اعمال قانون 73 هزار وسیله نقلیه پلاک مخدوش تهران؛ متخلفان به مراجع قضایی ارجاع می‌شوند

بنا بر اعلام معاون آموزش و فرهنگ ترافیک پلیس راهور تهران بزرگ ۷۳ هزار وسیله نقلیه پلاک مخدوش در پایتخت در سال جاری شناسایی شدند.

اعمال قانون 73 هزار وسیله نقلیه پلاک مخدوش تهران؛  متخلفان به مراجع قضایی ارجاع می‌شوند

سرهنگ احسان مومنی گفت: در حال حاظر از طریق رصدی که صورت می‌پذیرد و برای خودروها و افرادی که اقدام به پوشش پلاک انجام می‌دهند، از تخلف مدنظر عکس تهیه و به مرکز اجراییات پلیس راهور ارجاع داده می‌شود.

وی افزود: مرکز اجراییات با اسال پیامک به راننده، او را به پلیس راهور تهران بزرگ دعوت کرده و باید وی در کلاس‌های آموزشی شرکت کند. بنابراین چنانچه فرد متخلف در کلاس‌های آموزشی شرکت کرد، تعهدی مبنی بر عدم تکرار تخلف از وی اخذ می‌شود، ولی در غیر این صورت روی پلاک وسیله نقلیه منع خدمات ثبت می‌گردد و به مراجع قضایی ارجاع داده می‌شود.

مومنی ادامه داد: اگر راننده‌ای در اعداد و ارقام دستکاری کرده باشد، به مراجع قضایی معرفی می‌شود و مجازات‌های خاص خود را دارد که جریمه پوشش پلاک ۶۰ هزار تومان است. همچنین برابر ماده ۷۲۰ قانون مجازات اسلامی، دستکاری و مخدوشی پلاک جرم محسوب می‌شود و از ۶ ماه تا یک سال حبس را برای متخلف به همراه خواهد داشت.

معاون آموزش و فرهنگ ترافیک پلیس راهور تهران بزرگ همچنین بر برخورد پلیس با تخلف پوشش پلاک تاکید کرد: طی سه ماهه نخست امسال ۳۳ هزار و ۳۷ مورد موتورسوار متخلفی که اقدام به پوشش پلاک کرده بودند اعمال قانون شدند که این آمار نسبت به سال گذشته ۹ درصد افزایش داشت.

سرهنگ مومنی بیان داشت: برای خودروها نیز این آمار ۴۰ هزار و ۴۸۸ دستگاه بوده است که نسبت به سال گذشته ۱۳ درصد افزایش داشت.

وی در پایان گفت: علت افزایش این آمار به این موضوع باز می گردد که پلیس در سال جاری به صورت جدی با تخلف پوشش پلاک برخورد داشته است و بارها نیز روی این موضوع تاکید کرده‌ایم.

 

منبع: ایلنا
  • لینک کوتاه کپی شد
ارسال نظر

آخرین اخبار