زنگ خطر سرمربیان فوتبال ایران؛ حذف 48 بازیکن بزرگسال

تغییر قانون نقل و انتقالات فوتبال، سرنوشت مبهمی را برای بازیکنان این رشته رقم می‌زند به طوری که 48 بازیکن بزرگسال از فوتبال ایران حذف می‌شوند.

زنگ خطر سرمربیان فوتبال ایران؛ حذف 48 بازیکن بزرگسال

حذف یک سهمیه بزرگسالان و دو سهمیه زیر ۲۵ ساله، یکی از مهم‌ترین تغییرات نقل و انتقالات تابستانی است.۴۸ بازیکن بزرگسال از فوتبال ایران حذف می‌شوند

روز گذشته در حالی تغییرات نقل و انتقالات فوتبال ایران اعلام شد که بر این اساس هر تیم در لیگ برتر و لیگ آزادگان ۱۹ بازیکن بزرگسال در فهرست خود خواهد داشت.

همچنین دو سهمیه برای بازیکن زیر ۲۵ ساله حذف می‌شود که در سال‌های گذشته، این امکان را به باشگاه‌ها می‌داد تا عملا با ۲۲ بازیکن بزرگسال وارد زمین شوند.

اما حالا فدراسیون فوتبال اعلام کرده که در فصل جدید خبری از سهمیه زیر ۲۵ ساله نخواهد بود و همچنین تعداد بازیکنان بزرگسال به ۱۹ رسیده است. بازیکنانی که قبل از ۱۱ دی ۷۹ متولد شده باشند از این فصل مشمول لیست بزرگسالان خواهند شد.

حالا با این بند بسیاری از بازیکنان مشمول لیست بزرگسالان خواهند شد و با کاهش یک سهمیه، سرمربیان باید نفرات بیشتری را خط بزنند و با محدودیت بیشتری مواجه خواهند بود.

این تغییر قانون عملا کار را برای ۴۸ بازیکن بزرگسال فوتبال ایران که به عنوان سهمیه بیستم یا زیر ۲۵ سال فعالیت می‌کردند، دشوار می‌کند و آنها را در معرض حذف قرار خواهد داد.

 

منبع: ورزش سه
  • لینک کوتاه کپی شد
ارسال نظر

آخرین اخبار