آموزش تهیه چیکن پاستا

طرز تهیه چیکن پاستا | آموزش تهیه چیکن پاستا خوشمزه و مخصوص به روش ایتالیایی

این غذا با وجود پنیر پارمسان و پنیر پیتزا بسیار خوشمزه و زیبا است و مقدار کمی از آن می تواند یک نفر را به طور کامل سیر کند. برای مشاهده آموزش کامل و مرحله به مرحله طرز تهیه چیکن پاستا در ادامه با ما همراه باشید.

طرز تهیه چیکن پاستا | آموزش تهیه چیکن پاستا خوشمزه و مخصوص به روش ایتالیایی

مواد لازم برای ۴ نفر

سینه مرغ    ۳۰۰ الی ۴۰۰ گرم

پاستا فرمی    ۴۰۰ گرم

پنیر پیتزا    ۱۰۰ الی ۲۰۰ گرم

پنیر پارمسان    ۲ قاشق غذا خوری

رب    ۳ قاشق غذا خوری

کره    ۵۰ گرم

آرد سفید    ۲ قاشق غذا خوری

شیر    ۲ لیوان

فلفل دلمه ای    ۱ عدد

نمک و فلفل و آویشن    به میزان لازم

طرز تهیه چیکن پاستا

مرحله اول

برای تهیه چیکن پاستای خوشمزه و مخصوص یک قابلمه آب را روی حرارت قرار می دهیم تا به جوش آید. داخل آن کمی نمک و روغن می ریزیم. پاستا را درون آب جوش می ریزیم تا پخته شود. بعد از حدود ۱۵ دقیقه آن را آبکش می کنیم.

مرحله دوم

در این فاصله با کفگیر چوبی آن را هم می زنیم تا ته نگیرد. در ادامه تکه های گوشت مرغ را خرد می کنیم. در ادامه یک تابه را با کمی روغن روی حرارت قرار می دهیم تا داغ شود. سپس مرغ ها را به آن اضافه کرده و تفت می دهیم.

مرحله سوم

نمک و فلفل و آویشن و رب را به آن اضافه کرده و با هم مخلوط می کنیم تا یکدست شود. سپس از روی حرارت بر می داریم. برای تهیه سس پاستا یک تابه دیگر برداشته و کره را داخل تابه می ریزیم وروی حرارت ملایم قرار می دهیم تا کره کامل ذوب شود.

مرحله چهارم

در این مرحله به کره آرد را اضافه کرده و مرتب هم می زنیم تا به خوبی با هم ترکیب و در نهایت یکدست شوند. سپس شیر را به آن اضافه کرده و هم می زنیم تا به جوش آید. پاستا ها را بعد از این که آبکش شد به سس اضافه می کنیم.

مرحله پنجم

مرغ های سرخ شده را هم اضافه کرده و در آخر پنیر پارمسان را اضافه کرده و مخلوط می کنیم تا یکدست شود. یک ظرف مناسب فر برداشته و مواد را درون آن می ریزیم. روی آن را با پنیر پیتزا پوشش می دهیم و به مدت ۵ دقیقه در فر قرار می دهیم تا پنیر آب شود.

مرحله ششم

سپس گریل را روشن کرده تا روی پنیر طلایی شود. سپس از فر خارج کرده و سرو می کنیم. می توان به جای فر تمام مواد را در تابه با هم مخلوط کرد و روی آن را پنیر اضافه کرد و درب تابه را بست تا با حرارت خیلی کم پنیر آب شود.

منبع: چی شی
  • لینک کوتاه کپی شد
ارسال نظر

آخرین اخبار