قیمت سیگار| قیمت سیگار 1402| قیمت سیگار مارلبرو

قیمت سیگار ۲۰ درصد گران شد | اعلام دلیل افزایش قمیت سیگار

رئیس انجمن تولیدکننـدگان، صادرکنندگان و واردکنندگان محصولات دخانی از افزایش قیمت سیگار خبر داد.

قیمت سیگار ۲۰ درصد گران شد | اعلام دلیل افزایش قمیت سیگار

قیمت سیگار با اعمال مالیات های جدید گران شد. نمایندگان مجلس شورای اسلامی تصویب کردند که قیمت سیگار افزایش پیدا کند. بر اساس این مصوبه، مالیات هر نخ سیگار ایرانی تولید داخل ۱۵ درصد و هر نخ سیگار خارجی وارداتی با هر برندی ۵۰ درصد اضافه می شود که این به معنای افزایش قیمت سیگار خواهد بود. تازه ترین خبر درباره قیمت سیگار را در ادامه بخوانید.

رئیس انجمن تولیدکننـدگان، صادرکنندگان و واردکنندگان محصولات دخانی ضمن اشاره به قاچاق بودن تمام سیگارهای حرارتی و الکترونیکی، از افزایش ۲۰ درصدی قیمت سیگار با اعمال مالیات‌های جدید خبر داد و درباره مشکلات تولیدکنندگان، افزایش تولید تنباکوی معسل و همچنین قاچاق سیگار از امارات و کردستان عراق به کشور به ارائه توضیحاتی پرداخت.

محمدرضا تاجدار در نشست خبری اظهار کرد: در نیمه نخست امسال ۳۳ میلیارد و ۴۴۰ میلیون نخ سیگار تولید شده که نسبت به تولید سیگار در مدت مشابه سال قبل هشت درصد کاهش داشته است. البته همانطور که سال گذشته بعد از تصویب مالیات نخی هشدار دادیم، بیشتر کاهش تولید مربوط به تولیدکنندگان داخلی بوده است.

به‌ گفته رئیس انجمن تولیدکننـدگان، صادرکنندگان و واردکنندگان محصولات دخانی، در نیمه نخست امسال تولید سیگار در کارخانه‌های تولید سیگار با نشان داخل بیش از ۲۰ درصد کاهش داشته، اما تولیدکنندگان با نشان بین‌المللی با افزایش تولید مواجه بودند.

وی همچنین با بیان اینکه در این مدت تولید تنباکوی معسل ۱۴۰۰ تن بوده که نسبت به شش ماهه سال قبل ۳۲ درصد کاهش داشته است، گفت: تنباکوی سنتی با معسل متفاوت است؛ به طوری که تنباکوی سنتی در استان‌های مختلف کشت و تقریبا به همان شکل عرضه می‌شود و نیاز به عمل‌آوری خاصی ندارد. اما در تولید تنباکوی معسل از توتون استفاده می‌شود.

  • لینک کوتاه کپی شد
ارسال نظر

آخرین اخبار