پرسپولیس| یحیی گل محمدی

پرسپولیس مهاجم و مدافع خارجی می‌خرد | بازیکن استقلال در لیست قرمزها

سرمربی تیم پرسپولیس به دنبال جذب یک مدافع چپ و یک مهاجم تمام کننده خارجی است.

پرسپولیس مهاجم و مدافع خارجی می‌خرد | بازیکن استقلال در لیست قرمزها

خبرملت: تیم پرسپولیس در فصل نقل و انتقالات فعال ظاهر شده است. پرسپولیس بازیکنانی نظیر شهاب زاهدی و کنعانی زادگان را خریده است. با این حال بازیکن های زیادی از پرسپولیس جدا شده‌اند و به همین خاطر این تیم هنوز به دنبال جذب بازیکنان جدید است. پرسپولیس و یحیی گل محمدی یک مهاجم گلزن می‌خواهند. البته با توجه به خریدهای احتمالی جدید همچنان ممکن است بازیکن هایی از پرسپولیس جدا شوند.

بعد از مصاحبه بحث‌برانگیز مدیرعامل پرسپولیس، حالا بیانیه شب گذشته سرخ‌ها نشان می‌دهد که فعالیت این تیم در بازار تابستانه به اتمام نرسیده است.

به گزارش فوتبال 360، پرسپولیس در بازار نقل‌وانتقالات تابستانه مبنای خود را حفظ ترکیب فصل گذشته قرار داده که بررسی فعالیت سرخ‌ها در بازار تابستانه نشان می‌دهد که آن‌ها توانسته‌اند شاکله تیم فصل گذشته خود را به صورت تقریبی حفظ کنند. البته که جدایی بازیکنانی مانند عیسی آل‌کثیر غیرمنتظره بود اما چهره‌های کلیدی فصل گذشته ترکیب پرسپولیس همچنان در جمع شاگردان یحیی گل‌محمدی هستند و تقویت تیم هم در بازار نقل‌وانتقالات به خوبی انجام شده است.

محمدحسین کنعانی‌زادگان به خط دفاعی سرخ‌پوشان پایتخت اضافه شده تا قلب خط دفاعی پرسپولیس با حضور او در کنار گیورگی گولسیانی و مرتضی پورعلی‌گنجی رویایی شود. مسعود ریگی هم برای تقویت خط هافبک پرسپولیس به جمع شاگردان یحیی گل‌محمدی هم اضافه شده و شهاب زاهدی هم تک خرید سرخ‌ها برای تقویت خط حمله محسوب می‌شود. در این میان، در روزهای گذشته نام چند بازیکن دیگر هم در حوالی پرسپولیس مطرح شده بود که اظهارات اخیر مدیرعامل پرسپولیس با ایجاد تردیدهایی شد.

یحیی بخواهد، بازیکن می‌گیریم

رضا درویش با رد شایعات جذب مدافع چپ خارجی، فرآیند جذب سعید عزت‌اللهی را هم منتفی شده اعلام کرد و حتی در زمینه تقویت خط حمله هم مدعی شد که بازیکنانی مانند مهدی عبدی و شهاب زاهدی نیاز به حمایت هواداران دارند و می‌توانند از بسیاری از بازیکنان مطرح شده برای حضور در پرسپولیس موفق‌تر عمل کنند. این مصاحبه جنجالی درویش باعث شد تا هواداران پرسپولیس تصور کنند که فعالیت تیم‌شان در نقل‌وانتقالات تابستانه با جذب 3 بازیکن به پایان رسیده است.

باشگاه پرسپولیس شب گذشته در بیانیه‌ای این موضوع را تکذیب کرد و توضیح داد: «براساس نیاز کادرفنی بازیکن جذب خواهد شد و همانطور که پیش از این گفته شد باشگاه در هماهنگی کامل با سرمربی تیم به دنبال رفع نیازهای تیم است و اینکه مطرح می‌شود بازیکنی جذب نخواهد شد، کذب محض و در‌ جهت تخریب مدیریت باشگاه است. عده‌ای سعی دارند با وارونه جلوه دادن حقایق موجب تشویش اذهان عمومی و از بین بردن آرامش تیم و‌ هواداران شوند».

هم دفاع چپ خارجی می‌آید، هم مهاجم تمام‌کننده؟

یحیی گل‌محمدی در روزهای اخیر بعد از بررسی نقاط ضعف تیمش نسبت به جذب یک مدافع چپ و یک مهاجم تمام‌کننده خارجی اعلام نیاز کرده است. برخلاف اظهارات رضا درویش، به نظر می‌رسد که سرمربی سرخ‌پوشان پایتخت نسبت به جذب مدافع خارجی برای تقویت سمت چپ خط دفاعی تیمش مصمم است و در این زمینه مشغول بررسی رزومه بازیکنان مختلف بوده تا بهترین گزینه را به مدیران باشگاه پرسپولیس برای انجام مذاکرات نهایی معرفی کند.

گل‌محمدی که به نظر می‌رسد با توجه به تداوم حضور میلاد سرلک در فهرست تیمش و رضایت‌نامه یک میلیون یورویی سعید عزت‌اللهی، فعلاً قید جذب این هافبک باتجربه را زده، در خط حمله به دنبال آن است تا مهاجمی میلیون دلاری را به خدمت گیرد. در این زمینه در روزهای اخیر سرمربی پرسپولیس عملکرد چندین بازیکن مختلف را مورد بررسی قرار داده اما گفته می‌شود که هنوز گزینه‌های موردنظر یحیی گل‌محمدی مشخص نشده‌اند و همین مسئله باعث شده تا در روند نقل‌وانتقالاتی سرخ‌ها تاخیر بیفتد.

پرسپولیس در فهرست خود گیورگی گولسیانی، وحدت هنانوف و محمدحسین کنعانی‌زادگان (با توجه به لژیونر بودن در فصل گذشته) را به عنوان بازیکن خارجی دارد که گفته می‌شود با توجه به شرایط سنی هنانوف و تکمیل بودن فهرست بزرگسالان پرسپولیس، مدافع تاجیکستانی در مسیر جدایی از جمع سرخ‌پوشان پایتخت قرار دارد. با این اوصاف و با توجه به قانون (1+5) بازیکن خارجی، پرسپولیسی‌ها مشکلی در زمینه جذب بازیکن خارجی ندارند و در صورت خالی بودن فهرست تیم‌شان می‌توانند با نظر یحیی گل‌محمدی اقدام به جذب بازیکن خارجی کنند.

آرمان رمضانی راهی تراکتور می‌شود؟

مهاجم بلندقامت فصل گذشته استقلال در آستانه توافق با مدیران باشگاه تراکتور قرار دارد.

به گزارش فوتبال 360، تراکتور تبریز بعد از عملکرد پرشتاب خود در روزهای ابتدایی نقل‌وانتقالات تابستانه و جذب ستاره‌های پرشمار، در روزهای اخیر درگیر گذراندن آخرین دور از اردوی آماده‌سازی‌اش بوده و سرخ‌پوشان تبریزی که اردوی مناسبی را هم در ترکیه گذراندند، سعی داشتند تا براساس نقاط ضعف تیم خود در بازار تابستانه فعالیت خود را پیش ببرند. بزرگ‌ترین دغدغه پاکو خمس برای تکمیل فهرست تیمش، تقویت فاز تهاجمی سرخ‌پوشان است که نقل‌وانتقال غیرمنتظره‌ای روز گذشته رخ داد.

تراکتوری‌ها به دنبال جذب مهاجم خارجی بودند اما بعد از عدم توافق با گزینه‌های مطرح شده از جمله ایمن حسین، مذاکرات چراغ‌خاموش خود را با امیرحسین حسین‌زاده آغاز کردند و وینگر-مهاجم سابق استقلال که فصل گذشته در شارلروای بلژیک بود، به حضور در جمع شاگردان پاکو خمس رضایت داد. مهم‌ترین سد راه حسین‌زاده برای تراکتوری شدن، هزینه رضایت‌نامه 800 هزار یورویی او بود که این هزینه از سوی مدیران باشگاه تراکتور پرداخت شد تا انتقال امیرحسین حسین‌زاده به تراکتور نهایی شود.

حسین‌زاده با توجه به قوانین جدید نقل‌وانتقالات و اینکه او فصل گذشته در جمع لژیونرها حضور داشته، آخرین سهمیه خارجی تیم تراکتور محسوب می‌شود و همین مسئله باعث شده تا سرخ‌پوشان تبریزی نتوانند شانسی برای جذب مهاجم خارجی داشته باشند. بعد از جذب امیرحسین حسین‌زاده، نقطه ابهام بزرگ، تقویت خط حمله تراکتوری‌ها بود که حالا گفته می‌شود مدیران باشگاه تبریزی به دنبال جذب یک مهاجم بلندقامت هستند و بعد از مذاکره با چند گزینه، در آستانه توافق با آرمان رمضانی قرار دارند.

مازادِ نکونام در تیمِ خمس؟

جواد نکونام با وجود آنکه مدیران باشگاه استقلال در زمینه تقویت خط حمله آبی‌پوشان نتوانسته‌اند عملکرد موفقی را از خود به جای بگذارند و تنها موفق به جذب آریا برزگر شده‌اند، نام آرمان رمضانی و سجاد شهباززاده را در فهرست بازیکنان مازاد خود قرار داده و نسبت به حفظ این دو مهاجم باتجربه اعلام بی‌نیازی کرده است. همین مسئله باعث شده تا رمضانی و شهباززاده به دنبال انتخاب تیم جدید خود باشند؛ البته که در این میان، بحث توافق مالی برای جدایی از استقلال هم مطرح است که فعلاً این توافق انجام نشده است. قرار است امروز (چهارشنبه) رمضانی به ساختمان باشگاه استقلال مراجعه کند و گفته می‌شود که با توجه به مذاکرات قبلی، احتمالاً رضایت‌نامه او امروز (چهارشنبه) صادر خواهد شد.

آرمان رمضانی در روزهای گذشته گفته می‌شد گزینه پیوستن به تیم استقلال خوزستان است اما حالا تازه‌ترین خبرها حکایت از انتقال احتمالی رمضانی به تیم تراکتور تبریز دارد؛ به‌طوری‌که در روزهای گذشته مدیران باشگاه تراکتور مذاکرات خود را با رمضانی آغاز کرده‌اند و امیدوارند بتوانند به سرعت با مهاجم فصل گذشته استقلال که سابقه بازی در تیم پرسپولیس را هم دارد، به توافق برسند تا خط حمله تیم‌شان با حضور رمضانی در کنار عارف رستمی تقویت شود.

رمضانی جانشین شجاعی می‌شود!

تراکتوری‌ها در بازار نقل‌وانتقالات تابستانه از هر 7 سهمیه جذب بازیکن لیگ برتری خود استفاده کردند؛ به‌طوری‌که مهدی شیری، سعید آقایی، سیامک نعمتی، عارف آقاسی، مهدی حسینی و عارف رستمی در کنار علی شجاعی 7 خرید تابستانی تراکتور از بین بازیکنان شاغل در فصل گذشته لیگ برتر فوتبال ایران محسوب می‌شوند. این مسئله بدان معناست که تراکتوری‌ها شانسی برای جذب آرمان رمضانی ندارند اما پیگیری‌های بیشتر نشان می‌دهد که حضور شجاعی در تراکتور منتفی شده است.

مدافع-هافبک چپ فصل گذشته نساجی مازندران، بازیکن موردتوجه پاکو خمس نیست و همین مسئله باعث شده تا بعد از پایان اردوی ترکیه، سرمربی اسپانیایی تراکتوری‌ها نسبت به حفظ او در فهرست تیمش اعلام بی‌نیازی کند. همین مسئله زمینه‌ساز جدایی شجاعی شده تا در صورت توافق با آرمان رضمانی، مشکلی برای ثبت قرارداد مهاجم آبی‌پوشان پایتخت وجود نداشته باشد و اگر اتفاق خاصی رخ ندهد، مهاجم بلندقامت آبی‌ها به‌زودی قراردادش را با تراکتور امضا می‌کند.

 

  • لینک کوتاه کپی شد
ارسال نظر

آخرین اخبار