قیمت برنج| قیمت برنج ایرانی| قیمت برنج هندی

قیمت برنج در روزهای پایانی آبان 1402 | میانگین قیمت برنج چقدر است؟

دبیر انجمن تولیدکنندگان و تامین‌کنندگان برنج تازه ترین وضعیت بازار برنج را تشریح کرد.

قیمت برنج در روزهای پایانی آبان 1402 | میانگین قیمت برنج چقدر است؟

قیمت برنج در یک سال اخیر افزایش پیدا کرده و این افزایش قیمت شامل انواع برنج ایرانی و خارجی از جمله هندی و پاکستاین است. قیمت برنج ایرانی از انواع برنج خارجی گران تر است. در روزهای اخیر خبرهایی منتشر شده مبنی بر اینکه قیمت برنج ایرانی تا حدودی کاهش یافته و فاصله قیمت برنج ایرانی با قیمت خارجی به حداقل رسیده است. خبرهای جدید درباره قیمت برنج را در ادامه بخوانید.

دبیر انجمن تولیدکنندگان و تامین‌کنندگان برنج از خرید توافقی ۱۰۰ هزارتن برنج ایرانی در ازای ثبت سفارش ۲۰۰ هزارتن برنج خارجی خبر داد و گفت: تا پایان هفته دستورالعمل اجرایی آن نهایی می‌شود.

مسیح کشاورز افزود: بنابر سیاست خرید توافقی ۱۰۰ هزارتن برنج ایرانی در ازای ثبت سفارش برنج خارجی، تاکنون ۲ تا ۳ هزارتن برنج از کشاورزان خریداری شده است.

وی اضافه کرد: خرید توافقی ۱۰۰ هزارتن برنج ایرانی در ازای ثبت سفارش ۲۰۰ هزارتن برنج خارجی در حال انجام است و تا پایان هفته دستورالعمل اجرایی آن نهایی می‌شود.

به گفته کشاورز بنابر آخرین آمار ۲ تا ۳ هزار تن برنج اعم از پرمحصول و کیفی از کشاورزان خرید توافقی شده است و میزان ۱۰۰ هزار تن یک تا ۲ ماه مانده به پایان سال باید به اتمام برسد.

دبیر انجمن تولیدکنندگان و تامین‌کنندگان برنج نرخ خرید هرکیلو برنج پرمحصول را ۳۰ تا ۵۰ هزار تومان و برنج کیفی ۶۰ تا ۷۰ هزارتومان اعلام کرد و گفت: برنج‌های خریداری شده با احتساب ۱۰ هزار تومان هزینه بسته‌بندی و ۵ تا ۶ درصد سود در فروشگاه‌ها به‌دست مصرف‌کننده می‌رسد.

وی ادامه داد: گرچه قرارداد خرید توافقی ۱۰۰ هزارتن برنج در ازای ثبت سفارش ۲۰۰ هزارتن واردات منعقد شده، اما ثبت سفارش عملیاتی نشده است که هرچه سریع‌تر باید دستورالعمل مشخص شود که براساس آن جهاد کشاورزی هر استان مکلف است که خریداران را به وزارت جهاد معرفی کند.

کشاورز بیان کرد: بنابر آمار از ابتدای سال ۵۵۰ هزارتن برنج توسط بخش خصوصی تا قبل از دوره ممنوعیت وارد و در بازار توزیع شده است.

  • لینک کوتاه کپی شد
ارسال نظر

آخرین اخبار