هواشناسی | پیش بینی هواشناسی

(هواشناسی) پیش بینی هواشناسی برای دو روز آینده | تهرانی ها منتظر باران نباشند

کارشناسان هواشناسی برای برخی نقاط کشور ، رعد و برق و رگبار و برای تهران آسمانی صاف پیش بینی کرده اند.

(هواشناسی) پیش بینی هواشناسی برای دو روز آینده | تهرانی ها منتظر باران نباشند

به گزارش شمانیوز :کارشناس هواشناسی درباره شرایط جوی کشور اظهار کرد: امروز (۶ آبان) در شرق هرمزگان، جنوب سیستان و بلوچستان و جزایر واقع در تنگه هرمز و دریای عمان بارش پراکنده، گاهی رعد و برق و وزش باد شدید موقت پیش‌بینی می‌شود.

وی افزود:  اوایل وقت امروز تنگه هرمز و دریای عمان نیز مواج می‌شود و در سایر مناطق کشور جوی آرام مورد انتظار است.

به گفته مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا یکشنبه(۷ آبان) جوی آرام در کشور خواهیم داشت. دوشنبه(۸ آبان) با نفوذ جریانات خنک شمالی در استان‌های گیلان، مازندران و گلستان بارش رخ خواهد داد.

وی ادامه داد: سه‌شنبه (۹ آبان) علاوه بر مناطق یاد شده در استان‌های واقع در زاگرس مرکزی، بخش‌هایی از مرکز، ارتفاعات کرمان، جنوب استان‌های یزد و سیستان و بلوچستان و شمال فارس و چهارشنبه (۱۰ آبان) علاوه بر مناطق فوق در بخش‌هایی از غرب و شمال غرب و ارتفاعات البرز مرکزی بارش پراکنده، گاهی رعدوبرق و وزش باد رخ خواهد داد.

ضیاییان در ادامه گفت: دریای خزر در روز دوشنبه مواج می‌شود.

وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده 

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده نیز اظهار کرد: آسمان تهران فردا (۷ آبان) صاف در بعضی ساعت‌ها غبار محلی با حداقل دمای ۱۴ و حداکثر دمای ۲۶ درجه سانتیگراد و روز دوشنبه ( ۸ آبان) کمی ابری و غبار محلی، از بعد از ظهر افزایش ابر و در شب وزش باد با حداقل دمای ۱۵ و حداکثر دمای ۲۶ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

ضیائیان در پایان گفت: طی امروز و فردا (۶و۷ آبان) اهواز با دمای ۳۳ درجه سانتیگراد گرم‌ترین و شهرکرد با دمای صفر و یک درجه سانتیگراد خنک‌ترین مراکز استان کشور هستند.

  • لینک کوتاه کپی شد
ارسال نظر

آخرین اخبار