آشپزی | نان محلی | نان سنتی

نان قابلمه ای سنتی به سبک شمالی + دانلود ویدئو

این نان محلی را با ساده ترین روش و امکانات در هر کجا که هستید درست کنید.

نان قابلمه ای سنتی به سبک شمالی + دانلود ویدئو

زندگی رنگی | نان های محلی یکی از خوش طعم ترین نان ها هستند که به ویژه به وقت صبحانه طرفدار زیادی دارد. اینجا طرز پخت یک نان محلی را به شما آموزش می دهیم.

کوکی ها یکی از انواع شیرینی پر طرفدار است که به عنوان یک میان وعده خوب شناخته می شود البته از آنجا که بسیاری از کوکی ها پر کالری هستند ...

مواد لازم و دستور پخت :

ابتدا یک قاشق خمیر مایه و یک قاشق شکر را در یک لیوان شیر حل میکنیم سپس یک کیلو آرد گندم را الک کرده و خمیر مایه عمل آمده را داخلش میریزیم ، دو عدد تخم مرغ و چهار قاشق غذا خوری شکر و دو قاشق غذا خوری روغن جامد یا کره و نصف قاشق چای خوری نمک و کمی زردچوبه به همراه یک لیوان شیر اضافه میکنیم و پس از آن خمیر را به خوبی ورز دهید به مدت ۲۰ دقیقه تا خمیر لطیفی به دست آید و به مدت ۲ ساعت در دمای اتاق به آن استراحت دهید و سپس به اندازه قابلمه مورد نیاز خمیر را پهن میکنیم و نیم ساعت دیگر استراحت میدهیم . روی گاز شعله پخش کن قرار دهید و دمای شعله حتما باید پایین باشید .

هر طرف نان را ۲۰ دقیقه اجازه دهید .در مرحله اول روی قابلمه درپوش میگذاریم اما در مرحله دوم درپوش را بردارید تا نان عرق نکند و به خوبی پخته شود . به دلخواه میتوان ادویه های معطر هم به آن اضافه کرد . اگر خمیرتان خشک بود کمی آب ولرم یا شیر میتوانید به آن اضافه کنید و اگر شل بود کمی آرد گندم اضافه کنید.

فواید نان گندم

فیبر موجود در نان گندم از نوع نامحلول و در نان جو از نوع محلول است. در حالت کلی فیبر توانایی کاهش کلسترول، افزایش قدرت تمرکز و تقویت ماهیچه‌های روده را دارد. عدم وجود آن در نان سبب بروز بواسیر، شکاف بافت معده و جذب سموم معده می‌شود. در چنین شرایطی سموم در خون باقی‌مانده و در بدن انباشته می‌گردد.

  • لینک کوتاه کپی شد
ارسال نظر

آخرین اخبار