قیمت گوشی| قیمت گوشی موبایل| قیمت گوشی آیفون

قیمت گوشی سرگردان شد | قیمت کدام گوشی‌ها گران و کدام ارزان شد؟

امروز دوشنبه ۱۶ مرداد ۱۴۰۲، قیمت گوشی موبایل در برند پرطرفدار اپل ثابت مانده و در بعضی مدلهای سامسونگ و شیائومی و ناتینگفون با تغییرات جزئی همراه شده است.

قیمت گوشی سرگردان شد | قیمت کدام گوشی‌ها گران و کدام ارزان شد؟

خبرملت: قیمت گوشی طی سال های اخیر افزایش قیمت قابل توجهی را تجربه کرده است. قیمت گوشی آیفون به نسبت سایر گوشی ها گران تر است. در روزهای گذشته علیرغم کاهش قیمت گوشی، بازار دچار رکود شده و مشتری نیست. کارشناسان دلایل مختلفی را برای رکود بازار موبایل علیرغم کاهش قیمت گوشی عنوان کرده اند که یکی از این دلیل ها خرابی بازار است. تازه ترین خبر درباره قیمت گوشی را از خبرملت بخوانید. 

قیمت گوشی موبایل در برندهای سامسونگ و شیائومی با تغییرات جزئی همراه شدند.

تغییرات جزئی قیمت گوشی موبایل

در دومین روز از هفته کنونی، قیمت گوشی‌های آیفون بدون تغییر ماندند. در این گروه، قیمت مدل‌های iPhone 13 pro max در سطح ۷۱ میلیون تومان، iPhone 14 pro max در قیمت ۵۹ میلیون و ۸۶۹ هزار تومان ثابت ماندند؛ اما iPhone 13 معمولی با اندکی افزایش به ۳۹ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان رسید.

در گروه سامسونگ، مدل S22 ultra با افزایش جزئی به سطح ۴۰ میلیون و ۶۸۵ هزار تومان رسید، در حالی که مدل S23 ultra بدون تغییر قیمت در سطح قبلی خود در ۴۸ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان باقی ماند. قیمت سری اقتصادی A54 سطح ۱۲ میلیون و ۹۸۹ هزار تومان را حفظ کرد ولی قیمت سری A34 در قیمت ۹ میلیون و ۴۸۵ هزار تومان معامله شد که نسبت به روز گذشته اندکی کاهش داشته است.

در گروه شیائومی مدل Xiaomi Mi12 باز هم کاهش یافت و به سطح ۲۰ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان رسید. مدل Xiaomi Mi 11 در همان سطح ۱۹ میلیون و ۲۹۹ هزار تومان باقی ماند. در سمت دیگر، قیمت گوشی ناتینگفون یک نیز کاهشی بود و در سطح ۱۶ میلیون و ۶۸۶ هزار تومان قرار گرفت.

 

2225

قیمت گوشی پایین آمد اما مردم قدرت خرید ندارند

قیمت گوشی در هفته‌های اخیر به کاهش نرخ ارز روندی کاهشی در پیش گرفته است. با این حال فعالان بازار از کسادی بازار به دلیل کاهش قدرت خرید مردم می‌گویند. ظاهرا دلیل اصلی ارزانی قیمت موبایل کمبود مشتری است. اما با وجود تعرفه بالای واردات تلفن همراه، قیمت بالای رجیستری و هزینه حمل و نقل، قیمت موبایل تا چه حد می‌تواند کاهش یابد؟

سامان از فعالان بازار علاالدین و فعال در زمینه واردات و فروش گوشی‌های اندروید گفت: قیمت موبایل کاهش پیدا کرده، اما دلیل آن کاهش قیمت دلار نیست. دلیل اصلی ارزانی موبایل خرابی بازار است. به حدی فروش موبایل کم شده که خود به خود قیمت‌ها نیز ارزانتر شده است. البته قیمت دلار نیز کاهش یافته و توافقاتی نیز حاصل شده که موجب کاهش قیمت ارزها شده است. قیمت دلار نیز تاثیر مستقیمی بر روی قیمت موبایل برجای می‌گذارد، اما تورم به حدی زیاد است که دیگر جایی برای فکر کردن به خرید موبایل برای مردم باقی نمانده است. بهترین راهکار ارزانی موبایل است.

وی افزود: مردم قدرت مالی کافی برای خرید موبایل ندارند. البته تمامی کاسبی‌ها طی ماه‌های اخیر کساد بوده است. بازار موبایل نیز از این امر مستثنی نیست. مشتری در بازار نیست. تقاضایی برای کالا وجود ندارد، اما کالا به وفور موجود است. مشکل عدم تعادل عرضه و تقاضا موجب شده تا قیمت موبایل کاهش یابد. مردم حق دارند، با این شرایط توانایی پرداخت هزینه‌‎های اساسی زندگی خود را ندارند چه برسد به خرید گوشی‌های هوشمند. از طرفی دیگر تا مردم خریدار نباشند، بازار هم راکد است. به همین دلیل با وجود واردات گوشی‌های هوشمند به تعداد زیاد، فروش بسیار اندک بوده و خرید و فروش در بازار کم شده است. 

قیمت گوشی
  • لینک کوتاه کپی شد
ارسال نظر

آخرین اخبار