قیمت خودرو | قیمت خودرو در بازار | افزایش قیمت خودرو | قیمت خودرو و نرخ ارز

قیمت خودرو در بازار امروز چهارشنبه 5 بهمن 1401 | افزایش قیمت خودرو ترمز برید

با توجه به بازار پرنوسان این روزهای خودرو، از آخرین تغییرات قیمت خودرو صفر داخلی در روز چهارشنبه 5 بهمن 1401 مطلع شوید.

قیمت خودرو در بازار امروز چهارشنبه 5 بهمن 1401 | افزایش قیمت خودرو ترمز برید

قیمت خودرو در ایران روزانه تغییر می کند. قیمت خودرو دو نرخی است. قیمت خودرو در بازار و کارخانه متفاوت است کارشناسان معتقدند، هیچ اتفاق تازه‌ای در بازار رخ نداده که قیمت خودرو را ارزان کند. نه تیراژ تولید بالا رفته که تعادل به بازار برگردد و نه تکلیف واردات خودرو مشخص شده که سیگنال کاهش قیمت به خریداران بدهد. پس چرا برخی محصولات خودرویی در حال کاهش قیمت هستند؟ قیمت خودرو صفر داخلی امروز  چهارشنبه، 5 بهمن 1401 با توجه به آمار و قیمت روزانه سایت دیوار با تغییراتی همراه شد.

قیمت خودرو در بازار امروز چهارشنبه 5 بهمن 1401 

آن‌طور که از روند بازار حاکی است، قیمت خودرو در مسیر صعودی حرکت می‌کند و به نظر می‌رسد عامل مهم افزایش قیمت خودرو، دلار باشد. به باور فعالان بازار، تکان قیمت‌ها همچنان در بازار ادامه دارد.

برخی کارشناسان اعتقاد دارند که تغییر شیوه عرضه خودرو می‌تواند مسکنی باشد که در نهایت به‌صورت موقت بازار را کنترل کند.

به گفته آنها، تا زمانی که میزان عرضه و تقاضا به تعادل نرسد، شرایط اقتصادی بهبود نیابد و نرخ دلار به ثبات بلندمدت نرسد، بازار خودرو ملتهب می‌ماند.

گزارش‌های میدانی از بازار خودرو نشان می‌دهد که در حال حاضر پراید ۱۱۱ در بازار ۲۹۰ میلیدن تومان قیمت دارد و پراید ۱۳۱ نیز به قیمت ۲۸۵ میلیون تومان فروخته می‌شود.

این در شرایطی است که پژو ۲۰۶ تیپ ۲ مدل ۱۴۰۱ دیروز در بازار ۵ میلیون تومان گران شد و به قیمت ۴۷۰ میلیون تومان رسید. اما پژو ۲۰۶ تیپ ۵ مدل ۱۳۹۹ بدون تغییر قیمت، به نرخ ۵۰۰ میلیون تومان فروخته شد.

اما قیمت پژو ۲۰۷ اتوماتیک TU۵P مدل ۱۴۰۱ در بازار ۷۵۰ میلیون تومان اعلام می‌شد و این در حالی است که این خودرو یک روز قبل ۱۰ میلیون تومان ارزان‌تر بود. پژو۴۰۵ بنزینی نیز به قیمت ۴۲۰ میلیون تومان به فروش رفت. در بازار پژوپارس اتوماتیک مدل ۱۳۹۹ در حدود ۶۱۵ میلیون تومان قیمت دارد.

بنا به این گزارش، در بازار خودرو قیمت سمند EF۷ به حوالی ۴۶۰ میلیون رسید و تارا دنده‌ای ۶۳۰ میلیون تومان قیمت خورد که نسبت به روز گذشته ۱۰ میلیون گران شده است.

دنا اتوماتیک توربوپلاس نیز به قیمت ۷۲۵ میلیون فروخته شد که به معنای افزایش ۵ میلیونی طی روز گذشته است. همچنین قیمت رانا پانوراماپلاس به ۵۲۵ میلیون تومان رسید که به معنای افزایش ۵میلیونی طی مدت گفته شده است.

از سوی دیگر، تیبا صندوق دار SX بنزینی به ۳۱۰ میلیون رسید که نسبت به روز گذشته ۵ میلیون گران شده است. اما قیمت ساینا S دنده ای‌ ۳۱۰ میلیون بدون تغییر ماند.

قیمت کوییک دنده ای R حوالی ۳۲۰ میلیون رسیده است که به معنای افزایش ۵ میلیونی است.

  • لینک کوتاه کپی شد
ارسال نظر

آخرین اخبار