قیمت دلار| افزایش قیمت دلار| کاهش قیمت دلار

قیمت دلار با جنگ تا کجا رشد می کند؟ | کف قیمت دلار مشخص شد

معامله‌گران بازار ارز معتقدند در صورتی که دلار به کریدور ۴۹ هزار تومانی برگردد تقاضا برای خرید این اسکناس افزایش می‌یابد.

قیمت دلار با جنگ تا کجا رشد می کند؟ | کف قیمت دلار مشخص شد

قیمت دلار در سال 1401 تا مرز 60 هزار تومان پیش رفت که باعث نگرانی شدید جامعه شد. در ابتدای سال در حالی که پیش بینی می شد روند افزایشی قیمت دلار ادامه داشته باشد اما دلار همه را شگفت زده کرد. روند کاهشی قیمت دلار از اردیبهشت آغاز شد و تا اواخر بهار ادامه پیدا کرد. در شروع تابستان قیمت دلار افزایشی شد اما بار دیگر به روند کاهشی بازگشت و این کاهش قیمت تا اواسط مهر ادامه داشت که شروع جنگ حماس و اسرائیل آن را تحت تاثیر قرار داد و دلار بار دیگر افزایشی شد. تازه ترین خبر درباره قیمت دلار را در ادامه بخوانید.

قیمت دلار امروز با نوسان محدودی با همان قیمت روز گذشته معامله شد. این اسکناس فعلا گوش به فرمان سیاست‌گذار است و اخبار سیاسی و موضوع جنگ خاورمیانه، چندان مورد توجه معامله‌گران بازار ارز نیست.

قیمت دلار امروز با ضربان محدودی نوسان داشت. دلار با قیمت ۵۱ هزار و ۶۰۰ تا ۶۵۰ تومان معامله شد. فعالان بازار ارز معتقدند با وجود اینکه دخالت سیاست‌گذار مانع افزایش قیمت دلار شده است؛ اما نهاد تصمیم‌گیر توانایی این را دارد که قیمت را به کریدور ۴۰ هزار تومانی برگرداند اما نمی‌خواهد.

معامله‌گران بازار ارز معتقدند در صورتی که دلار به کریدور ۴۹ هزار تومانی برگردد تقاضا برای خرید این اسکناس افزایش می‌یابد. آنها می‌گویند الگوی فعلی دلار همان نقشی است که سیاست‌گذار برای اسکناس آمریکایی در کانال ۴۸ و ۴۹ هزار تومانی طراحی کرده است؛ یعنی حرکت الاکلنگی با نوسانات محدود.

تحلیلگران بازار ارز معتقدند در فضای روانی فعلی، قیمت دلار در هفته دوم آبان نیز همانند هفته‌های گذشته، منطقه ۵۰ هزار تومانی را به‌عنوان منطقه جدید معاملاتی خود در نظر گرفته است.

تاثیر جنگ روی قیمت دلار

به گزارش خبرآنلاین، موضوع جنگ میان حماس و اسرائیل که اکنون ۲۵ روز از شروع آن می‌گذرد، همچنان محور توجه معامله‌گران بازار ارز است. آنچه حساسیت این موضوع را در فضای داخلی کشور تشدید می‌کند، مساله دخالت نیابتی ایران در درگیری اخیر است. مسئولان کشور پیوسته به عدم نقش ایران در جنگ خاورمیانه تاکید دارند. بر همین اساس تحلیلگران بازار ارز معتقدند بار روانی بازار نسبت به این مساله کمی تعدیل شده و توانسته بر بازارهای مالی اثر کاهشی بگذارد.

تکنیکالیست‌ها محدوده ۵۰ هزار تومانی را کف تثبیت شده اسکناس دلار می‌دانند و معتقدند در روزهای آینده نیز این منطقه حفظ می‌شود. گفتنی است کارشناسان اقتصادی تثبیت دلار در منطقه ۵۰ هزار تومانی را قطعی می‌دانند با این وجود آنها معتقدند در صورتی که اخبار مربوط به پایان آتش‌بس میان و اسرائیل منتشر شود دلار می‌تواند منطقه ۴۸ هزار و ۷۰۰ تا ۹۰۰ هزار تومانی را نیز تاچ کند.

قیمت دلار امروز

موضوع میانجیگری قطر درباره مساله حماس و إسرائیل در حالی روز گذشته منتشر شد که برخی فعالان بازار ارز انتظار روند نزولی برای اسکناس آمریکایی داشتند. اما همان‌طور که سیاست‌گذار در مهار بازار ارز موفق عمل کرده به راحتی می‌تواند مانع کاهش قیمت این اسکناس شود. هر چند اخبار مربوط به حمله زمینی اسرائیل اثر اخبار مساعد سیاسی را خنثی کرد اما پایداری دلار در کانال ۵۱ هزار تومانی موید دست پرتوان سیاست‌گذار است.

معامله‌گران تلاش بازارساز را برای تثبیت قیمت این اسکناس، بالا می‌دانند. آنها همچنین نگرانند در صورت خرید یا فروش با سیاست‌ بعدی بازارساز آچمز شوند. این در حالی است که برخی از فعالان بازار ارز معتقدند سیگنال‌های ورودی به بازار نهایتا نوسان ۲۰۰ تا ۵۰۰ تومانی برای دلار به همراه دارد.

امروز قیمت دلار در بازارهای همسایه همانند دلار تهران نوسان محدودی داشت. در بازار هرات، دلار با رشد ۱۰ تومانی با قیمت ۵۱ هزار و ۵۷۰ تومان معامله شد. دلار سلیمانیه نیز کاهش ۲۰۰ تومانی و با رقم ۵۱ هزار و ۳۰۰ تومان معامله شد. درهم امارات نیز بدون تغییر و با همان رقم ۱۴ هزار و ۱۲۰ تومانی روز سه‌شنبه معامله شد.

  • لینک کوتاه کپی شد
ارسال نظر

آخرین اخبار