قیمت نان | قیمت نان باگت

قیمت نان افزایش یافت | بازار در شوک قیمت نان

رئیس اتحادیه نان‌های حجیم و نیمه حجیم گفت: با حذف ارز یارانه‌ای انواع نان‌های فانتزی، از این به بعد نرخ این محصولات به صورت عرضه و تقاضا و رقابتی است و نرخنامه منتشر شده، صحت ندارد.​

قیمت نان افزایش یافت | بازار در شوک قیمت نان

قیمت نان می تواند تاثیر بسیار مهمی در زندگی خانوادگی افراد داشته باشید. دهک های پایین جامعه بیش ترین و قالب ترین غذای مصرفی که دارند نان است از همین رو قیمت نان برای این اقشار از اهمیت زیادی برخوردار است. قیمت نان اخیرا با حواشی و خبر های زیادی همراه بوده و موجب نگرانی و تشویش اذهان عمومی گشته است. افزایش قیمت نان نگران کننده است. ما در سایت خبر ملت جدیدترین خبر ها در رابطه با قیمت نان را اطلاع رسانی خواهیم کرد.

خبر مهم درباره قیمت نان باگت

محمدجواد کرمی، رئیس اتحادیه نان‌های حجیم و نیمه حجیم اظهارکرد: آرد واحد‌های نان فانتزی به یکباره از هر کیسه ۶۷ هزار تومان به ۶۳۰ هزار تومان (نزدیک به ۱۰ برابر) در کنار سایر هزینه‌های تولید مانند دستمزد افزایش یافته است، بر این اساس نرخ محصول نهایی نیز افزایش می‌یابد، اما نرخنامه‌ای که در فضای مجازی در حال دست به‌دست شدن است درست نیست.

وی افزود: لیست قیمت‌های انواع نان فانتزی یاد شده مربوط به نرخ‌های پیشنهادی است که برای بررسی بیشتر تهیه شد و در نهایت تصویب نشد؛ همانطور که در تصویر جدول نامه نیز مشخص است مهر، امضا و شماره‌ای ندارد.

رئیس اتحادیه نان‌های حجیم و نیمه حجیم ادامه داد: با آزادسازی نرخ آرد مصرفی صنف و صنعت، نرخ انواع محصولات فانتزی نیز به صورت عرضه و تقاضا تعیین می‌شود و دیگر نرخ مصوبی نخواهیم داشت.

وی تصریح کرد: وقتی که عرضه نان فانتزی به صورت عرضه و تقاضا و فضای رقابتی میان واحد‌ها باشد با وجود افزایش هزینه‌های تولید، محصولات با قیمت‌های کمتری از نرخنامه منتشره به فروش خواهد رسید.

کرمی با اشاره به بهبود کیفیت نان بعد از حذف یارانه آرد اظهارکرد: اجرای طرح حذف آرد صنف و صنعت اصلاح بزرگ اقتصادی به حساب می‌آید، اما برای رفع مشکلات واحد‌های صنفی نیز باید اقدام شود، زیرا رقم سرمایه در گردش آنها نیز افزایش می‌یابد و نیازمند نقدینگی بیشتری هستند.

وی گفت: در حال مذاکره با دولت هستیم تا با ارائه تسهیلات به واحد‌های صنفی نقدینگی مورد نیاز واحد‌های صنفی تأمین شود.

رئیس اتحادیه نان‌های حجیم و نیمه حجیم گفت: برای ایجاد رقابت سالم میان تولیدکنندگان واحد‌های سنتی و فانتزی لازم است که آرد واحد‌های سنتی نیز آزاد شود در غیر این صورت امکان اینکه آرد از آنجا به سمت واحد‌های فانتزی بیاید، دور از انتظار نیست.

گرانی نان‌های سنتی صحت ندارد

مدیر کل بازرسی وزارت جهاد کشاورزی گفت: هیچگونه تغییر قیمتی درباره نان سنتی (لواش، سنگک و بربری) وجود ندارد و گرانی نان تکذیب می‌شود.

آقای امراللهی می گوید:  مردم از طریق سامانه ۱۲۴ و ۱۳۵ تعزیرات گرانی را اعلام کنند.  سه نوع آرد سبوس ۲۸ درصد ۱۶ هزار و و ۹۰۰، آرد با سبوس ۱۸ درصد به قیمت ۱۵ هزار و ۳۰۰ تومان است که اکثرا از این آرد استفاده می‌کنند و سبوس ۲۲ درصد نیز ۱۶ هزار تومان است. این قیمت‌ها در سایت سازمان حمایت از مصرف کنندگان درج شده است.

امروز برخی از سایت‌ها و کانال‌های خبری از گرانی نان و افزایش قیمت لواش، بربری و سنگک در نانوایی‌ها نقل قول کرده بودند.

 

  • لینک کوتاه کپی شد
ارسال نظر

آخرین اخبار