یارانه اسفند | تاریخ واریز یارانه اسفند | تغییر زمان واریز یارانه

زمان واریز یارانه اسفند تغییر کرد؟ | یارانه اسفند ماه کی واریز میشه؟

در این گزارش از سایت سبک زندگی جزئیات تازه اعلام شده از زمان واریز یارانه اسفند ماه 1402 را بخوانید.

زمان واریز یارانه اسفند تغییر کرد؟ | یارانه اسفند ماه کی واریز میشه؟

یارانه بگیران در ماه پایانی سال 1402 در کنار یارانه نقدی 300 یا 400 هزار تومانی که هر ماه به حساب سرپرستان خانوار واریز می‌شود، یک یارانه مضاعف ۲۲۰ هزار تومانی نیز در قالب طرح فجرانه دریافت می‌ کنند. واریز این دو یارانه از 18 اسفند آغاز می‌ شود و تا آخرین روز سال حساب تمامی مشمولان به تناوب شارژ خواهد شد.

دولت ماه گذشته به مناسب سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی از طرح کمک معیشتی جدیدی با نام طرح فجرانه رونمایی کرد که در قالب این طرح ۲۲۰ هزار تومان اعتبار کالابرگ الکترونیکی به یارانه بگیران دهک‌های یک تا هفت اختصاص داده شد و مشمولان می‌توانند با این اعتبار از میان ۱۱ قلم کالای اساسی خریداری کنند.

این طرح قرار است تا ۱۷ اردیبهشت ماه اجرا شود بنابراین در دو ماه اسفند و فروردین نیز اعتبار ۲۲۰ هزار تومانی خرید کالا به یارانه بگیران اختصاص داده خواهد شد. این یک یارانه مضاعف بر یارانه نقدی ۳۰۰ و ۴۰ هزار تومانی است که یارانه بگیران دریافت می‌کنند و استفاده از آن باعث کاهش اعتبار یارانه نقدی نخواهد شد. بنابراین با وجود طرح فجرانه، حداقل تا دو ماه آینده تعداد یارانه‌های دریافتی دهک‌های یک تا هفت جامعه به دو یارانه افزایش پیدا خواهد کرد.

زمان واریز یارانه نقدی اسفند ماه

سازمان هدفمندی یارانه‌ها در ماه بهمن اعلام کرد از این پس یارانه نقدی و معیشتی بر اساس زمان‌بندی‌های جدید واریز خواهد شد. بر این اساس یارانه نقدی ۴۰۰ هزار تومانی خانوار دهک‌های یک تا سه در بیستم و پنجم هر ماه و یارانه نقدی ۳۰۰ هزار تومانی سایر خانوارهای مشمول در سی‌ام هر ماه واریز می‌شود.

نکته‌ای که در خصوص زمان واریز یارانه‌های نقدی ماه جاری وجود دارد این است که اسفند امسال ۲۹ روزه است، بنابراین یارانه دهک‌های چهار به بالا باید حداقل یک روز زودتر از موعد مقرر به حساب آنان واریز شود. 

البته با توجه به اینکه یارانه بگیران به یارانه خود برای خریدهای نوروزی نیاز دارند این احتمال وجود دارد که دولت یارانه‌ نقدی را زودتر از تاریخ مقرر واریز کند، اما این تنها در حد حدس و گمان است و آنچه که فعلاً می‌توان انتظار داشت، واریز یارانه نقدی دهک‌های یک تا سه در ۲۵ اسفند و واریز یارانه نقدی سایر خانوارهای مشمول در ۲۹ اسفند است.

 

منبع: اقتصاد آنلاین
  • لینک کوتاه کپی شد
ارسال نظر

آخرین اخبار