خرید طلا| خرید طلا امروز| خرید طلا آبان 1402

خرید طلا در این روزها سود می دهد؟ | توصیه های یک کارشناس درباره خرید طلا

رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران در ارتباط با خرید طلا در این روزها توصیه‌هایی را مطرح کرد.

خرید طلا در این روزها سود می دهد؟ | توصیه های یک کارشناس درباره خرید طلا

خرید طلا یکی از راه های سرمایه گذاری است که معمولا برای سرمایه های زیر 500 میلیون تومان استفاده می شود. خرید طلا می تواند سود خوبی به شما بدهد اما باید بدانید که چه زمانی خرید کنید و چه زمانی بفروشید. اگر زمان خرید طلا را درست کارشناسی نکنید و در زمان اشتباه طلا بخرید ممکن است متحمل ضرر شود. آیا در این روزها خرید طلا گزینه مناسبی است؟

رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران با اشاره به شرایط بازار طلا و سکه به مردم توصیه کرد منتظر کاهش یا افزایش بیشتر قیمت‌ها نباشند و گفت: ما توصیه‌ای برای خرید یا عدم خرید نداریم اما با توجه به شرایط حاضر مردم مبادلات خود را در بازار طلا و سکه انجام دهند.

نادر بذرافشان، رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران، در گفتگو با اقتصادآنلاین درباره شرایط بازار سکه و طلا گفت: در طی هفته جاری قیمت انس جهانی کاهش ۹ دلاری در بازارهای داخلی نیز با توجه به نوسانات بازار ارز و خبرهای سیاسی و اقتصادی اندکی قیمت‌ها افزایش یافت.

وی اضافه کرد: در مجموع در طول این هفته هر گرم طلای ۱۸ عیار با ۴۲ هزار تومان افزایش به ۲ میلیون و ۴۵۶ هزار تومان رسید. قیمت سکه تمام ۴۵۰ هزار تومان افزایش یافت و ۲۹ میلیون ۱۰۰ هزار تومان شد، سکه تمام طرح قدیم نیز با ۱۰۰ هزار تومان افزایش، ۲۵ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان قیمت خورد، قیمت نیم‌سکه، ربع‌سکه و سکه یک گرمی هم افزایش ۵۰ هزار تومانی داشت و به ترتیب ۱۵ میلیون ۴۰۰ هزار تومان، ۱۰ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان و ۵ میلیون و ۸۵۰ هزار تومان شدند. حباب سکه هم در طول هفته ۵ میلیون ۱۰۰ هزار تومان بود.

رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران با بیان اینکه این نوسان که بین ۱ تا ۳ درصد بوده در بازار طبیعی است، اظهار داشت: در ۱۰ روز اخیر شرایط ثبات قیمت‌ها طی کردیم بازار تغییرات ۱ تا ۳ درصدی باتوجه‌به نوسانات انس جهانی و بازار ارز داشت که امری طبیعی بود.

بذرافشان افزود: بازار از نظر تقاضا شرایط خوبی ندارد، همچنان روند کاهش تقاضا ادامه دارد اما هیچ‌گونه التهابی در بازار نیست و شرایط روال عادی را طی می‌کند.

خرید طلا

وی با بیان اینکه قیمت‌های اونس جهانی، ارز و طلا و سکه به ثبات رسیده است، گفت: مردم کمی در رابطه با آینده قیمت طلا دچار سوال و تردیدهایی هستند؛ باتوجه به ثبات نسبی که از ابتدای سال در بازار طلا بوده و فقط در همین بحران خاورمیانه قیمت‌ها نسبتاً افزایشی شد در حال حاضر قیمت‌ها دوباره به ثبات رسیده است.

رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران در پیش‌بینی روند قیمت‌ها در روزهای آینده نیز گفت: در صورتی که در بازارهای جهانی تغییری نداشته باشیم، در بازارهای داخلی نیز نرخ ارز تغییر نکند همچنین حوزه سیاسی و اقتصادی اتفاق خاصی رخ ندهد قیمت‌ها نوسان نخواهد داشت.

بذرافشان در پاسخ به این سوال که شرایط کنونی بازار برای خرید طلا و سکه مناسب است یا خیر نیز گفت: توصیه ما این است با توجه به ثبات کنونی مردم منتظر کاهش یا افزایش نباشند. ما توصیه‌ای برای خرید یا عدم خرید نداریم اما با توجه به شرایط حاضر مردم مبادلات خود را در بازار طلا و سکه انجام دهند.

  • لینک کوتاه کپی شد
ارسال نظر

آخرین اخبار