لحظه تحویل سال 1403 | چرا تحویل سال جدید خاص است؟

 بسیاری از ایرانیان در روز نخست سال ۱۴۰۳ برای اولین بار در طول زندگی‌شان تحویل سال با زبان روزه را تجربه خواهند کرد.

لحظه تحویل سال 1403 | چرا تحویل سال جدید خاص است؟

 

لحظه تحویل سال 1403 با هر سال دیگری متفاوت است. امسال در لحظه تحویل سال مردم ایران با زبان روزه پای سفره هفت سین خواهند نشست. آخرین بار که مردم ایران لحظه تحویل سال را با زبان روزه جشن گرفتند به حدود 36 سال قبل برمی گردد بنابراین زیر 40 ساله ها در لحظه تحویل سال 1403 اتفاق جدیدی را در زندگی خود تجربه خواهند کرد.

بسیاری از ایرانیان در روز نخست سال ۱۴۰۳ برای اولین بار در طول زندگی‌شان تحویل سال با زبان روزه را تجربه خواهند کرد. سال ۱۴۰۳ در ساعت ۶ و ۳۶ دقیقه و ۲۶ ثانیه روز چهارشنبه ۱ فروردین ۱۴۰۳ شمسی تحویل می‌شود و آن زمان حدود یکی دو ساعت از اذان صبح گذشته و ایرانیان با زبان روزه پای سفره هفت سین نشسته‌اند.

سال گذشته نیز بخش قابل توجهی از ایام نوروز با ماه مبارک رمضان تقارن داشت اما امسال کل ایام عید نوروز در ماه رمضان در تقارن خواهد بود. روز اول فروردین ماه امسال برابر با ۲۰ مارس (مارچ) ۲۰۲۴ میلادی و ۹ رمضان ۱۴۴۵ قمری است.

نکته جالب دیگر در مورد سال ۱۴۰۳ این است که اسفندماه این سال ۳۰ روزه بوده و سال ۱۴۰۳ در مجموع ۳۶۶ روزه و سال کبیسه است.

تعطیلات ایام نوروز ۱۴۰۳

۷ روز از ایام ۱۳ عید نوروز ۱۴۰۳ تعطیل خواهد بود. در نوروز ۱۴۰۳ به رسم هر سال ۴ روز نخست سال تعطیل است و همچنین روزهای دوازدهم و سیزدهم فروردین که به ترتیب روز جمهوری اسلامی و روز طبیعت هستند نیز تعطیل است. روز دهم فروردین ماه نیز جمعه و تعطیل است. روز دهم فروردین مصادف با روز ضربت خوردن امام علی (ع) و روز دوازدهم فروردین مصادف با روز شهادت حضرت علی (ع) است. روزهای پنجم، ششم، هفتم، هشتم، نهم و یازدهم فروردین ۱۴۰۳ در تقویم رسمی کشور تعطیل نیست.

سال ۱۴۰۳ سال کدام حیوان است؟

سال ۱۴۰۳ سال اژدها خواهد بودو اژدها نماد نیرو و شور نشاط زندگی است و تا هنگامی که جان در بدن دارد، از پستی، ناجوانمردی، دورویی و شایعه‌پردازی فاصله می‌گیرد و در وجود او نشانی از حیله‌گری و دسیسه‌پردازی یافت نمی‌شود

  • لینک کوتاه کپی شد
ارسال نظر

آخرین اخبار