داریوش مهرجویی | قتل داریوش مهرجویی

از قتل داریوش مهرجویی تا همسر اول و دومش | این تصاویر بعد فوت داریوش مهرجویی لو رفت

داریوش مهرجویی کارگردان سینما متولد ۱۷ آذر ۱۳۱۸ در تهران و فارغ‌التحصیل رشته‌ فلسفه از دانشگاه کالیفرنیا می باشد که با ساخت فیلم سینمایی گاو و هامون به شهرت رسید. داریوش مهرجویی خالق شخصیت‌های ماندگار سینمای ایران و همسرش وحیده محمدی فر ساعاتی پیش به قتل رسید او و همسرش در ویلای شخصی خود در کرج با ضربات چاقو کشته شدند.

از قتل داریوش مهرجویی تا همسر اول و دومش | این تصاویر بعد فوت داریوش مهرجویی لو رفت

به گزارش شمانیوز؛ داریوش مهرجویی و ماجرای ازدواج و همسر اولش فریار جواهریان تا طلاق و همسر دوم داریوش مهرجویی وحیده محمدی فر را در ادامه می‌خوانید، داریوش مهرجویی، کارگردان و نویسنده و مترجم، متولد ۱۷ آذر ۱۳۱۸ در تهران و فارغ‌التحصیل رشته‌ فلسفه از دانشگاه کالیفرنیا می باشد که با ساخت فیلم سینمایی گاو و هامون به شهرت رسید. داریوش مهرجویی یکی از کارگردانان و سینماگران معروف ایران است که از چهره های اصلی موج نو سینمای ایران محسوب میشود و تاکنون داریوش مهرجویی  جوایز حشنواره داخلی و بین المللی را به دست آورده است.

داریوش مهرجویی

او به دلیل علاقه ای که به فیلم های انگلیسی زبان داشت، رشته زبان انگلیسی را برگزید و سپس در ۲۰ سالگی برای ادامه تحصیل به کالیفرنیا رفته و در رشته سینما مشغول به تحصیل شد، اما پس از مدتی این رشته را رها کرد و رشته فلسفه را برای تحصیل برگزید و لیسانس فلسفه را دریافت کرد.

خانواده داریوش مهرجویی

داریوش مهرجویی در خانواده‌ای از طبقه متوسط در تهران به‌ دنیا آمد. او در کودکی تحت تأثیر مادربزرگش که مسلمانی معتقد بود قرار گرفت. مهرجویی در مصاحبه‌ای در سال ۱۳۵۱ در این باره می‌گوید: «مادر بزرگم از آن نمازخوان‌های دوآتشه بود؛ و تحت تأثیر فضای روحانی او، من هم از سن هفت تا پانزده‌سالگی، شده بودم یک مسلمان واقعی. نماز و روزه‌ام یک بار هم ترک نمی‌شد.

در نوجوانی به موسیقی علاقه‌مند شد و مدت کوتاهی در کلاس آموزش موسیقی آقای زندی شرکت کرد. نزد پدرش که موسیقی ایرانی را خوب می‌شناخت به نواختن سنتور پرداخت و بعد با موسیقی کلاسیک غربی آشنا شد و به نواختن پیانو و نوشتن قطعاتی برای پیانو پرداخت.

شهرت با فیلم سینمایی گاو

در سالِ ۱۳۴۸ با هم‌کاری غلامحسین ساعدی فیلمنامهٔ گاو را از روی یکی از داستان‌های کوتاه مجموعهٔ عزاداران بیلِ ساعدی نوشت و فیلم کرد. این فیلم جوایز متعددی را در جشنواره‌های بین‌المللی به ارمغان آورد. گاو هم از نظر تجاری هم از نظر هنری فیلم موفقی از کار درآمد و فصل جدیدی در سینمای ایران گشود.

داریوش مهرجویی

همسر اول و دوم داریوش مهرجویی

داریوش مهرجویی تاکنون ازدواج کرده است. همسر اول او، فریار جواهریان، معمار معروف ایرانی می باشد و که حاصل این ازدواج دو فرزند (مریم و صفا) است .

داریوش مهرجویی

فریار جواهریان همسر اول داریوش مهرجویی

فریار جواهریان متولد خراسان است که در فرانسه بزرگ شده است. وی تحصیلات خود را در آمریکا و در دانشگاه های تگزاس در آستین، M.I.T و هاروارد به پایان رسانده و مهندسین «مشاور گام ما» را همراه با مهندس فریدون بدر در تهران تأسیس کرده اند که تخصصشان در زمینۀ موزه و باغ می باشد.

وی همسر داریوش مهرجویی بوده طراحی صحنۀ ۱۰ فیلم از کارهای مهرجویی (از اجاره نشین ها تا درخت گلابی) را بر عهده داشته است.

او بعد از طلاق و جدایی از داریوش مهرجویی گفته: رابطه خوبی با هم داریم و هر دو، سه روز به هم زنگ می زنیم و هر دو، سه ماه یک بار همدیگر را می بینیم، چون ما سه فرزند داریم و همچنان با هم در ارتباطیم.

داریوش مهرجویی

وحیده محمدی فر همسر دوم داریوش مهرجویی

مهرجویی پس از جدایی از همسر اولش خانم فریار جواهریان، با وحیده محمدی فر ازدواج کرد که حالا یک دختر به نام مونا دارد

  • لینک کوتاه کپی شد
ارسال نظر

آخرین اخبار