قیمت مسکن| افزایش قیمت مسکن| قیمت مسکن در بازار

قیمت مسکن در پردیس و پرند ۳۰ درصد ارزان شد | با چند میلیارد می‌توان در پردیس و پرند خانه خرید؟

خبرهای رسیده از شهرهای جدید پرند و پردیس حاکی از آن است که قیمت آپارتمان در این مناطق تا حدود یک چهارم کاهش را پشت سر گذاشته است.

قیمت مسکن در پردیس و پرند ۳۰ درصد ارزان شد | با چند میلیارد می‌توان در پردیس و پرند خانه خرید؟

قیمت مسکن طی سال های اخیر در ایران به شدت افزایش پیدا کرده است. چندی پیش رئیس مرکز پژوهش های مجلس از افزایش 52 برابری قیمت مسکن طی 17 سال اخیر گلایه کرده بود. پاییز سال 1401 بیشترین میزان افزایش قیمت مسکن طی فصول گذشته رخ داد. در حالی که بسیاری از خریداران و مستاجران از افزایش شدید قیمت مسکن و قیمت اجاره گلایه دارند برخی رسانه‌ها از کاهش قیمت ها در روزهای اخیر خبر داده‌اند. تازه ترین خبرها درباره قیمت مسکن را در ادامه بخوانید.

خبرهای رسیده از شهرهای جدید پرند و پردیس حاکی از آن است که قیمت آپارتمان در این مناطق تا حدود یک چهارم کاهش را پشت سر گذاشته است. اما این کاهش قیمت ناشی از چیست و با چه حدود قیمتی می‌توان در پرند و پردیس آپارتمان خرید؟

به گزارش تجارت‌نیوز، اواخر بهار امسال بود که خبرگزاری‌ها اعلام کردند قیمت آپارتمان در شهرهای جدید پردیس و پرند روندی کاهشی را پشت سر می‌گذارند؛ اتفاقی که بر اساس گفته برخی مسئولان به تهران هم کشیده شد و بهای خرید خانه را با 15 الی 20 درصد کاهش مواجه کرد.

تحقیقات میدانی البته نشان می‌داد این کاهش قیمت تحت تاثیر رکود در بازار پیش آمده است. صاحبان املاکی که به پول خود احتیاج داشتند مجبور شدند به دلیل نبود مشتری روی املاک خود تخفیف بگذارند در نهایت نیز قیمت‌ها پایین آمد.

حالا با اتمام نیمه اول سال 1402 گفته می‌شود قیمت مسکن در شهرهای جدید از جمله پرند و پردیس بین ۲۵ تا ۳۰ درصد افت کرده است؛ در حالی که پیش از آغاز سال، عده‌ای این‌گونه پیش‌بینی کرده بودند که در نیمه نخست امسال شاهد موجی از گرانی خواهیم بود.

222

رد پای دولت در رکود و کاهش قیمت مسکن شد

برخی کارشناسان معتقدند دولت از ابتدای سال جاری برای کاهش التهابات بخش مسکن تصمیم گرفت سرعت معاملات را پایین بیاورد؛ اتفاقی که در نهایت باعث بروز شرایط کنونی و سیطره رکود بر بازار باشد.

خبرگزاری‌های نزدیک به دولت برخورد با بنگاه‌های غیرمجاز و فعال شدن کارگاه‌های تولید مسکن مهر در پردیس را دلیلی بر کاهش قیمت ملک می‌دانند، ولی نکته‌ای در اینجا وجود دارد که به آن بی‌توجهی می‌شود و آن نبود مشتری برای خرید خانه‌های ارزان است!

البته اکنون متقاضی خرید ملک در پرند میزان بیشتری نسبت به پردیس دارد و افتتاح قریب‌الوقوع مترو در این محدوده قطعا نمی‌تواند بی‌تاثیر باشد. فعالان مسکن این مناطق می‌گویند حالا با بودجه‌ای کمتر از دو میلیارد تومان می‌توان آپارتمانی دو خوابه با متراژ 87 متر در این منطقه خریداری کرد.

  • لینک کوتاه کپی شد
ارسال نظر

آخرین اخبار