فاش شد، هزینه 204 میلیون دلاری خاکسپاری ملکه انگلیس

مراسم خاکسپاری ملکه الیزابت دوم و رویدادهای مرتبط با آن طی خبری که وزارت خزانه داری انگلیس فاش کرد، 204 میلیون دلار برای دولت بریتانیا آب خورد.

فاش شد، هزینه 204 میلیون دلاری خاکسپاری ملکه انگلیس

مرگ ملکه انگلیس در هشتم سپتامبر با ۱۰ روز عزای ملی همراه شد که با تشییع جنازه در ۱۹ سپتامبر به پایان رسید. ملکه الیزابت دوم در سن ۹۶ سالگی در قلعه بالمورال اسکاتلند درگذشت و طولانی‌ترین دوران حکومت بر بریتانیا را ثبت کرد.

تفکیک هزینه‌های ارائه شده توسط خزانه‌داری نشان داد که وزارت کشور بیشترین مبلغ را به میزان ۷۴ میلیون پوند پرداخت کرده است و پس از آن وزارت فرهنگ، رسانه و ورزش قرار دارند که ۵۷.۴ میلیون پوند را پوشش دادند.

دولت اسکاتلند نیز ۱۸.۸ میلیون پوند هزینه کرد؛ در حالی که دولت ولز و دفتر ایرلند شمالی هر کدام حدود دو میلیون پوند پرداخت کردند. به گفته وزارت خزانه‌داری، دولت‌های اسکاتلند و ولز و دفتر ایرلند شمالی هزینه‌های مربوطه خود را به‌طور کامل بازپرداخت کردند.

تخمین زده می‌شود که ۲۵۰هزار نفر از مردم، ملکه بریتانیا را در زمان خاکسپاری مشاهده کردند و بسیاری برای ادای احترام ساعت‌ها در صف ایستادند.

ملکه در کلیسای سنت جورج در قلعه ویندزور برکشایر به خاک سپرده شد.

شورای امنیت ملی این رویداد را به‌عنوان بزرگترین عملیات پلیس متروپولیتن، پیش از مراسم افتتاحیه و اختتامیه المپیک لندن در سال ۲۰۱۲ توصیف کرد.

جانشین و پسر ملکه، پادشاه چارلز سوم، در ششم ماه مه طی سه روز جشن در آخر هفته (که پیش‌بینی می‌شود بین ۵۰ تا ۱۰۰ میلیون پوند هزینه داشته باشد) تاجگذاری کرد.

 

  • لینک کوتاه کپی شد
ارسال نظر

آخرین اخبار