حسن یزدانی

زمان دوئل حساس یزدانی و تیلور در فینال | اسامی فینالیست‌های روز نخست

تیم ملی کشتی آزاد ایران با راهیابی 3 کشتی گیر به فینال روز اول را نسبتا موفق به پایان برد.

زمان دوئل حساس یزدانی و تیلور در فینال | اسامی فینالیست‌های روز نخست

مسابقات مقدماتی 4وزن نخست رقابت های کشتی آزاد قهرمانی جهان امروز (شنبه) در شهر بلگراد صربستان برگزار شد و ۳نماینده ایران با شکست تمامی رقبای خود به دیدار فینال راه یافتند.

در پایان مسابقات مقدماتی، امیرمحمد یزدانی در وزن ۷۰کیلوگرم، حسن یزدانی در وزن ۸۶ کیلوگرم و امیرحسین زارع در وزن ۱۲۵ کیلوگرم به دیدار فینال رسیدند و فردا شب برای کسب مدال طلا روی تشک می روند.

همچنین رضا اطری بعد از شکست مقابل حریف ژاپنی و با توجه به باخت این کشتی گیر در دور بعدی، از دور رقابت های وزن ۶۱ کیلوگرم کنار رفت. 

علاوه بر ایران، آمریکا نیز 3فینالیست در ۴وزن نخست خواهد داشت، اما کشتی گیر این کشور در ۱۲۵کیلوگرم نیز به دیدار رده بندی راه یافته و شانس کسب مدال برنز دارد.

* در وزن ۶۱ کیلوگرم، رضا اطری پس از استراحت در دور اول، در دور دوم با نتیجه یک بر یک (اخطار ۳۰ ثانیه) مغلوب کودای اوگاوا از ژاپن شد  و با توجه به شکست این حریف ژاپنی مقابل کشتی گیر آمریکایی، نماینده کشورمان از دور رقابت ها کنار رفت.

* در وزن ۷۰ کیلوگرم، امیرمحمد یزدانی در دور اول با نتیجه ۱۱ بر یک پاتریک اولنزین از لهستان را مغلوب کرد. او در دور دوم با نتیجه ۶ بر صفر ماگومد خانیف از آذربایجان را از پیش رو برداشت و راهی مرحله یک چهارم نهایی شد. یزدانی در این دیدار ارنظر آکماتالیف دارنده مدال نقره و برنز جهان از قرقیزستان را با نتیجه ۱۰ بر صفر از پیش رو برداشت و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. یزدانی در این دیدار با نتیجه ۱۳ بر ۲ مقابل رمضان رمضان اف کشتی گیر روسی الاصل و دارنده مدال نقره اروپا از بلغارستان پیروز شد و به دیدار فینال راه یافت. امیرمحمد در این دیدار به مصاف زاین رترفورد دارنده مدال نقره جهان از آمریکا می رود.

* در وزن ۸۶ کیلوگرم، حسن یزدانی پس از استراحت در دور نخست، در دور دوم با نتیجه ۸ بر ۲ و ضربه فنی جایدن لاورنس از استرالیا را از پیش رو برداشت. او در دور سوم با نتیجه ۱۱ بر صفر بات اردن بیامباسورین از مغلوستان را شکست داد و به مرحله یک چهارم نهایی رفت. یزدانی در این مرحله مایلز ناظم امینه دارنده مدال برنز المپیک از سن مارینو را با نتیجه ۷ بر ۲ مغلوب کرد و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. این کشتی‌گیر در این مرحله با نتیجه ۱۰ بر صفر جاورایل شاپیف از ازبکستان را از پیش رو برداشت و به دیدار فینال راه یافت. نماینده کشورمان در دیدار فینال به مصاف دیوید تیلور قهرمان جهان و المپیک از آمریکا می رود.

* در وزن ۱۲۵ کیلوگرم، امیرحسین زارع پس از استراحت در دور نخست در دور دوم با نتیجه ۷ بر ۲ دزیانیس خرامیانکوف از بلاروس را از پیش رو برداشت. او در دور سوم مقابل یونووان اسمیت از پورتوریکو با نتیجه ۱۰ بر صفر به پیروزی رسید و به مرحله یک چهارم نهایی راه یافت. زارع در این مرحله با نتیجه ۱۱ بر ۴ دانیل لیگتی از مجارستان را مغلوب کرد و به مرحله نیمه‌نهایی راه یافت. زارع در این مرحله با نتیجه ۴ بر صفر از سد طاها آکگول قهرمان المپیک و جهان از ترکیه گذشت و با جبران شکست سال گذشته، راهی دیدار فینال شد. او در دیدار پایانی با گنو پتریاشویلی قهرمان جهان و دارنده مدال نقره و برنز المپیک از گرجستان مبارزه می کند.

اسامی نفرات راه یافته به فینال مسابقات ۴ وزن نخست به شرح زیر است:

۶۱ کیلوگرم: ویتالی آروجایو (آمریکا) – عباس گادژی ماگومدوف (روسیه)

۷۰ کیلوگرم: امیرمحمد یزدانی (ایران) – زاین رترفورد (آمریکا)

۸۶ کیلوگرم: حسن یزدانی (ایران) – دیوید تیلور (آمریکا)

۱۲۵ کیلوگرم: امیرحسین زارع (ایران) – گنو پتریاشویلی (گرجستان)

گفتنی است؛ فردا شب فینال 4وزن اول مسابقات جهانی کشتی آزاد از ساعت ۱۹:۳۰ به وقت تهران آغاز می شود.

  • لینک کوتاه کپی شد
ارسال نظر

آخرین اخبار