غذا چی درست کنم | غذای مجلسی با مرغ | غذای شیک و باکلاس

این غذا را حتما برای میهمانی ها درست کن | سینه مرغ شکم پر با پلو

با مرغ و سینه مرغ غذاهای زیادی می شود درست کرد اما پیشنهاد می کنم حتما این سینه مرغ شکم پر را امتحان کنید.

این غذا را حتما برای میهمانی ها درست کن | سینه مرغ شکم پر با پلو

زندگی رنگی |شما می توانید با مرغ انواع مختلف غذا ها را تهیه کنید. سینه مرغ شکم پر یکی از این غذا ها می باشد که خیلی ساده و خوشمزه است و شما برای تهیه این غذا نیازی به فر ندارید و می توانید مواد میانی را به دلخواه تغییر دهید.

سینه مرع شکم را می توانید در هر ابعاد که دوست دارید تهیه کنید و به همراه یک زرشک پلو خوشمزه سرو کنید. اگر دوست دارید در غذا های خود تنوع غذایی ایجاد کنید سینه مرغ شکم پر یکی از بهترین گزینه ها می باشد. امروز در پارسی دی طرز تهیه سینه مرغ شکم پر با گردو را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

طرز تهیه سینه مرغ شکم پر

مرحله اول: مرینت کردن

ابتدا باید سینه مرغ را مزه دار کنید. برای این وسط سینه مرغ یک شکاف بزنید به طوری که ار هر طرف فاصله داشته باشد تا بتوانید در ادامه مواد میانی را داخل شکم مرغ قرار دهید، سپس داخل یک ظرف قرار دهید و همه ادویه های گفته شده را باهم مخلوط کنید و هم بزنید و روی مرغ ها بریزید و با دست ماساژ دهید و بعد روغن زیتون و زعفران را اضافه کنید و خوب ماساژ دهید و در انتها باید یکی از پیاز ها را خلالی خرد کنید و به مواد اضافه کنید و برای ۲ ساعت داخل یخچال زمان دهید تا مزه دار شود.

مرحله دوم: تهیه مواد میانی

در ادامه یکی از پیازها های دستور را باید نگینی ریز خرد کنید و داخل تابه به همراه کمی زردچوبه و روغن تفت دهید تا سبک شود و بعد گردو خرد شده را اضافه کنید و کمی تفت داده تا بوی خامی گردو گرفته شود و در انتها رب انار را اضافه کنید و تفت دهید و مواد را از روی حرارت بردارید.

مرحله سوم: سرخ کردن مرغ

مرغ ها را از یخچال خارج کنید و از مواد میانی داخل شکافی که پر کردید قرار دهید و خوب فیکس کنید، سپس داخل یک تابه کره و روغن ریخته و مرغ ها را سرخ کنید تا طلایی شود.

مرحله چهارم: پخت سینه مرغ شکم پر

در ادامه باید یکی دیگر از پیاز ها را داخل یک قابلمه خرد کنید و کمی تفت دهید و بعد از سبک شدن نمک و فلفل سیاه و رب اضافه کنید و تفت دهید تا بوی خامی رب از بی برود و بعد ۱ لیوان آب جوش ریخته و زمانی که قل زد مرغ ها را اضافه کنید و زمان دهید تا مرغ پخته و سس غلیظ شود. نوش جان

  • لینک کوتاه کپی شد
ارسال نظر

آخرین اخبار