قیمت دلار| قیمت دلار امروز| قیمت دلار بازار آزاد

قیمت دلار با سیگنال صلح ریخت | قیمت دلار در نیمه آبان 1402 چند؟

سیگنال های مثبت از پایان جنگ اسرائیل و حماس باعث شد قیمت دلار در بازار پشت خطی شب گذشته کاهش محدودی داشته باشد.

قیمت دلار با سیگنال صلح ریخت | قیمت دلار در نیمه آبان 1402 چند؟

قیمت دلار در سال 1401 تا مرز 60 هزار تومان پیش رفت که باعث نگرانی شدید جامعه شد. در ابتدای سال در حالی که پیش بینی می شد روند افزایشی قیمت دلار ادامه داشته باشد اما دلار همه را شگفت زده کرد. روند کاهشی قیمت دلار از اردیبهشت آغاز شد و تا اواخر بهار ادامه پیدا کرد. در شروع تابستان قیمت دلار افزایشی شد اما بار دیگر به روند کاهشی بازگشت و این کاهش قیمت تا اواسط مهر ادامه داشت که شروع جنگ حماس و اسرائیل آن را تحت تاثیر قرار داد و دلار بار دیگر افزایشی شد. تازه ترین خبر درباره قیمت دلار را در ادامه بخوانید.

روز گذشته قیمت دلار افزایش محدود ۱۰۰ تومانی داشت و با رقم ۵۱ هزار و ۳۰۰ تومان معامله شد. بازار ارز متاثر از خبر سفر آنتونی بلینکن وزیر خارجه آمریکا به کرانه باختری با خوش‌بینی نسبت به پایان جنگ،‌ فریز شد.

به نوشته تجارت نیوز، در این دیدار بلینکن با «محمود عباس»، رئیس‌ تشکیلات خودگردان فلسطین ‌در رام‌الله دیدار کرد. در حالی که هنوز جزئیاتی از نتایج این دیدار منتشر نشده است، اما معامله‌گران بازار ارز احتمال نزدیک شدن به پایان تنش میان حماس و اسرائیل را مطرح می‌کنند. این موضوع باعث شده قیمت دلار در بازار پشت خطی شب گذشته کاهش محدودی داشته باشد.

کارشناسان اقتصادی، منطقه ۵۱ هزار تومان را به‌عنوان کف قیمت دلار شناسایی می‌کنند. آنها معتقدند دلار توانایی بالا رفتن از کانال ۵۲ هزار تومانی را ندارد.

تحلیلگران بازار همچنین ارزش ذاتی دلار را با توجه به داده‌های اقتصادی مهر ماه محدوده ۵۹ هزار و ۵۰۰ تا ۶۰۰ تومانی اعلام کردند. آنها می‌گویند ارزش ذاتی دلار، کمی بالاتر رفته است.

روز گذشته روند عرضه و تقاضا در بازار ارز در تعادل قرار داشت و نقش بازارساز در ثبات قیمت دلار همچنان پررنگ بود.

دیروز قیمت دلار در بازارهای همسایه افزایش بیشتری از قیمت دلار تهران داشت. در بازار هرات، دلار با رشد ۲۰۰ تومانی با قیمت ۵۱ هزار و ۱۰۰ تومان معامله شد. دلار سلیمانیه نیز با رشد ۳۰۰ تومانی با رقم ۵۱ هزار و ۴۰۰ تومان معامله شد.

روز گذشته ۱۴ آبان در سایت معاملات الکترونیکی ارز (ETS) اسکناس دلار با قیمت ۴۱ هزار و ۳۳۳ تومان عرضه شد و ۲۴ تومان رشد داشت. دلار حواله نیز با ۱۹ تومان افزایش با رقم ۳۷ هزار و ۵۷۴ تومان عرضه شد. همچنین قیمت دلار نیمایی مانند هفته‌های گذشته روی رقم ۲۸ هزار و ۵۰۰ تومان ثابت بود.

روز گذشته اسکناس یورو با رقم ۵۴ هزار و ۹۹۸ تومان معامله شد و افزایش ۱۰۰ تومانی داشت. قیمت اسکناس یورو در سایت معاملات الکترونیکی ارز (ETS) با رقم ۴۴ هزار و ۳۵۹ تومان تعیین شد و ۲۴ تومان رشد داشت. یوروی حواله نیز با رقم ۴۰ هزار و ۳۲۶ تومان قیمت‌گذاری شد و ۲۶ تومان رشد داشت.

روز گذشته درهم امارات با رشد ۴۰ تومانی با رقم ۱۴ هزار و ۹۰ تومانی معامله شد. در سایت معاملات الکترونیکی ارز (ETS) حواله درهم با رقم ۱۰ هزار و ۲۳۱ تومان عرضه شد و رشد ۶ تومانی داشت.  اسکناس درهم نیز با همین مقدار افزایش با رقم ۱۱ هزار و ۲۵۴ تومان عرضه شد.

 

  • لینک کوتاه کپی شد
ارسال نظر

آخرین اخبار