کشاورزی به مردم گفته اگر مشاهده کردند که جایی قیمت مرغ را بالاتر از قیمت مصوب عرضه می کند با شماره ۱۲۴ تماس بگیرند تا با گرانفروشها برخورد شود. تازه ترین خبر درباره قیمت مرغ را در ادامه از خبر ملت می خوانید.

 رئیس سازمان جهاد کشاورزی گفت: با کسانی که مرغ را بالاتر از قیمت مصوب به‌دست مشتریان می‌رسانند برخورد خواهد شد.

براساس قیمت‌های اعلامی از سوی دولت هر کیلو گوشت گرم مرغ باید با قیمت ۷۳ هزار تومان به‌دست مصرف‌کنندگان برسد؛ اما شواهد نشان می‌دهد که قیمت‌ها در سطح کشور و حتی سطح ‌شهر تهران با هم متفاوت است.

در اینباره رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان تهران ضمن تایید این موضوع گفت: قیمت هرکیلو گوشت مرغ گرم در سطح تهران به طور میانگین حدود ۸۰ هزار تومان است که در تلاشیم تا این عدد را به قیمت مصوب برسانیم.

جبرئیل برادری بابیان اینکه حدود ۱۳۰۰ تن گوشت مرغ به طور روزانه به بازار پایتخت تزریق می‌شود، اظهار کرد: با کسانی که مرغ را بالاتر از قیمت مصوب به‌دست مشتریان می‌رسانند برخورد خواهد شد.

قیمت مرغ در بازار به قیمت مصوب دولت نزدیک می‌شود؟

در حالیکه رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان تهران از تلاش برای کاهش قیمت‌ مرغ در بازار خبر می‌دهد؛ اما مرغداران و دست اندرکاران و فعالان این عرصه همواره از سود کم این این صنف خبر می‌دهند و برخی از آنها معتقدند نبود ثبات در نحوه دسترسی به انواع نهاده باعث متضرر شدن فعالان این صنف شده است.

یکی از مرغداران کشور در اینباره به «تیترکوتاه» گفت: تامین نهاده‌ یکی از مهم‌ترین بخش‌ها برای صنعت مرغ محسوب می‌شود که تاثیر مستقیمی روی قیمت نهایی مرغ خواهد داشت که طی سال‌های اخیر این بخش با تلاطم همراه بوده است.

محمد صالح‌اعلا، افزود: قیمت نهاده برای مرغداران قیمت ثابتی ندارد و به همین دلیل گوشت مرغ با قیمت‌های متفاوت به بازار عرضه می‌شود و هر تولیدکننده‌ با توجه نوع دسترسی و قیمت‌ نهاده و سایر هزینه‌ها، محصول خود را روانه بازار می‌کند.

این مرغدار ادامه داد: نحوه دسترسی به انواع نهاده نیز برای مرغداران و در نهایت محصولات قابل عرضه به بازار دارای اهمیت است.

قیمت مرغ

وی در پاسخ به این سوال که آیا دولت می‌تواند قیمت مرغ را به قیمت مصوب نزدیک کند؟ گفت: همان‌طور که گفته شد اگر قیمت‌های تمام شده برای مرغداران که بخش مهم آن قیمت نهاده است به قیمت ارزان‌تر به‌دست آنها برسد، حتما شاهد کاهش قیمت در بازار خواهیم بود؛ اما به نظر نمی‌رسد چنین اتفاقی بیفتد و فکر می‌کنم که در نهایت دولت در کوتاه مدت می‌تواند قیمت‌ها را پائین آورد و بعد از مدتی دوباره روند سابق تکرار خواهد شد و قیمت‌ها شیب صعودی به خود می‌گیرند.وی افزود: به این نکته نیز باید توجه داشت که هرساله در نیمه دوم سال شاهد رشد قیمت در مرغ در بازار هستیم و فکر نمی‌کنم امسال سالی استثنایی برای این بازار باشد و به نظرم روند افزایش قیمت‌ها تکرار خواهد شد.

صالح‌اعلا درباره نحوه دسترسی مرغداران به انواع نهاده‌ها اظهار کرد: طی چند ماه گذشته شاهد تغییراتی در عرضه سهمیه نهاده مرغداران بودیم که این موضوع مشکلاتی را برای فعالان این بخش به وجود آورد.

به گفته وی در تابستان قطعی برق نیز مشکلات و نگرانی‌های زیادی را برای مرغداران به همراه داشت که بعضی از فعالان این صنف را با ورشکستگی مواجه کرد؛ چون قطع برق منجر به از بین رفتن و تلف شدن بسیاری از جوجه‌ها شده بود.وی درباره نحوه حمایت دولت از مرغداران گفت: مسئولان اگر بتوانند نیازهای اولیه مرغداران را برآورده کنند، حتما شاهد بازار و قیمت‌های مناسب‌تر در کشور خواهیم بود.

راهکاری برای جلوگیری از افزایش قیمت مرغ

عضو هیات مدیره اتحادیه مرغداران گوشتی کشور از ارائه پیشنهاد تازه‌ای برای تعیین قیمت مرغ خبر داد.

عطاالله حسن‌زاده در گفتگو با اقتصاد 100 با اشاره به اینکه قیمت‌های کنونی جوابگوی هزینه‌های تولید مرغ در کشور نیست، گفت: متاسفانه سیاستگذاری‌های نادرست سبب شده است ظرفیت بالایی که برای تولید مرغ در کشور ایجاد شده، بدون استفاده بماند و تنها بخشی از ظرفیت‌ها برای تامین بازار داخلی مورد استفاده قرار گیرد.

وی با اشاره به اینکه بازارهای صادراتی مناسبی برای صادرات گوشت مرغ و ... وجود دارد، گفت: شکل سیاستگذاری اما مانع از ورود به این بازارها شده است. در حقیقت به محض اینکه قیمت مرغ در داخل کشور بالا می‌رود با یک بخشنامه، یک شبه صادرات را ممنوع می‌کنند در نتیجه نمی‌شود حسابی روی این بازارها باز کرد.

قیمت مرغ

او گفت: نوسان بازار به گونه‌ای است که اغلب تولیدکننده در معرض خطر قرار می‌گیرد، رد این فضا سیاستگذار باید با قیمتی که کف هزینه‌ی تولید را پوشش دهد، نسبت به خرید محصول اقدام کند تا زنجیره تولید مرغ برقرار باقی بماند.

وی از اعلام قیمت پیشنهادی خودداری کرد و گفت: در طرح پیشنهادی ما باید قیمت بر اساس هزینه‌ها تعیین شود و در این راستا تضمین تامین نهاده برای مرغداران نیز ضروری است.

قیمت تنظیم بازاری مرغ در شرایط کنونی ٧٣ هزار تومان است اما بهای هر کیلو مرغ در بازار بین ٧۵ تا ٨٠ هزار تومان است.

قیمت مرغ

کاهش قیمت مرغ زنده

 گزارش‌ها خبر از کاهش قیمت مرغ در بازار می‌دهد. در حال حاضر هر کیلو مرغ در تهران در محدوده ۷۸ تا ۸۰ هزار تومان به فروش می‌رسد هر چند هنوز قیمت این محصول در برخی مرغ‌فروشی‌ها همچنان بالاتر است.

مدیرعامل اتحادیه مرغداران گوشتی کشور با تایید کاهش قیمت مرغ در روزهای اخیر به همشهری آنلاین گفت: طبق گزارش‌هایی که داریم با تولیدی که اتفاق افتاده است قیمت مرغ زنده رو به کاهش است.

علی ابراهیمی در مورد قیمت مرغ زنده بیان کرد: بر اساس گزارش‌ها قیمت مرغ زنده که به ۶۴ هزار تومان هم رسیده بود در حال حاضر تا ۵۱ هزار تومان هم کاهش یافته است.

ابراهیمی ادامه داد: روند کاهش قیمت مرغ در بازار تهران چند روز است که آغاز شده، در برخی استان‌ها اما به علت فاصله جغرافیایی قیمت‌ها هنوز کاهشی نشده ولی در کل روند قیمت مرغ در حال عادی شدن است.

مدیرعامل اتحادیه مرغداران گوشتی کشور در مورد وضعیت تولید مرغ و جوجه‌ریزی بیان کرد: جوجه‌ریزی‌ای که در تیرماه انجام شده است ۱۳۲ میلیون قطعه بوده است، در مورد جوجه‌ریزی در مردادماه چون هنوز ماه تمام نشده، نمی‌توان آماری داد اما پیش‌بینی می‌کنیم که جوجه‌ریزی در مردادماه از تیرماه هم بیشتر شود.

ابراهیمی ادامه داد: بر این اساس پیش‌بینی می‌کنیم در شهریورماه قیمت‌ها از قیمت‌های فعلی هم کاهشی‌تر شود.

  • لینک کوتاه کپی شد
ارسال نظر

آخرین اخبار