محسن تنابنده | محسن تنابنده پدر شد | فرزند دوم محسن تنابنده

حضور جنجالی هومن سیدی و محسن تنابنده در ترکیه | افشای ارتباط هومن سیدی و محسن تنابنده

فیلم سینمایی «جنگ جهانی سوم» به کارگردانی هومن سیدی و «تفریق» از مانی حقیقی در چهل و دومین جشنواره فیلم استانبول در کشور ترکیه حاضر هستند.

حضور جنجالی هومن سیدی و محسن تنابنده در ترکیه |  افشای ارتباط هومن سیدی و محسن تنابنده

محسن تنابنده در سریال ها و فیلم های زیادی ایفای نقش کرده است. محسن تنابنده مغز متفکر پایتخت نیز می باشد. محسن تنابنده بازیگر باتجربه سینما و تلوزیون است . محسن تنابنده با روشنک گلپا ازدواج کرده و دارای دو فرزند می باشد.

محسن تنابنده

حضور جنجالی هومن سیدی و محسن تنابنده در ترکیه

جشنواره فیلم استانبول که دوره ۲۰۲۳ آن از ۷ تا ۱۸ آوریل (۱۹ تا ۳۰ فروردین) برگزار می‌شود در بخش مسابقه اصلی بین‌الملل خود امسال میزبان نمایش فیلم «جنگ جهانی سوم» ساخته هومن سیدی است.

ساخته هومن سیدی که نماینده رسمی سینمای ایران در شاخه بهترین فیلم بین‌المللی اسکار ۲۰۲۳ بود، پس از حضور موفق در جشنواره ونیز و کسب دو جایزه بهترین فیلم و بازیگر بخش افق‌ها، در سی و پنجمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم توکیو، هشتمین دوره جشنواره فیلم جهان آسیا در لس‌آنجلس و جشنواره فیلم استکهلم سوئد نیز حضور موفقی داشت و در فهرست فیلم‌های جشنواره پالم اسپرینگز ۲۰۲۳ نیز قرار گرفت و اخیرا نیز سه جایزه اصلی بهترین فیلم، کارگردانی و بازیگر مرد (محسن تنابنده) را از جشنواره فیلم بلگراد در کشور صربستان دریافت کرده است. این فیلم اخیرا از سی و هفتمین جشنواره فیلم فریبورگ سوییس نیز جایزه ویژه هیات داوران مسابقه اصلی و نیز تقدیرنامه هیات داوران جوان را کسب کرد.

همچنین فیلم سینمایی «تفریق» از مانی حقیقی هم در بخش بهترین‌های جشنواره‌ها در جشنواره استانبول به نمایش گذاشته می‌شود. «تفریق» در نخستین نمایش جهانی خود در جشنواره تورنتو به نمایش گذاشته شد و پس از آن در بازار جشنواره برلین برای خریداران بین‌المللی عرضه شد.

محسن تنابنده

چهل و دومین جشنواره بین‌المللی فیلم استانبول امسال فیلم‌های «عروسک» به کارگردانی  زنده یاد اصغر یوسفی‌نژاد، «عصب کشی» به کارگردانی امیر توده روستا و شش فیلم کوتاه از ساخته‌های مریم تفکری شامل «زخم غایب»، «کیف ایرانی»، «نظر بازی»، «بخش‌هایی از یک نامه به کودکی که متولد نشده»، «من یک گناه پرشور مرتکب شدم» و «شعر و سنگ» را به نمایش می‌گذارد.

  • لینک کوتاه کپی شد
ارسال نظر

آخرین اخبار