رئیس کمیته ایمنی شورای شهر تهران؛

ایمن سازی ساختمان‌های تهران آغاز شد

بنا بر اعلام رئیس کمیته ایمنی شورای شهر در پایان امسال 129 ساختمان ناایمن، تعیین تکلیف می‌شود که باید سالیانه حداقل ایمن سازی هزار ساختمان در دستور کار قرار گیرد.

ایمن سازی ساختمان‌های تهران آغاز شد

مهدی بابایی، رئیس کمیته ایمنی شورای شهر تهران ، با اشاره به کاهش میزان حریق درون ساختمانی گفت: از امسال سیاست گذاری سختی را برای سازمان آتش نشانی تعیین کرده‌ایم و آتش نشانی باید بتواند حریق درون ساختمانی را کاهش دهد.

وی ادامه داد: سالیانه حریق درون ساختمانی با رشد ۲۷ صدم درصدی مواجه است و همچنین طی ۱۰ سال اخیر نیز شاهد رشد سالانه یک و دو دهم درصد در حریق بیرون از ساختمان‌ها بوده‌ایم.

رئیس کمیته ایمنی شورای شهر تهران با تاکید بر اینکه شهرداری را ملزم کرده‌ایم تا رشد حریق‌ها را متوقف کند اظهار کرد: باید تا سال ۱۴۰۴ نیم درصد از حریق‌ها کاهش یابد و شهرداری باید اقدامات پیشگیرانه، فرهنگی و آموزشی را در دستور کار خود قرار دهد و باید به مردم کمک کنیم تا ساختمان‌های خود را ایمن کنند.

بابایی درباره ساختمان‌های ناایمن نیز گفت: از آغاز جلسات کمیته ایمنی، فرایند ایمن‌سازی ساختمان‌ها آغاز شد شاید این ساختمان‌های ناایمن به تاییدیه ایمنی نرسند اما همین‌که ایمن سازی آنها انجام شود و از رنج خیلی پر خطر خارج شوند بسیار خوب است.

وی تصریح کرد: در پایان امسال باید تمامی ۱۲۹ ساختمان ناایمن که اکنون تعداد آنها به ۹۵ مورد رسیده است تعیین تکلیف شود و همچنین سالیانه باید حداقل هزار ایمن سازی ساختمان در دستور کار قرار گیرد.

 

منبع: رکنا
  • لینک کوتاه کپی شد
ارسال نظر

آخرین اخبار