رابطه جنسی | روابط زناشویی

تعداد دفعات نرمال رابطه جنسی | تحقیقات درباره رابطه جنسی چه می گوید؟

داشتن رابطه جنسی هر روز ، چند بار در روز یا چند روز یکبار، کاملا طبیعی است. هیچ مقدار مشخصی که بیان کننده طبیعی بودن رابطه جنسی باشد وجود...

تعداد دفعات نرمال رابطه جنسی | تحقیقات درباره رابطه جنسی چه می گوید؟

رابطه جنسی یک غریزه طبیعی در وجود انسان ها می باشد و از نگاه روان شناسان، یک ابزار برای نشان دادن روابط عاطفی عمیق بین دو شخص به حساب می آید. چرا باید رابطه جنسی داشته باشیم ؟ ارتباط جنسی نقش مهمی در سلامت جسمی و روانی افراد دارد. زنان و مردان هر دو از این رابطه سود می‌برند. تمایل جنسی معمول‌ترین رویداد جنسی در زندگی زنان و مردان به‌شمار می‌آید. ... در حقیقت میل جنسی یک نیاز زیستی است که فرد را مشتاق به ایجاد رابطه جنسی می‌نماید 

تعداد دفعات نرمال رابطه جنسی

تمام زوجینی که سر مسائل جنسی با همدیگر به مشکل می خورند دوست دارند بدانند تعداد دفعات نزدیکی با همسر در روز چند بار باید باشد؟

داشتن رابطه جنسی هر روز ، چند بار در روز یا چند روز یکبار، کاملا طبیعی است. هیچ مقدار مشخصی که بیان کننده طبیعی بودن رابطه جنسی باشد وجود ندارد چراکه تمایلات جنسی هر کسی متفاوت است و تا زمانیکه چند بار سکس در روز برای طرفین مشکل ایجاد نکند و برایشان لذت بخش باشد همه چیز نرمال تلقی می گردد.

تنها زمانی میتوانیم بگوییم که رابطه جنسی هر روزه خوب نیست که یکی از شرکا تمایلی به سکس نداشته باشد یا اینکه رابطه جنسی هر روزه باعث اختلال در فعالیت های روزانه مثل کار، تربیت کودکان و یا منجر به بروز مشکلات جسمی و روانی او گردد.

میزان رابطه جنسی باید طوری باشد که زن و شوهر احساس رضایت داشته باشند.پس همه چیز به طرفین برمی گردد.

هرروز سکس کردن به این معنی است که شما بیشتر از یک بزرگسال معمولی رابطه جنسی دارید اما تا زمانی که هر دو طرف از آن لذت ببرند،  ابدا به معنی این نیست که شما غیرعادی و عجیب و غریب هستید یا  اینکه کار اشتباهی انجام می دهید.

تعداد رابطه زناشویی در هفته

عوامل متعددی بر تعداد رابطه زناشویی در هفته تاثیر می گذارد. میل جنسی زن و شوهر، میزان استرسی که روزانه تجربه می کنند، بیماری، تغییرات خلقی یا سایر تغییرات زندگی از جمله تغییر شغل، مهاجرت و … همه و همه می تواند باعث کم یا زیاد شدن سکس در هفته بشود.

گاهی اوقات زوجین در مراحل ابتدایی ازدواج، دوران عقد، ماه عسل و … هستند یا قصد بچه دار شدن دارند و ممکن است ۳ تا ۴ بار در روز یا هفته هم رابطه جنسی برقرار کنند.

تعداد رابطه زناشویی در هفته بطور متوسط ۲ تا ۳ بار می باشد که بسته به سن، وضعیت هورمون ها، میزان صمیمیت در رابطه، علاقه و …. تغییر می کند.

ممکن است زوجین یک هفته تمایل بیشتری به سکس داشته باشند اما یک زمان هم اصلا علاقه ای به بیش از یکبار رابطه نشان ندهند.

اما اگر این بی علاقگی طولانی شود آنوقت است که باید برای حل مشکل و رسیدن به یک تناسب در رابطه جنسی به سکس تراپ مراجعه نمایید.

در هفته چند بار نزدیکی کنیم؟

با توجه به اینکه تحقیقات ثابت کرده است که رابطه جنسی منظم باعث کاهش استرس و بهبود خلق و خوی زوجین می شود در هفته چند بار نزدیکی کنیم؟

زندگی جنسی سالم می تواند پیوند بین شما و شریک زندگی تان را تقویت و به صمیمیت و پایداری رابطه کمک کند.

البته این به این معنا نیست که افرادیکه بیشتر رابطه جنسی دارند زندگی سالمتر  و آنهاییکه سکس کمتر دارند زندگی ناسالمی دارند. رابطه جنسی تنها یکی از عوامل متعددی است که می تواند بر سلامتی زوجین، بهبود رابطه، شادی و عشق تأثیر بگذارد.

سن یکی از عواملی است که باعث کاهش یا افزایش میل جنسی می شود چراکه با افزایش سن سطح هورمون های جنسی افراد تغییر می کند.

کارشناسان می گویند حداقل رابطه جنسی، یکبار در هفته است.افراد ۴۰ و ۵۰ ساله همین مقدار پایه را ترجیح می دهند در حالی که برای افراد ۲۰ تا ۳۰ ساله به طور متوسط دو بار در هفته مناسب است.

با این حال روانشناسان معروف هشدار می دهند که زوج ها نباید ذهنشان را درگیر این آمار و ارقام بکنند زیرا زوج‌هایی هستند که رابطه جنسی کم، زیاد(۱۲ تا ۱۴ بار در هفته) و یا اصلا هرهفته رابطه جنسی ندارند.بنابراین نباید خودتان را با این آمارها مقایسه کنید.مهمترین مساله رضایت جنسی است که در برخی از زوجین با یکبار در هفته ، دو هفته یکبار و در بعضیها با یک بار در روز و …حاصل می شود.

  • لینک کوتاه کپی شد
ارسال نظر

آخرین اخبار