پرسپولیس

شانس در خانه پرسپولیس را زد | خبر خوش برای پرسپولیس در آستانه بازی با النصر

پرسپولیس به زودی به مصاف النصر خواهد رفت.

شانس در خانه پرسپولیس را زد | خبر خوش برای پرسپولیس در آستانه بازی با النصر

خبرملت: تیم پرسپولیس در فصل نقل و انتقالات فعال ظاهر شده است. پرسپولیس بازیکنانی نظیر شهاب زاهدی، یاسین سلمانی و کنعانی زادگان را خریده است. پرسپولیس هفته اول و دوم را با برد شروع کرد و هفته سوم تن به تساوی برابر ذوب آهن داد و در هفته چهارم نیز رقیب اهوازی‌اش را شکست داد. پرسپولیس به دنبال بستن تیمی خوب در لیگ قهرمانان آسیا است. پرسپولیس به زودی به مصاف النصر خواهد رفت.

طبق اعلام روزنامه الریاضیة، سه بازیکن النصر در دیدار برابر پرسپولیس به طور قطعی غایب خواهند بود.

کاروان النصر در شرایطی صبح امروز عازم تهران می‌شود که بزرگترین روزنامه عربستان از قطعی بودن غیبت سه بازیکن در دیدار با پرسپولیس خبر داده است.

الریاضیة به نقل از منابع آگاه خود نوشته است که دستیاران لوئیس کاسترو به این سرمربی پرتغالی توصیه کرده‌اند که سکو فوفانا، هافبک ساحل عاجی، ایمن یحیی، مهاجم و عبدالله مادو، مدافع، در دیدار برابر پرسپولیس به میدان نروند.

همان منابع توضیح دادند که دستیاران قصد داشتند به این سه نفر تمرینات قدرتی بیشتری بدهند و سطح تناسب اندام آنها را پس از آسیب دیدگی عضلانی که این بازیکنان را در هفته‌های اخیر از تمرین باز داشته بود، بالا ببرند.

این در شرایطی است که کاسترو هنوز نام پنجمین بازیکن خارجی مورد نظر خود را برای این دیدار انتخاب نکرده است. حضور مارسلو بروزوویچ، سادیو مانه و آیمریک لاپورت برابر پرسپولیس قطعی است و گفته می‌شود از بین اندرسون تالیسکا و الکس تلس یک بازیکن خط خواهد خورد.

اعضای این تیم صبح امروز با هواپیمای اختصاصی راهی ایران می‌شود و بازیکنان النصر عصر دوشنبه آخرین جلسه تمرینی خود را در ورزشگاه آزادی انجام خواهد داد.

برنامه سرمربی پرسپولیس برای مهار ستاره های النصر

سرمربی پرسپولیس در سه راه انتخاب دو مدافع وسط از میان سه مدافع سرحال و آماده خود قرار گرفته است.

تمرینات پرسپولیس برای اولین بازی لیگ قهرمانان آسیا برابر تیم پرستاره النصر در حالی در روزهای اخیر دنبال می‌شود که یحیی گل‌محمدی با شک و تردیدهایی برای انتخاب دو مدافع میانی خود روبرو بوده است.

سرمربی پرسپولیس حتی به بازی با سه مدافع میانی هم فکر کرد ولی خیلی زود پشیمان شد و تصمیم گرفت با همان روش خودش در لیگ برتر بازی کند. فصل قبل زوج گولسیانی – پورعلی‌گنجی فوق‌العاده موفق و قدرتمند عمل کردند و خط دفاع پرسپولیس با کمک ساختار تدافعی تیم و البته دروازه‌بان مطمئنی مثل بیرانوند کمترین آمار گل خورده را ثبت کرد و به کمک همین آیتم قهرمان شد. ورود کنعانی‌زادگان به خط دفاعی پرسپولیس به نظر می‌رسید چالش بزرگی برای یحیی گل‌محمدی ایجاد کند چرا که تعداد مدافعان میانی باکیفیتی که همه داعیه حضور در ترکیب اصلی را دارند بیشتر از همیشه می‌شد!

با این شرایط یحیی یا باید یکی از این دو مدافع را بیرون می‌گذاشت یا رو به دفاع سه نفره می‌آورد که البته تجربه خوشی از آن نداشت. طی دو فصل گذشته هر بار یحیی رو به سیستم سه دفاعه آورد ضرر کرد و تیمش نتوانست در فاز حمله شرایط خوبی پیدا کند. در واقع پرسپولیس با تکیه به حمله از کانال‌های کناری همیشه به مدافعانی که از عقب در حملات اضافه شوند نیاز دارد و کارهای ترکیبی بدون مدافع کناری پیش نخواهد رفت.

بنابراین بازی با سه دفاع از ذهن یحیی گل‌محمدی خارج شده و تصمیم گرفت از میان مدافعان آماده خود، گیورگی گولسیانی را روی نیمکت بنشاند. حالا هم به نظر می‌رسد غول گلزن گرجی (بخوانید گیورگی گولسیانی) با وجود توانایی گلزنی در دیدارهای حساس کمتر از محمدحسین کنعانی‌زادگان و مرتضی پورعلی‌گنجی باشد. زوج مرتضی پورعلی‌گنجی و محمدحسین کنعانی‌زادگان در ۴ بازی ابتدایی لیگ بیست و سوم به خوبی توانسته است مهاجمان حریف را مهار کرده و فقط یک گل دریافت کند.

بنابراین منطق حکم می‌کند یحیی گل‌محمدی باز هم به زوج ایرانی مرکز خط دفاع خودش اعتماد کند. هرچند بازی دادن به گیورگی گولسیانی که توانایی بی بدیلی روی ضربات ایستگاهی دارد هم ذهن او را قلقلک می‌دهد. گولسیانی احتمالا به عنوان بازیکن تعویضی به زمین می‌آید؛ شاید برای حفظ نتیجه و شاید هم برای باز کردن گره بازی!

 

  • لینک کوتاه کپی شد
ارسال نظر

آخرین اخبار