قیمت بنزین| قیمت بنزین 1403| قیمت بنزین سال 1403

قیمت بنزین در سال 1403 مشخص شد | اعلام قیمت بنزین سهمیه ای و آزاد

بنا بر گفته مدیرعامل شرکت ملی پخش فراورده های نفتی، قیمت بنزین در سال جدید افزایش نمی یابد. بنابراین بنزین سهمیه ای به ازای هز لیتر هزار و پانصد تومان و بنزین آزاد 3 هزار تومان خواهد بود.

قیمت بنزین در سال 1403 مشخص شد | اعلام قیمت بنزین سهمیه ای و آزاد

قیمت بنزین در ایران آخرین بار آبان 1398 با افزایش مواجه شد. از شروع سال 1402 زمزمه هایی مبنی بر افزایش قیمت بنزین مطرح شد اما این شایعه هرگز به حقیقت نپیوست. در طول سال بارها مسئولین اعلام کردند که تصمیمی برای افزایش قیمت بنزین گرفته نشده است اما گاه برخی صحبت ها باعث ایجاد موجی از نگرانی ها می شود.

بنا بر گفته مدیرعامل شرکت ملی پخش فراورده های نفتی، قیمت بنزین در سال جدید افزایش نمی یابد. بنابراین بنزین سهمیه ای به ازای هز لیتر هزار و پانصد تومان و بنزین آزاد 3 هزار تومان خواهد بود.

به گزارش ایسنا، جعفر سالاری امروز در نشستی خبری درباره قیمت و یا سهمیه بنزین در سال ۱۴۰۳، اظهار کرد: هیچ موضوعی در مورد افزایش قیمت مطرح نشده و ما به عنوان شرکت پخش فراورده‌های نفتی وظیفه توزیع سوخت را داریم.

وی در پاسخ به سوال دیگر درباره واردات بنزین گفت: بنزینی که در حال حاضر در کشور توزیع می‌شود را از پالایشگاه‌های داخلی دریافت می‌کنیم.

مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی در پاسخ به سوال دیگر درباره طرح توزیع بنزین با کد ملی  در جزیره کیش، گفت: این طرح به صورت پایلوت در جزیره کیش اجرا شد و اکنون پس از حصول نتایج آن، متوقف شده است.

سالاری نسب با بیان اینکه اقدام‌های لازم برای صدور کارت‌های هوشمند سوخت درخواست شده و تحویل آن به متقاضیان پیش از روزهای تعطیلات نوروز انجام شده و کارت آزاد کافی در اختیار جایگاه‌های عرضه قرار گرفته است، اظهار کرد: هیچ کمبودی در زمینه سوخت وجود ندارد و همه تأسیسات و تجهیزات در مراکز ذخیره و مبادی توزیع سوخت در آماده‌باش کامل به سر بوده، با توجه به این که در سال ۱۴۰۲، بحث شخصی‌سازی کارت‌های هوشمند سوخت را داشتیم، اقدامات لازم درباره کارت سوخت انجام شده و کارت‌ها صادر شده است.

او با تاکید بر اینکه  ذخیره‌سازی مناسب سوخت در تمامی انبارهای کشور انجام شده است و هیچ کمبودی در این باره وجود ندارد و مناطق سی‌وهفت‌گانه این شرکت نیز در آماده‌باش کامل به‌سر می‌برند، گفت: گروه‌های عملیاتی ستاد و مناطق سی‌وهفت‌گانه از روز سه‌شنبه (۱۵ اسفند)  به سراسر کشور اعزام شدند و این گروه‌ها به‌دقت بر نحوه توزیع سوخت در جاده‌های مواصلاتی، محورهای ترانزیتی و همه جایگاه‌های درون‌شهری نظارت خواهند کرد و کل جایگاه‌های عرضه سوخت شبانه‌روزی پایش و رصد می‌شوند.

مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی از توزیع روزانه بیش از ۱۳۳ میلیون لیتر بنزین در روزهای اخیر در اسفندماه خبر داد و گفت: میانگین مصرف روزانه بنزین کل کشور به حدود ۱۱۸ میلیون لیتر رسیده، در حالی که این عدد در روزهای عادی سال ۱۱۵ میلیون لیتر بوده است.

سالاری نسب با بیان اینکه هموطنان در صورت برخورد با هرگونه مشکلی در زمینه دریافت سوخت می‌توانند با سامانه پاسخگویی این شرکت به شماره ۰۹۶۲۷ تماس بگیرند و مشکلات خود را بررسی و پیگیری کنند، گفت: افزایش تعداد کارت‌های آزاد جایگاه‌ها مختص ایام نوروز است و پس از آن شرایط به وضعیت قبل بازمی‌گردد، اما با وجود افزایش تعداد کارت‌های آزاد در جایگاه‌ها، از مردم درخواست می‌کنیم که از کارت‌های سوخت شخصی خود استفاده کنند.

 

  • لینک کوتاه کپی شد
ارسال نظر

آخرین اخبار