استراحت خانوادگی؛ کودک 12 ساله در رودخانه سقوط کرد

بنا بر اعلام رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان آمل تیم های امداد و نجات جمعیت هلال احمر آمل پیکر کودک ۱۲ ساله بابلی را که درحاشیه رودخانه به آب افتاده و غرق شده بود را پس از حدود ۲۰ ساعت از رودخانه هراز پیدا کردند.

استراحت خانوادگی؛ کودک 12 ساله در رودخانه سقوط کرد

جمشید نیک زاد  اظهار کرد: پیکربی جان محمدمهدی ۱۲ ساله اهل شهرستان بابل در ساعت ۶ و ۳۰ دقیقه صبح شنبه درحدفاصل بعد از "پل وانا" درمسیرجاده هراز پس از جستجوی تیم های مردمی، آتش نشانی و امداد و نجات هلال احمر پیدا شد.

وی افزود: خانواده این کودک بابلی درحاشیه رودخانه هراز در نزدیکی روستای وانا برای استراحت کوتاه به حاشیه رودخانه رفته بودند که متاسفانه پسر ۱۲ ساله این خانواده به داخل رودخانه سقوط کرد.

رئیس جمعیت هلال احمر آمل، ادامه داد: بلافاصله پس از اطلاع از این حادثه تیم های امدادی به همراه تیم های مردمی وآتش نشانی منطقه اعزام شدند و عملیات جستجو انجام شد.

نیک‌زاد در ادامه خطاب به مسافرانی که جاده هراز را برای تردد انتخاب می‌کنند، یادآور شد: چنانچه حاشیه رودخانه را جهت اقامت کوتاه مدت انتخاب می‌کنند از نزدیک شدن کودکان خود به محوطه رودخانه خروشان هراز جلوگیری کرده و مراقبت‌های لازم را برای فرزندان خود انجام دهند.

نیک‌زاد همچنین از اهالی بومی منطقه و مسافرانی که در حاشیه رودخانه هستند در خواست کرد؛ در صورت مشاهده موارد مشکوک بلافاصله مراتب را به شماره تلفن ۱۱۲ جمعیت هلال احمر اطلاع دهند.

درسال‌های اخیر شمار زیادی از شهروندان بومی وغیربومی به علت آنچه که رعایت نشدن موارد ایمنی و اقامت درحاشیه رودخانه خروشان هراز اعلام شده بود، با مفقودی ویا جان باختن اعضای خانواده های خود مواجه شدند.

 

منبع: رکنا
  • لینک کوتاه کپی شد
ارسال نظر

آخرین اخبار