روش های خونگی برطرف کردن ریزش مو خانم ها

ریزش مو اگر پنجاه تا صد عدد در روز باشد، طبیعی است؛ چراکه با وجود بیش از صد هزار تار مو که در سر شما وجود دارد، این تعداد موی ناچیزی به حساب می‌آید.

 روش های خونگی برطرف کردن ریزش مو  خانم ها

برای اینکه بدانید موهایتان کم پشت شده است یا نه؛ می‌توانید هنگامیکه موهای خود را دم اسبی مدل داده‌اید و یا بافته‌اید، حجم آن را بررسی کنید.

عریض شدن خطوط روی سر

توجه کنید که خطوط روی سرتان از هم فاصله بیشتری گرفته‌اند یا نه؟ اگر این خطوط بیش از اندازه پهن و فاصله‌دار شده باشند، مطمئناً باید به دنبال درمان باشید.

اگر بخش‌هایی را به شکل دایره یا بیضی بر روی پوست سر خود مشاهده کنید که مو ندارد، دچار اختلال ریزش غیرطبیعی موها شده‌اید که به احتمال زیاد مزمن است و باید فوراً درمان شود.

روش های خانگی درمان ریزش مو

ریزش مو ممکن است به دلیل عوامل مختلفی از جمله تغذیه نامناسب، کمبود ویتامین‌ها، فشار روحی و استرس، بیماری‌های پوستی، عوامل ژنتیکی و ... رخ دهد. برای درمان ریزش مو می‌توانید از راهکارهای خانگی زیر استفاده کنید:

مصرف مواد غذایی سالم و متنوع: مصرف غذاهای حاوی ویتامین ها و مواد معدنی از جمله روغن ماهی، فراورده‌های لبنی، ماهی، گوشت، میوه‌ها و سبزیجات، باعث تقویت فولیکول‌های مویی شده و باعث کاهش ریزش مو می‌شود.

استفاده از روغن‌های طبیعی: استفاده از روغن‌های طبیعی مانند روغن زیتون، روغن نارگیل و روغن شترمرغ می‌تواند به تقویت ریشه مو و کاهش ریزش مو کمک کند.

آب‌گیری از چای سبز: شستشوی مو با چای سبز به عنوان یک نوشیدنی طبیعی می‌تواند به تقویت مو و کاهش ریزش آن کمک کند.

استفاده از ماسک مو: ماسک طبیعی برای مو شامل موادی مانند آووکادو، موز، شیر، عسل و ... می‌تواند به تغذیه مویی کمک کرده و باعث کاهش ریزش مو شود.

کاهش استرس: استرس و فشار روحی می‌تواند عامل اصلی ریزش مو باشد. بنابراین کاهش استرس و تمرینات آرامش بخشی مانند یوگا و مدیتیشن می‌توانند به کاهش ریزش مو کمک کنند.

ماساژ مو: ماساژ مو با استفاده از روغن‌های طبیعی مثل روغن نارگیل و روغن خراطین می‌تواند به تقویت ریشه مو کمک کرده و باعث کاهش ریزش مو شود.

استفاده از روغن سیاه دانه:محققان ثابت کرده‌اند که ترکیب روغن سیاه دانه و روغن نارگیل می‌تواند ریزش غیرعادی موها را به میزان چشمگیری بهبود ببخشد. این روغن سرشار از آنتی اکسیدان و ضد التهاب است که هم سلامت و رشد طبیعی موها را تضمین کرده و هم بهداشت و سلامت پوست سر را تأمین می‌کند.

از شامپو زدن بیش از اندازه به موها بپرهیزید:این موضوع بستگی به نوع و بافت موهای شما دارد که تا چه اندازه به شامپو زدن نیاز داشته باشید. شامپوها به عنوان محصولات شیمیایی، اثرات مضر زیادی بر سلامت و زیبایی موهایتان می‌گذارد. بخشی از خشکی، نازکی و شکنندگی و ریزش موها به خاطر استفاده بیش از حد از شامپوها می‌باشد. پس اگر موهایتان چرب است ۳ تا ۴ بار در هفته و چنانچه موهایتان خشک است، در نهایت هفته‌ای دوبار از شامپو استفاده کنید.

سیگار کشیدن را متوقف کنید:سیگار کشیدن جریان خون را در پوست سر و فولیکول‌ها محدود می‌کند. به علاوه استمرار در سیگار کشیدن از دسترسی سلول‌ها به  اکسیژن و مواد مغذی مورد نیاز پوست و‌ موی شما جلوگیری می‌کند. همچنین، سموم ناشی از سیگار کشیدن می‌تواند به فولیکول‌های مو نفوذ کرده و باعث ایجاد اختلال در سلامت آن شود.

باید توجه داشت که درمان ریزش مو به علت عوامل مختلف، زمان بر است و تغییرات نتیجه‌گیری شده، تنها پس از چند ماه به صورت قابل مشاهده خواهد بود. همچنین در صورتی که ریزش مو شدید باشد، بهتر است به پزش

  • لینک کوتاه کپی شد
ارسال نظر

آخرین اخبار