آموزش تهیه قوت همدانی

طرز تهیه قوت همدانی | آموزش تهیه قوت همدانی خوشمزه و ساده به روش سنتی

قوت همدانی یک ترکیب از نان و گردو و پنیر و سبزی و پیاز است و به عنوان عصرانه یا میان وعده سرو می شود. برای مشاهده آموزش کامل و مرحله به مرحله طرز تهیه قوت همدانی در ادامه با ما همراه باشید.

طرز تهیه قوت همدانی | آموزش تهیه قوت همدانی خوشمزه و ساده به روش سنتی

مواد لازم قوت همدانی

نان سنگک    ۲ عدد

پیاز    ۱ عدد

کره    ۵۰ گرم

گردو خرد شده    نصف پیمانه

سبزی خشک معطر    به مقدار لازم

پنیر    دو قاشق غذا خوری

آب پنیر یا آب    به مقدار لازم

طرز تهیه قوت همدانی

مرحله اول

برای تهیه غذای ساده خوشمزه همدانی ابتدای کار سنگک خشک را می کوبیم تا خرد شود. درون یک کاسه می ریزیم. روی آن را با آب پنیر یا آب مرطوب می کنیم. به آن پنیر و گردوی خرد شده اضافه کرده و به خوبی مخلوط می کنیم.

مرحله دوم

در این مرحله کمی سبزیجات خشک به دلخواه به آن اضافه می کنیم و با هم مخلوط می کنیم تا یکدست شود. در ادامه پیاز را شسته و پوست می کنیم، سپس به صورت کاملا ریز خرد می کنیم. پیاز خرد شده را به مواد اضافه می کنیم.

مرحله سوم

در این مرحله کره را درون یک کاسه روی حرارت بخار سماور یا کتری به روش بن ماری قرار می دهیم تا به طور کامل ذوب شود. سپس به مواد اضافه می کنیم. در صورت تمایل می توان به جای کره از روغن حیوانی نیز استفاده کرد.

مرحله چهارم

وقتی تمام مواد با هم مخلوط شدند، به اندازه مورد نظر از آن جدا کرده و به شکل توپ یا به شکل سنتی آن به صورت مشتی جدا کرده و فرم می دهیم. این غذا را قوت یا دویماج می گویند که به عنوان میان وعده می توان استفاده نمود.

منبع: چی شی
  • لینک کوتاه کپی شد
ارسال نظر

آخرین اخبار