سربازی| حقوق سربازی| معافیت سربازی

سربازی سه ماه دیگر کاهش می یابد؟ | اطلاعیه مهم سازمان وظیفه

سازمان وظیفه عمومی به شایعات کاهش مجدد خدمت سربازی واکنش نشان داد.

سربازی سه ماه دیگر کاهش می یابد؟ | اطلاعیه مهم سازمان وظیفه

سربازی یا اجباری به دوره خدمت ضروری نظامی در ایران می گویند که همه پسران باید از سن 18 سالگی به بالا این دوره را در یک پادگان نظامی بگذرانند. سربازی از قبل انقلاب وجود داشته و طول مدت آن از 18 ماه تا 24 ماه متغیر است. حقوق سربازی در سالهای اخیر با افزایش مواجه شده است. به تازگی اعلام شده که به سربازان حدود چهار میلیون تومان حقوق سربازی پرداخت می‌شود. قوانین سربازی نیز در طول سالها همواره با تغییرات زیادی مواجه شده است.

سازمان وظیفه عمومی فراجا اعلام کرد: با توجه به کاهش ۳ ماهه مدت خدمت دوره ضرورت که اخیرا بر این اساس ابلاغ شده است، هیچ تغییری در قوانین و مقررات خدمت وظیفه عمومی ازقبیل معافیت جدید یا کاهش مدت خدمت در دستور کار نمی باشد.

سازمان وظیفه عمومی فراجا طی اطلاعیه‌ای اعلام کرد: نحوه تعیین مدت خدمت دوره ضرورت در قوانین موجود تعیین تکلیف شده است و برابر ماده ۴ قانون خدمت وظیفه عمومی، در صورتیکه مشمولان، مازاد ویا کمتر از تعداد مورد نیاز باشند، ستاد کل نیروهای مسلح نسب به پیشنهاد کاهش یا افزایش مدت خدمت دوره ضرورت اقدام می‌نماید.

 در این اطلاعیه آمده است:با توجه به کاهش ۳ ماهه مدت خدمت دوره ضرورت که اخیرا بر این اساس ابلاغ شده است، هیچ تغییری در قوانین و مقررات خدمت وظیفه عمومی ازقبیل معافیت جدید یا کاهش مدت خدمت  در دستور کار نمی‌باشد.

این سازمان تاکید کرد: تنها مرجع رسمی اطلاع رسانی پیرامون مقررات خدمت سربازی، سازمان وظیفه عمومی فراجا بوده و از کلیه جوانان عزیز تقاضا می‌شود ضمن عدم توجه به گمانه زنی‌ها و شایعات طرح شده از جانب افراد غیر مسئول در این حوزه، برابر اطلاع رسانی رسمی از مراجع ذی صلاح، نسبت به برنامه ریزی برای آینده خود و مشارکت در امر تامین امنیت میهن عزیزمان اقدام کنند.  

  • لینک کوتاه کپی شد
ارسال نظر

آخرین اخبار