مسکن مهر| مسکن مهر پردیس| مسکن مهر هشتگرد

مسکن مهر تمام شد؟ | خبر فوری برای متقاضیان مسکن مهر

دولت زمان تحویل تمامی خانه های مسکن مهر به متقاضیان و بسته شدن پرونده مسکن مهر را اعلام کرد.

مسکن مهر تمام شد؟ | خبر فوری برای متقاضیان مسکن مهر

مسکن مهر طرحی بود که در دوره دولت محمود احمدی نژاد پایه گذاری شد و در ابتدا استقبال خوبی از آن صورت گرفت. هدف طرح مسکن مهر، خانه دار کردن قشر کم درآمد جامعه بود و تصور می شد با اجرای این طرح اکثریت مردم در ایران صاحب خانه شوند. مسکن مهر در میانه راه با مشکلاتی مواجه شد و استقبال از آن کمرنگ شد. تازه ترین خبر درباره مسکن مهر را در ادامه بخوانید.

طبق وعده دولت، بخش عمده ای از واحدهای باقیمانده مسکن‌ مهر به ویژه در شهرهای جدید به زودی تحویل متقاضیان داده می‌شود و پرونده این واحدها بسته خواهد شد.

تکمیل باقیمانده مسکن مهر به عنوان تعهد دولت‌ها همواره مورد تاکید بوده است. اکنون بعد از گذشت دو دهه از آغاز طرح مسکن مهر که با هدف خانه‌دار کردن اقشار کم‌درآمد اجرا شد و بنا بود تا بخش عمده‌ای از فاقدان مسکن را صاحب خانه کند، هنوز۳۰ هزار واحد نیمه تمام از این طرح باقی مانده است که دولت سیزدهم وعده داده آن را تکمیل کند و با تحویل واحدهای نیمه کاره به متقاضیان، پرونده مسکن مهر را برای همیشه ببندد. 

هم اینک طرح نهضت ملی مسکن بر اساس قانون جهش تولید برنامه‌ای است که دولت آن را در دستور کار خود دارد و در سال های آتی پیگیری تکمیل و تحویل این واحدها در برنامه قرار خواهد گرفت. با این‌حال، بر اساس اظهارات مسئولان، پرونده مسکن مهر نهایتا در تابستان ۱۴۰۳ بسته می‌شود. 

طولانی شدن زمان تحویل واحدهای مسکن مهر به ویژه در شهرهای جدید اطراف تهران از جمله پردیس، پرند و هشتگرد باعث گله مندی بسیاری از متقاضیان این واحدها شده و بخش زیادی از آنها واحدهای نیمه تمام را به دلالان و سوداگران فروخته اند. 

 در همین رابطه خالویی یکی از متقاضیان مسکن مهر در پردیس به باشگاه خبرنگاران جوان گفت: از سال ۹۰ چشم انتظار تحویل واحد مسکن مهر خود هستم و هنوز بعد از گذشت بیش از یک دهه واحد تحویل داده نشده است  در حالی که در همان زمان می توانستم یک واحد مسکونی در شهر دیگر خریداری کنم.

همچنین یوسفی یکی دیگر از متقاضیان مسکن مهر پردیس به باشگاه خبرنگاران جوان گفت : در حال حاضر آنقدر زمان تحویل واحد من در فاز ۱۱ پردیس طولانی شده که تصمیم گرفته ام به یکی از دلالان بفروشم.

در این خصوص خلیل محبت خواه مدیرکل راه و شهرسازی استان تهران در گفت و گو با باشگاه خبرنگاران جوان گفت: به زودی پرونده مسکن مهر را درپردیس می بندیم و یکی از مهم ترین برنامه ها و اقداماتی که در این شهر انجام داده ایم جمع آوری دلالان و مشاوران املاک متخلف بوده که با آنها برخورد کرده ایم.

علیرضا جعفری مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید هم در همین رابطه به باشگاه خبرنگاران جوان گفت:  تعهد تحویل مسکن مهر با قوت پیش می رود. 

مسکن مهر

پرونده مسکن مهر تابستان ۱۴۰۳ بسته می شود

وی اظهار امیدواری کرد تا با برنامه‌ریزی‌های انجام شده و به ویژه برخورد با پیمانکارانی که در اجرای پروژه تعلل کردند و اجرای پروژه را به تعویق انداختند، کارها سرعت مناسبی پیدا کند. در خصوص پروژه‌های معطل مانده، بخش عمده ای از پروژه‌ها را از پیمانکاران تحویل گرفتیم تا به روند تکمیل و بهره‌برداری از واحدهای باقیمانده سرعت لازم را بدهیم. 

جعفری گفت: از ۳۰ هزار واحد باقیمانده مسکن مهر ۲۰ هزار واحد تا پایان امسال تکمیل و تحویل می شود و ۱۰ هزار واحد دیگر نیز نهایتا تا تابستان ۱۴۰۳ تحویل داده خواهد شد.

متقاضیان مسکن مهر دوباره باید پول بدهند؟

بر اساس قانون بودجه سال ۱۴۰۲ قرار است واحدهای باقی‌مانده مسکن مهر از طریق منابع صندوق ملی مسکن تکمیل شود و هیچ مبلغ جدیدی از متقاضیان دریافت نخواهد شد.

به گزارش ایسنا، حدود ۲۴۰ هزار واحد مسکن مهر باقیمانده از دوره‌های گذشته به دولت سیزدهم رسید که طبق گفته وزیر راه و شهرسازی تا امروز ۱۰۰ هزار واحد تکمیل و افتتاح شده است.

در بعضی  از شهرها از جمله  پردیس، پرند و هشتگرد هنوز برخی واحدهای مسکن مهر تحویل نشده که بر اساس قانون بودجه سال ۱۴۰۲ قرار است از طریق منابع صندوق ملی مسکن تکمیل شود و هیچ مبلغ جدیدی از متقاضیان دریافت نخواهد شد. در پردیس ۲۹ هزار و ۸۲۱ واحد باقی مانده که البته مدیرعامل عمران پردیس اعلام کرده ۱۰ هزار واحد آماده افتتاح است.

  • لینک کوتاه کپی شد
ارسال نظر

آخرین اخبار