قیمت خودرو| افزایش قیمت خودرو| کاهش قیمت خودرو

قیمت خودرو پیکان دو برابر تیبا و کوییک!! | قیمت این خودروها شما را شگفت‌زده می‌کند

شاید باورش سخت باشد اما پیکان هم خودرویی لاکچری شده است!

قیمت خودرو پیکان دو برابر تیبا و کوییک!! | قیمت این خودروها شما را شگفت‌زده می‌کند

خبرملت: قیمت خودرو در سه ماه گذشته کاهش پیدا کرده است. با این وجود طبق گزارش کارشناسان، قیمت خودرو طی دو سال اخیر دو و نیم برابر شده است. افزایش قیمت خودرو در سالهای اخیر با انتقادهایی مواجه شده و برخی معتقدند ممانعت از واردات خودروهای خارجی باعث ایجاد این اتفاق شده است. به تازگی اخباری مبنی بر آزادسازی واردات خودروهای کارکرده شنیده می‌شود که می‌تواند قیمت خودرو را به شکل قابل توجهی کاهش دهد. تازه ترین خبر درباره قیمت خودرو را در ادامه از خبرملت بخوانید.

بررسی قیمت‌ها در بازار خودروی مشهد حاکی از پدیده عجیبی است. آگهی هایی که در آن ها قیمت خودروهای اسقاطی مانند پیکان، پراید و وانت های دهه شصت و هفتاد، حتی از کوییک و تیبا و بسیاری از خودروهای جدید، گران تر شده است.

به گزارش فارس، شاید باورش سخت باشد اما پیکان هم خودرویی لاکچری شده است! این روزها مشاهده برخی آگهی های فروش خودرو در فضای مجازی شگفت زده تان می کند. طی چندماه گذشته با طرح های فروش و قرعه کشی در سامانه یکپارچه، آزادشدن واردات خودرو و کنترل هیجانات کاذب، بازار خودرو در مشهد و سایر شهرهای کشورمان در خوابی عمیق و تابستانی به سر می برد. به گفته بسیاری از کارشناسان و مسئولان اتحادیه های خودرو، خریدار و فروشنده دست نگه داشته اند تا جهت حرکت قیمت ها به طور کامل مشخص شود. هرچند که بازار اتومبیل همچنان آرام است اما مشاهدات  در مشهد از یک حاشیه جدید و عجیب خبر می دهد.

سبقت قیمت خودرو اسقاطی از خودروهای مدل بالا

شاید شما هم در ابتدا این ادعا را باور نکنید اما بررسی های ما نشان می دهد طی چندروز گذشته قیمت برخی خودروهای مدل پایین مانند پیکان و وانت های دهه ۵۰، ۶۰ و ۷ به شکل عجیبی افزایش یافته است و حتی تا ۵۰۰ میلیون هم رسیده است. تا جایی که در برخی موارد، قیمت خودروهایی که به سختی روشن می شوند حتی از قیمت خودروهایی مانند تیبا، کوییک و بسیاری از خودروهای مدل بالا هم پیشی گرفته است. پدیده عجیبی که می توان سرنخ آن را در طرح اسقاط و شرکت در قرعه کشی خودرو پیدا کرد. طی ماه های گذشته با توجه به افزایش تعداد خودروهای فرسوده فعال در کشور، در هر آیین‌نامه جدیدی که منتشر می‌شود بندی از آن به اسقاط خودرو مربوط می‌شود. هر چند که پیش از این، اسقاط خودروها یکی از شرط‌های واردات شده بود اما حالا در آیین نامه جدیدی که خبرساز شده تولید انواع وسایل نقلیه هم به ارائه گواهی اسقاط خودرو مشروط شده است. موضوعی که بازار خودروهای اسقاطی را متلاطم کرده است.

پدیده ای عجیب در بازار خودرو؛ پیکان اسقاطی گران تر از تیبا و کوییک! |  خبرگزاری فارس

پیکان اسقاطی ۴۰۰ میلیون ناقابل!

سرکی به بازار خودروی در سایت های خرید و فروش متعجب تان می کند. خبرنگار ما برای بررسی بیشتر درباره این ادعا تعداد زیادی از آگهی های خودرو را بررسی کرده است. به عنوان مثال در یک آگهی، پیکان بنزینی مدل ۱۳۸۲ را به قیمت ۲۸۰ میلیون تومان به فروش گذاشته اند. در آگهی دیگری، پیکان بننزینی مدل ۱۳۸۳ را یکی از شهروندان به قیمت ۴۰۰ میلیون تومان به فروش گذاشته است. در توضیحات این آگهی آمده است: «مدارک تکمیل و آماده انتقال است. این فروش هم ویژه طرح فرسوده است.» در آگهی دیگری یک  پیکان مدل ۱۳۷۹ را به قیمت ۲۵۰ میلیون تومان به فروش گذاشته اند و مالک آن هم مدعی شده که موتور این خودروی اسقاطی کاملا سالم و مرتب است. پیکان دیگری در آگهی های خرید و فروش با مدل ۱۳۸۲ به قیمت ۳۲۰ میلیون تومان به فروش گذاشته شده است. این قیمت عجیب در حالی است که در توضیحات آن آمده است که فقط سقف خودرو فابریک است و تمام خودرو رنگ شده است. پیکان دیگری هم با مدل ۱۳۶۳ به قیمت ۳۲۰ میلیون تومان به فروش گذاشته شده است. مالک این خودرو نوشته: «خودرو سالم است و حرکت می کند و به صورت قولنامه ای فروخته می شود.» پراید مدل ۱۳۸۰ هم از خودروهای اسقاطی دیگری است که با قیمت ۴۰۰ میلیون تومان به فروش گذاشته شده و در توضیحات آن آمده است: «خودرو با پژو پارس هم معاوضه می شود! این قیمت ها در حالی است که با همین اعداد و ارقام می توان خودروهای مدل بالایی مثل کوییک، انواع تیبا، برخی از خودروهای پژو، سمند و... را خریداری کرد.

علت افزایش قیمت خودرو اسقاطی چیست؟

فارس نوشت برای بررسی صحت و سقم این ماجرا خبرنگار ما در مشهد به عنوان خریدار با چند فروشنده خودروهای فرسوده تماس می گیرد. مالک یکی از پیکان های دهه هفتاد که خودروی اسقاطی را با قیمت بیش از ۳۰۰ میلیون به فروش گذاشته است در پاسخ به خبرنگار ما می گوید: «با خرید خودروی اسقاطی و ثبت نام در قرعه کشی خودرو می توانید صاحب یک خودروی نو شوید که حاشیه سود زیادی با خودروهای بازار آزاد دارد.» فروشنده دیگری که یک پراید فرسوده اوایل دهه ۸۰ را با قیمت بیش از ۲۸۰ میلیون می فروشد در پاسخ به این سوال که چطور قیمت خودرو را تعیین کرده، می گوید: «از مدتی پیش، قصد فروش داشتم. بازار راکد بود و خودرویم را کسی نخرید. دو روز پیش که سایت های خرید و فروش را می دیدم قیمت خودروهای کارکرده و اسقاطی چندبرابر شده بود. من هم تصمیم گرفتم قیمتم را بالا ببرم.»

شرایط اسقاط خودرو فرسوده در سال 1401: قیمت + نحوه ثبت نام - azki

افزایش قیمت خودروهای اسقاطی به خاطر سودجویی عده ای است

در ادامه این گزارش سراغ رییس اتحادیه نمایشگاه داران خودرو مشهد رفتیم. حسین حسینی به خبرنگار فارس می گوید: افزایش قیمت خودروهای فرسوده و اسقاطی فقط در فضای مجازی و سایت های خرید و فروش اتفاق افتاده و یک تنشی است که آن را به دادستانی هم اطلاع داده ام و نامه ای ای نوشتم که چنین افزایش قیمتی غیرمنطقی و غیزچر معقول است.

او ادامه می دهد: نمایندگی ها قرار است خودروهای اسقاطی که به نام افراد است را بین ۲۰ تا ۳۰ میلیون تومان خریداری کنند. فروشندگان خودروها ب این روش در قرعه کشی خودروهایی مانند محصولات چینی شرکت می کنند و در صورتی که در قرعه کشی برنده شوند یک خودروی چینی خریداری می کنند. نکته مهم اینجاست که برخی به خاطر کسب منفعت از حاشیه سود فروش خودروها در بازار آزاد چنین اقدامی می کنند. در صورتی که قیمت این خودروها هیچ اختلافی با بازار ندارد و حتی قیمت برخی محصولات در بازار آزاد با قیمت کمتری نسبت به نمایندگی به فروش می رسد. بنابراین شهروندان و هم وطنان محترم باید از این ماجرا اطلاع داشته باشند تا بعدا پشیمان نشوند. 

رییس اتحادیه نمایشگاه داران خودروی مشهد می گوید: چند سودجو چنین همهمه ای راه انداخته اند تا با فروش خودروهای اسقاطی سودهای کلانی به دست بیاورند. برخی از دارندگان و مالکان خودروهای فرسوده هم به خاطر افزایش قیمت ها در سایت های خرید و فروش، خودروهای خودشان را با قیمت های بسیار بالاتری به فروش گذاشته اند و چنین پدیده ای رقم خورده است.

خریدار خودروهای فرسوده و اوراقی — مهناد :: آگهی رایگان، نیازمندی ها، خرید و  فروش بی واسطه

قیمت خودرو امروز 9 شهریور

قیمت خودرو امروز 9 شهریور 1402 با افت قیمت همراه بود. تعداد خودروهایی که کاهش دارند نسبتاً بالا بوده، البته میزان افت قیمت‌ها به اندازه روزهای گذشته نیست.

به گزارش تجارت‌نیوز، قیمت خودرو امروز پنج‌شنبه 9 شهریور 1402 کاهشی گزارش می‌شود. اگرچه تعداد خودروهایی که افت قیمت دارند، زیاد است؛ اما میزان این کاهش‌ها بسیار جزئی است. انتظارات فعلی از بازار به دلایل مختلفی اعم از ثبات نرخ دلار، افزایش تیراژ تولید و تسهیل روند واردات خودرو، کاهشی است. بنابراین تا زمانی که یکی از این مولفه‌ها تغییری نداشته باشد، قیمت خودرو ثابت یا کاهشی خواهد بود.

باتوجه به قیمت‌های اعلامی وب‌سایت کارنامه، قیمت خودرو امروز وضعیت کاهشی را تجربه می‌کند.

قیمت خودروهای داخلی

در بازار خودروهای داخلی، تعداد محصولاتی که افت قیمتی دارند بیشتر از بازار خودروهای مونتاژی است.

کوییک دنده‌ای S هاچ‌بک اقتصادی شرکت سایپا با افت یک میلیون تومانی نسبت به روز گذشته به نرخ 345 میلیون تومان رسید.

شاهین G که درحال حاضر گران‌ترین خودروی تولیدی سایپا به شمار می‌رود، تنها دو میلیون تومان ارزان شده و با قیمت 565 میلیون تومان خرید و فروش می‌شود.

پژو 207i دنده‌ای که رکورددار درصدی افت قیمت در بازار خودروهای داخلی است، همانند شاهین تنها دو میلیون تومان کاهش داشته و به نرخ 613 میلیون تومان رسیده است.

دنا پلاس 6 دنده توربوشارژ از خودروهای رده بالای ایرانی محسوب می‌شود که با تنها یک میلیون تومان افت قیمتی، به نرخ 627 میلیون تومان رسید.

قیمت خودرو

قیمت خودروهای داخلی

قیمت خودروهای مونتاژی که با افت قیمت همراه بودند، به نسبت کمتر از خودروهای داخلی بوده و حتی افزایش قیمت نیز به چشم می‌خورد.

چری آریزو 5IE توربوشارژ جدید که از سدان‌های تازه وارد مدیران خودرو است با افت 10 میلیون تومانی، به کانال یک میلیارد و 90 میلیون تومان سقوط کرد.

جک S5 نیوفیس از معدود خودروهای بازار است که با افزایش قیمت همراه است. این کراس‌اوور حدود 10 میلیون تومان گران‌تر از روز گذشته و با نرخ یک میلیارد و 370 میلیون تومان معامله می‌شود.

فیدلیتی پرایم نیو پنج نفره یکی دیگر از کراس‌اوورهای مونتاژی بازار بوده که با افت پنج میلیون تومانی نسبت به روز گذشته، وارد کانال یک میلیارد و 470 میلیون تومان شد.

فونیکس تیگو 7 پرو از آغاز معاملات امروز، رکورددار کاهش قیمت در بازار مونتاژی‌ها است. این کراس‌اوور حدود 15 میلیون تومان افت قیمتی دارد و با نرخ یک میلیارد و 630 میلیون تومان خرید و فروش می‌شود.

قیمت خودرو

پیش‌بینی قیمت خودرو در هفته آینده

عماد جعفری، کارشناس بازار خودرو درباره روند قیمت خودرو در هفته آینده در گفتگو با خبرنگار تجارت‌نیوز توضیح داد: چند وقتی است که بازار خودرو، روند بسیار آرامی را در پیش گرفته است و هیچ وضعیت عجیبی در آن اتفاق نمی‌افتد. علاوه‌بر اینکه افزایش قیمت نداریم، اغلب شاهد افت یا ثبات قیمت‌ها هستیم. احتمالاً در هفته پیش رو نیز همین روند بر بازار حکم‌فرما باشد.

وی گفت: از سوی دیگر انتشار اخباری همانند بازدید وزیر از نمایشگاه خودروهای برقی در روز سه‌شنبه نیز می‌تواند بر آرام نگه داشتن وضعیت بازار کمک کند. ادامه داشتن این روند باعث می‌شود تکلیف وضعیت خریداران خودروهای وارداتی مشخص شود، چراکه عرضه نکردن خودروهای وارداتی موجب التهاب دوباره بازار خواهد شد.

  • لینک کوتاه کپی شد
ارسال نظر

آخرین اخبار