کلاهبرداری با فروش سوالات امتحان نهایی

بنا بر اعلام رئیس پلیس فتای تهران بزرگ، هفت نفر کلاهبردار در جریان فروش سوالات امتحانات نهایی شناسایی شدند.

کلاهبرداری با فروش سوالات امتحان نهایی

سرهنگ داود معظمی گودرزی، رئیس پلیس فتا پایتخت با اشاره به اینکه یکی از مواردی که طی سالیان اخیر بیشتر شاهدش بودیم، کلاهبرداری تحت عنوان فروش سوالات امتحانی است، گفت: معمولا این نوع کلاهبرداری‌ها در ایام امتحانات نهایی بیشتر می‌شود. تجربه ما از سنوات قبل این است که این اشخاص به هیچ عنوان سوالات را در اختیار ندارند؛ بلکه فقط کلاهبردارانی هستند که در این حوزه فعالیت می‌کنند. آنها سوالات مربوط به سنوات قبل، سوالاتی که زمان امتحان آن گذشته را می‌فروشند. در بعضی موارد هم به هیچ عنوان سوالی در اختیار ندارند؛ بلکه فقط با کلاهبرداری آن را به فروش می‌رسانند و وجوهاتی را به عنوان بیعانه دریافت می‌کنند.

رئیس پلیس فتا تهران بزرگ افزود: ما هر ساله کارگروه های مشترکی را با مسئولان آموزش و پرورش در این خصوص داریم و اقدامات سایبری همکاران در پلیس فتا با جدیت در حال انجام است. طی چند روز اخیر موفق شدیم هفت نفر از این اشخاص را شناسایی کنیم و با همکاری و هماهنگی خوبی که با قوه قضائیه داریم، قطعا این اشخاص را در چرخه رسیدگی به جرایم قرار می‌دهیم.

وی در پایان گفت: از والدین تقاضا داریم ضمن همراهی با فرزندانشان، آگاهی لازم را به آنها بدهند و بدانند که وابستگی به فضای سایبری و شبکه های اجتماعی، به ویژه در ایام امتحانات فقط می‌تواند اضطراب آنها را بیشتر کند. قبلا مواردی داشتیم که با این تصور که سوالات را در اختیار دارند، لطمه‌های جبران ناپذیری دیدند. همکاران ما در پلیس فتا با جدیت این موضوع را دنبال می‌کنیم و هرآنچه که باعث ایجاد دغدغه برای مردم می‌شود را جزء اولویت های کاری قرار می‌دهیم. همچنین این موضوع را تا لحظه ای که به سرانجام برسیم تحت پیگرد قرار می‌دهیم.

 

منبع: رکنا
  • لینک کوتاه کپی شد
ارسال نظر

آخرین اخبار