قیمت طلا| قیمت طلا امروز| قیمت طلا و سکه

قیمت طلا در کدام ماه ها بیشتر رشد می‌ کند؟ | این ویدئو فاش می کند باید طلا بخرید یا نه!

نمودار رشد قیمت طلا در پنج سال اخیر به ما نشان می دهد که قیمت طلا در کدام ماه ها بیشترین رشد را داشته است.

قیمت طلا در کدام ماه ها بیشتر رشد می‌ کند؟ | این ویدئو فاش می کند باید طلا بخرید یا نه!

قیمت طلا در روزهای اخیر تحت تاثیر جنگ اسرائیل و حماس با افزایش قابل توجهی همراه شده است. البته از ابتدای سال ۱۴۰۲ قیمت طلا حدود 350 هزار تومان کاهش پیدا کرده است. قیمت طلا در سال گذشته تا مرز گرمی سه میلیون تومان هم رفت اما به مرور روند کاهشی آغاز شد. در هفته‌های قبل قیمت طلا بین دو کانال دو میلیون و ۲۰۰ هزار تومان و دو میلیون و ۳۰۰ هزار تومان در حال رفت و برگشت بود و با آغاز جنگ حماس و اسرائیل، قیمت هر گرم طلای 18 عیار وارد کانال جدید شد. تازه‌ترین خبر درباره قیمت طلا را در ادامه بخوانید.

قیمت طلا در سال 1402 روند کاهشی داشته و علیرغم اینکه در برخی روزها و هفته ها شاهد افزایش قیمت طلا بوده ایم اما نمودار کلی طلا نزولی است.

اما با توجه به اینکه در پنج سال اخیر قیمت طلا در نیمه دوم سال صعودی بوده است باید انتظار داشت امسال هم قیمت طلا در ماه های باقیمانده از سال افزایش یابد؟

ویدئوی زیر به شما می گوید قیمت طلا در کدام ماه از سال بیشترین افزایش را تجربه می کند. با دیدن این ویدئو می توانید یک برآورد داشته باشید که حالا زمان مناسبی برای خرید طلا هست یا نه.

تازه ترین قیمت طلا و سکه

قیمت طلا و سکه در طول معاملات دیروز در روند متوازنی قرار نداشت. قیمت سکه با کاهش ۳۰۰ تومانی دلار همراه شد و قیمت طلا افزایش محدودی داشت. در پایان معاملات دیروز روند بازار فلز زرد یکدست کاهشی شد و سکه‌هایی هم که بدون تغییر قیمت بودند افت ۱۰۰ هزار تومانی داشتند.

گفتنی است در حال حاضر بازارهای جهانی در تعطیلات پایانی هفته قرار دارند و قیمت انس‌ جهانی طلا با رقم ثابت ۱۹۳۲ دلاری در حال معامله است.

فعالان بازار طلا پیش‌بینی می‌کنند در روزهای آینده قیمت طلا و سکه در محدوده‌های فعلی نوسان داشته باشد. آنها دلیل این موضوع را مدیریت نرخ ارز می‌دانند.

دیروز یکشنبه ۲۳ مهر قیمت سکه امامی کاهش ۸۰ هزار تومانی داشت و با قیمت ۲۸ میلیون و ۷۰۱ هزار تومان معامله شد. روز گذشته سکه‌ بهار با افت ۹۱ هزار تومانی با قیمت ۲۵ میلیون و ۶۹۸ هزار تومان معامله شد.

در معاملات دیروز، نیم‌‌سکه و ربع سکه بدون تغییر و با قیمت‌های روز شنبه معامله می‌شدند اما در پایان معاملات با کاهش ۱۰۰ تومانی به ترتیب با قیمت ۱۵ میلیون و ۵۰۰ و ۱۰ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان معامله‌ شدند.

یکشنبه ۲۳ مهر قیمت طلا نوسان زیادی داشت و در نهایت با کاهش قیمت بسته شد.  هر مثقال طلای ۱۸ عیار با ۳۴ هزار تومان کاهش با رقم ۱۰ میلیون و ۴۱۷ هزار تومان معامله شد. هر گرم طلای ۱۸ عیار نیز هفت هزار و ۶۰۰ تومان افت داشت و به رقم دو میلیون و ۴۰۷ هزار تومان رسید. هر گرم طلای دست دوم نیز با قیمت دو میلیون و ۳۷۵ هزار تومان معامله شد.

در بیست و سومین روز مهر حباب سکه در پایان معاملات در تمام قطعات کاهشی شد. دیروز سکه گرمی با کاهش ۲۹۴ هزار تومانی پرچمدار بیشترین مقدار کاهش حباب بود. روز گذشته حباب امامی ۳۷ هزار تومان، سکه بهار ۴۵ هزار تومان، نیم سکه ۷۸ هزار تومان و ربع سکه ۸۹ هزار تومان کاهش داشتند.

قیمت طلا

قیمت طلا چشم انتظار پایان جنگ اسرائیل و حماس

سهراب اشرفی کارشناس بازار طلا و جواهر و فعال اقتصادی نیز به تجارت‌نیوز گفت: «به دلیل رخدادهای منطقه در روزهای گذشته، قیمت دلار در بازار تهران افزایش داشت و بالا رفتن این اسکناس باعث شد که قیمت طلا و سکه نیز افزایشی شود.»

او در مورد شایعات مربوط به جو امنیتی و تعطیلی بازار طلا توضیح داد: «همیشه و در زمان‌های نوسان شدید قیمت، معامله‌گران این بازار سعی می‌کنند زودتر تسویه‌های روزانه را انجام دهند یا کمتر معامله کنند. که البته این موضوع منطقی است. باید توجه داشت نوسان روزهای گذشته نیز به قدری شدید نبوده که بازار طلا بخواهد چنین واکنشی نشان دهد.»

وی افزود: «طی سال‌های گذشته بازارهای مالی کشور نوسانات خیلی شدیدتر و بالاتری را تجربه کرده است و هیچ وقت اتفاق خاصی هم نیافتاده و بازار راه خود را ادامه می‌دهد. این نوسان نیز قابل توجه نبود.»

اشرفی با اشاره به تاثیر طلای جهانی بر قیمت طلا و سکه ادامه داد:«بازار جهانی طلا نقش خیلی مهمی در روند قیمت‌ در بازار داخلی طلا طی روزهای آتی دارد. سیاست‌های فدرال رزرو در نرخ بهره باعث شد قیمت طلای جهانی با فشار به منطقه ۱۸۰۰ دلاری نزدیک شود.

اشرفی گفت: «از ابتدای سال تا الان قیمت‌ طلا و سکه روند نزولی داشته است و بازار خیلی آرام پایین آمده و افزایش یا کاهش شارپی نداشتیم . اما وقتی رشد قیمت روزهای اخیر و حتی امروز را با سال‌های قبل مقایسه می‌کنم نوسانات روزهای اخیر چندان قابل توجه نبوده که بازار طلا واکنش خاصی (مانند تعطیل شدن یا جو امنیتی) از خود نشان دهد.»

طلا

اقدامات سیاست‌گذار برای مهار قیمت‌ طلا و سکه مقطعی است

جواد فلاحیان کارشناس اقتصادی در این زمینه به تجارت‌نیوز گفت: «روند قیمت در بازارهای مالی ناشی از اخبار مساعد سیاسی، انجام توافقات با کشورهای مجاور و برخی تهدیدها و بخشنامه‌های دستوری طی ماه‌های گذشته در نوسان کاهشی محدودی قرار گرفت. باید توجه داشت کاهش قیمت‌ روزهای اخیر نیز در واقع کاهش نیست و همان افت هیجانات اولیه در بازار متعاقب افت ارزش انس جهانی طلا است.»

وی با اشاره به اینکه اگر سد سیاست‌گذار نباشد دلار و متعاقب آن طلا و سکه به راحتی می‌تواند در کانال‌های بالاترِ قیمتی قرار بگیرد، افزود: «مردم به طور طبیعی در برابر کاهش ارزش پول ملی از افت ارزش دارایی‌هایشان محافظت می‌کنند. بنابراین طبیعی است که وقتی نااطمینانی‌های سیاسی و اقتصادی اوج می‌گیرد تقاضا در بازارهای مالی روند صعودی می‌گیرد.»

این کارشناس اقتصادی با تاکید بر تاثیر موضوعات کلان اقتصادی بر قیمت طلا و سکه گفت: «تاثیر نقدینگی و افزایش پایه پولی را نمی‌توان انکار کرد و اقدامات سیاست‌گذار برای مهار قیمت‌ها مقطعی است و قیمت‌ها مسیر حرکتی خود را می‌روند.»

  • لینک کوتاه کپی شد
ارسال نظر

آخرین اخبار