داریوش مهرجویی | قتل داریوش مهرجویی و همسرش

داریوش مهرجویی، دومین کارگردانی که در ایران به قتل رسید

به جز داریوش مهرجویی 6 کارگردان دیگر به قتل رسیده اند.

داریوش مهرجویی، دومین کارگردانی که در ایران به قتل رسید

زندگی رنگی به نقل از روزنامه اطلاعات | "آدرین شلی" کارگردان و هنرپیشه زن آمریکایی در سال ۲۰۰۶ در چهل سالگی در هوم‌آفیس خود توسط یک کارگر اکوادوری که برای دزدی به آپارتمان او آمده بود، به قتل رسید. پلیس در ابتدا فکر کرده بود او خود را دار زده است!

زندگی رنگی به نقل از روزنامه جمهوری اسلامی | قاتل مهرجویی احتمالا آشنا بوده استوکیل خانواده داریوش مهرجویی درباره بخشی از ابعاد این پرونده گفت:زمانی که خانوادۀ مهرجویی در سفر ...

"مصطفی عقاد" کارگردان سوریه‌ای آمریکایی و سازنده فیلم "رسالت" (محمد رسول الله) در سال ۲۰۰۵ در هفتاد و پنج سالگی در اردن بر اثر بمب‌گذاری تروریستی القاعده در هتل، جان خود را از دست داد.

زندگی رنگی به نقل از ایسنا| رئیس پلیس آگاهی کشور: با بررسی صحنه جرم، آثاری در صحنه قتل پیدا شده است که ما احتمال می‌دهیم مربوط به قاتل باشد.آثار ورود ...

"پیر پائولو پازولینی" کارگردان نامدار سینمای ایتالیا معروفترین قربانی جنایت در میان سینماگران است. سه نفر ضد کمونیست که حلقه‌های فیلم "سالو" را دزدیده بودند به بهانه پس دادن فیلم‌ها با این کارگردان چپگرا قرار می‌گذارند و او را در پنجاه و سه سالگی در اوستیای رم ترور می‌کنند.

"ویلیام دزمون تیلر" کارگردان ایرلندی سینمای صامت و "فرانسیس باگز" کارگردان آمریکایی سینمای صامت، از دیگر مقتولان هستند.

بابک خرمدین، مستندساز ایرانی در سال ۱۴۰۰، پس از به قتل رسیدن، جسدش توسط پدر و مادرش مثله و به سطل زباله انداخته شد.

داریوش مهرجویی

 

  • لینک کوتاه کپی شد
ارسال نظر

آخرین اخبار