کوکوی مرغ و سبزیجات|

کوکوی مرغ و سبزیجات را چه جوری درست کنم؟ | طرز تهیه کوکوی مرغ و سبزیجات

کوکوی مرغ به همراه سبزیجات از غذاهای ساده و خوشمزه ایرانی است که می توانیم نسبت به ذائقه خود سبزیجات آنرا تغییر دهیم

کوکوی مرغ و سبزیجات را چه جوری درست کنم؟ | طرز تهیه کوکوی مرغ و سبزیجات
کوکوی مرغ به همراه سبزیجات از غذاهای ساده و خوشمزه ایرانی است که می توانیم نسبت به ذائقه خود سبزیجات آنرا تغییر دهیم، برای مشاهده آموزش کامل و مرحله به مرحله طرز تهیه کوکوی مرغ و سبزیجات در ادامه باماهمراه باشید.

مواد لازم برای ۴ نفر

 
سینه و ران مرغ ۵۰۰ گرم
پیاز ۲ عدد
سیر ۴حبه
تخم مرغ ۲-۳ عدد
جعفری ۱ دسته کوچک
فلفل دلمه ای ۱ عدد
پودر آویشن ۱ قاشق چایخوری
نمک و فلفل سیاه به مقدار کافی
زردچوبه و روغن به مقدار کافی
طرز تهیه کوکوی مرغ و سبزیجات
 
مرحله اول
برای تهیه کوکوی مرغ و سبزیجات در ابتدای کار پیاز را پوست می گیریم و به صورت ۴ قارچ خرد می کنیم. در ادامه سیرها را پوست می گیریم و به همراه گوشت مرغ بدون استخوان درون میکسر یا مخلوط کن می ریزیم.

مرحله دوم

 
 
در این مرحله جعفری را به همراه فلفل دلمه ای اضافه می کنیم، سپس مواد را میکس می کنیم تا کاملا یکدست شوند. در صورت تمایل به جای میکس کردن مواد با مخلوط کن، می توانیم آنها را چرخ نیز کنیم.

مرحله سوم

حالا مواد میکس شده را درون یک کاسه مناسب می ریزیم، سپس تخم مرغ را به همراه آویشن و مقداری نمک، فلفل سیاه و زردچوبه اضافه کرده و با دست ترکیب می کنیم تا بافت مایه کوکو منسجم شود.

کوکو مرغ پنیری یکی از انواع غذاهای خوشمزه بین المللی است که اصالت آن متعلق به کشور برزیل می باشد

 
مرحله چهارم
اگر مایه کوکو کمی شل بود، می توانیم کمی آرد سوخاری به آن اضافه کنیم. در صورتی که زمان کافی داشته باشیم، روی کاسه را سلفون می کشیم و به مدت یک ساعت در یخچال قرار می دهیم تا مایه کوکو طعم دار شود.

مرحله پنجم

 
اما اگر زمان کافی نداشتیم، می توانیم به سراغ سرخ کردن کوکوها برویم. برای این منظور یک تابه مناسب روی حرارت قرار داده و ۴ تا ۵ قاشق غذاخوری روغن مایع اضافه می کنیم، سپس صبر می کنیم تا روغن داغ شود.

مرحله ششم

در این مرحله به اندازه یک نارنگی کوچک از مواد بر می داریم و به صورت گرد در دستانمان شکل می دهیم، سپس با کف دست آنرا فشار می دهیم تا قطرش حدود نیم سانتی متر شود. در ادامه کوکو را به آرامی درون روغن داغ می اندازیم.

کوکو سبزی یکی از انواع غذاهای خوشمزه و بسیار پرطرفدار ایرانی است که با دستورهای متنوعی تهیه می شود.

 
مرحله هفتم
پس از اینکه طرف کوکوها سرخ شد، آنها را بر می گردانیم تا سمت دیگرشان نیز سرخ شود. در پایان روغن اضافی کوکوها را با دستمال حوله ای می گیریم، سپس درون ظرف می چینیم و به همراه نان سرو می کنیم.

 

  • لینک کوتاه کپی شد
ارسال نظر

آخرین اخبار