داریوش مهرجویی| قتل داریوش مهرجویی| داریوش مهرجویی و همسرش

خواهر و دختر داریوش مهرجویی شوکه شدند | روایت تلخ از آنچه بر خانواده داریوش مهرجویی گذشت

درگذشت داریوش مهرجویی و همسرش خانواده او را دچار شوک عجیبی کرده است.

خواهر و دختر داریوش مهرجویی شوکه شدند | روایت تلخ از آنچه بر خانواده داریوش مهرجویی گذشت

داریوش مهرجویی و همسرش وحیده محمدی فر در ویلای شخصی خود در کرج به قتل رسیدند.  چندی پیش همسر داریوش مهرجویی خبر داده بود که فردی او را با چاقو تهدید کرده و درخواست کمک کرده بود. داریوش مهرجویی از کارگردانان بزرگ سینمای ایران بود. داریوش مهرجویی سالها با فریار جواهریان زندگی کرد و پس از جدایی از او با وحیده محمدی فر یک نویسنده بود ازدواج کرد و این دو نهایتا در کنار هم به قتل رسیدند. داریوش مهرجویی فیلم های ماندگاری نظیر هامون و سنتوری را ساخته است.

روزنامه همشهری گزارشی از وضعیت ویلای داریوش مهرجویی و همسرش یک روز پس از قتل آنها منتشر کرده و در بخش هایی به واکنش خواهر این هنرمند پرداخته است.

این روزنامه نوشته است: خواهر داریوش مهرجویی با غمی سنگین بر دل از راه می‌رسد. او بعد از شنیدن خبر قتل برادرش و همسر وی، خودش را به محل حادثه رسانده بود و حالا در حال خروج از شهرک است. می‌گوید: من هیچ‌چیز نمی‌دانم... . من هم از فضای مجازی متوجه این حادثه شدم و خودم را به اینجا رساندم. او قادر به حرف زدن نیست و همسرش که وی را همراهی می‌کند، می‌گوید: ما هیچ‌چیزی نمی‌دانیم. در صحنه جنایت پلیس سؤالاتی از ما پرسید که جوابی برایشان نداشتیم. اینکه داریوش دشمن داشته یا نه و آیا از افرادی که برایش کار می‌کرده‌اند، کسی را اخراج کرده است یا نه؟ آنها سؤالات زیادی کردند که ما جوابشان را نمی‌دانستیم. کاملا گیج شده بودیم.

او درباره وضعیت مونا مهرجویی نیز می‌گوید: از وقتی صحنه قتل پدر و مادرش را دیده حالش خیلی بد است. شب گذشته را در خانه یکی از دوستانش به صبح رساند و باید او را نزد اقوام بیاوریم. اجساد نیز در سردخانه آرامستان بهشت سکینه هستند تا اقدامات لازم انجام شود.

تصاویر داریوش مهرجویی, همسر و دخترش در آیین دیدار فیلم لیلا

همسر داریوش مهرجویی مرگش را پیش بینی کرده بود!

آخرین صدای وحیده محمدی‌فر، همسر شادروان داریوش مهرجویی که توسط یکی از نزدیکان او منتشر شده است.

او در این پیام صوتی می‌گوید: «ماه عجیبی است. همه بحران دارند. چه شخصی و چه اجتماعی. باید خودمان را حفظ کنیم».

داریوش مهرجویی و همسرش چگونه به قتل رسیدند؟

پلیس اخبار مربوط به سر بریدن داریوش مهرجویی را تکذیب کرد و نحوه قتل او را شرح داد.

سردار سعید منتظرالمهدی سخنگوی فراجا روز یکشنبه در خصوص قتل داریوش مهرجویی و همسرش ضمن تسلیت به جامعه هنری کشور برای این ضایعه بزرگ و از دست دادن هنرمند پیشکسوت گفت: پلیس عاملین این اقدام وحشیانه را به زودی دستگیر می کند و به دستگاه عدالت خواهد سپرد.

وی عنوان کرد: اقدامات فنی همان ساعات اولیه انجام و کارآگاهان در محل حاضر و در حال بررسی سناریوهای محتمل است.

بر اساس اعلام پلیس، این حادثه در ساعات پایانی شنبه‌ شب (۲۲ مهر) از طریق تماس با پلیس ۱۱۰ اطلاع داده شد که با حضور ماموران در محل مشاهده شد که داریوش مهرجویی و همسرش در ویلای شخصی‌اش واقع در زیبادشت مشکین‌آباد به قتل رسیده‌اند.

این حادثه از سوی دختر مرحوم مهرجویی به پلیس اطلاع داده شد. تیم‌های تخصصی پلیس آگاهی در محل حاضر شده و تحقیقات خود را آغاز کرده‌اند.

این حادثه به علت نامعلوم توسط فرد یا افراد ناشناس رخ داده و هنوز انگیزه قتل مشخص نیست اما شواهد حاکی از آن است که این قتل بر اثر جراحت ناشی از ضربات سلاح سرد انجام شده است.

داریوش مهرجویی متولد سال ۱۳۱۸ خورشیدی و از کارگردان‌های نامدار سینمای ایران است که فیلم‌های مطرحی همچون هامون، دایره مینا، گاو، اجاره‌نشین‌ها، سارا، پری، لیلا، مهمان مامان و سنتوری را ساخته است.

داریوش مهرجویی

قاتل داریوش مهرجویی افغانستانی بوده است؟

مدیرکل اموراتباع و مهاجرین خارجی استانداری البرز گفت: نقش اتباع غیرایرانی در قتل مهرجویی و همسرش که شب گذشته در ویلای خود در اطراف کرج به قتل رسیده بودند، مشخص نیست و این ادعا تایید نشده است.

سیروس دهقان شیری روز یکشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: قاتل یا قاتلان این حادثه هنوز شناسایی نشده اند و تحقیقات پلیس در این زمینه به صورت جدی آغاز شده است .

وی بیان کرد: نتیجه تحقیقات در زمینه این قتل در اسرع وقت به اطلاع مردم خواهد رسید.

عاشقانه داریوش مهرجویی و وحیده محمدی فر

ویدیویی از عاشقانه‌های زنده یاد داریوش مهرجویی و همسرش زنده یاد وحیده محمدی‌فر در فضای مجازی بازنشر شده که احساسات بسیاری را جریحه دار کرده است.

داریوش مهرجویی و همسرش دو شب قبل در ویلای شخصی خود در فردیس کرج به قتل رسیدند.

همسر اول داریوش مهرجویی که بود؟

فریار جواهریان که همسر اول مرحوم داریوش مهرجویی قبل از وحیده محمدی فر است، اهل مشهد، بزرگ شده فرانسه و تحصیل کرده آمریکا است.

خانم جواهریان وی در دانشگاه های تگزاس، می آی تی و هاروارد تحصیل کرده و پس از آن شرکت مهندسین مشاور گاما را پایه گذاری نمود که امروزه به واسطه طراحی موزه و باغ ایرانی شناخته شده است.

هنوز ایشان به درگذشت داریوش مهرجویی واکنشی نداده است.

عکس دونفره داریوش مهرجویی با "فریار جواهریان"

وی طراحی صحنۀ ۱۰ فیلم از کارهای مهرجویی (از اجاره نشین ها تا درخت گلابی) را بر عهده داشته است.

جواهریان مقالات متعددی در نشریات ایرانی و خارجی به چاپ رسانده و سخنرانی های بسیاری را نیز در دانشگاه های آکسفورد و کمبریج ارائه کرده است.

سال ۲۰۱۲ نیز عضو هیأت داوران جایزۀ معمار آقاخان بود.

  • لینک کوتاه کپی شد
ارسال نظر

آخرین اخبار