دعا| دعا کردن| دعا برای دیگران

این دعای قشنگ رو بفرست برای کسی که برات عزیزه | بهترین دعا برای عزیزترین آدم زندگی تان

اگر می‌خواهی حال آدم‌های عزیز زندگی ات را خوب کنی برای آنها دعا کن تا خداوند همه آنچه که می‌خواهی را به تو و عزیزانت بدهد.

این دعای قشنگ رو بفرست برای کسی که برات عزیزه | بهترین دعا برای عزیزترین آدم زندگی تان

دعا به معنای «گفتن سخنی با خدا در حالت بندگی و خضوع» است و یکی از مهمترین عبادات در دین اسلام است. دعا انواع مختلفی دارد، از جمله: دعا طلبی، شکرگزاری، توبه، استغفار، شفا و دفع بلا. در اسلام، دعا به عنوان یک وسیله برای ارتباط با خدا و طلب رحمت و مغفرت از او توصیه شده است. دعا می تواند به انسان کمک کند تا بر مشکلات زندگی غلبه کند، آرامش و اطمینان پیدا کند و به خدا نزدیکتر شود. دعا می تواند به صورت زبانی انجام شود، در حالی که برخی دیگر آن را به صورت قلبی انجام می دهند. برای اینکه دعا مستجاب شود، باید شرایطی را رعایت کنیم. از جمله این شرایط عبارتند از: ایمان و اعتقاد قلبی به خدا، توبه و استغفار از گناهان، انجام اعمال صالح و صبر و توکل بر خدا.

اگر می‌خواهی حال آدم‌های عزیز زندگی ات را خوب کنی برای آنها دعا کن تا خداوند همه آنچه که می‌خواهی را به تو و عزیزانت بدهد.

اگر همین حالا ب عدده فکر این هستی که برای یکی از عزیزانت دعا کنی، دعای قشنگی که در ویدئوی زیر می‌گذاریم را برای او بفرست تا خوشحالش کنی و انشالله خدا این دعا را استجابت کند.

لینک مطلب برای اینکه دعا را برای آدم عزیز زندگی است بفرستی پایین تر از ویدئو درج شده است.

https://www.khabaremelat.com/fa/tiny/news-15924

بهترین زمان برای دعا چه زمانی است؟

"شب‌های جمعه و سحرها" دقایقی معروفی که احتمال استجابت دعا در آن بیشتر است

"شب‌های جمعه یا سحر‌ها سهمیه خاصی از رزق دارد، در حالی که ساعات دیگر روز و هفته این سهمیه را ندارند. در قرآن آمده است زمانی که برادران یوسف برای عذرخواهی از کاری که کرده بودند پیش یعقوب نبی (پدرشان) آمدند، گفتند که از خدا برای ما طلب رحمت کن تا ما را ببخشد.

حضرت یعقوب در پاسخ آنان فرمود: «سَوْفَ أَسْتَغْفِرُ لَکُمْ ربی»؛ امام صادق علیه السلام فرمودند که حضرت یعقوب، دعا برای فرزندانش را به سحر شب جمعه موکول کرد. دقت داشته باشید که او پیامبر مستجاب‌الدعوه است، اما دعایش را به آن زمان موکول کرد. "

دعا

"روایت دیگری داریم که در آن رسول اکرم صلی الله علیه و آله و سلم به حضرت زهرا سلام الله علی‌ها فرمودند ساعاتی در عصر جمعه وجود دارد که مردم معمولاً از آن غافل‌اند؛ اگر کسی در آن ساعات دعا کند، خداوند دعایش را مستجاب می‌کند. وقتی حضرت زهرا آن ساعات را پرسید، پیامبر فرمود: «از لحظه‌ای که قرص خورشید در افق پایین می‌رود تا زمانی که قرص خورشید به صورت کامل محو می‌شود.»

این چند دقیقه، زمانی است که سهمیه خاصی از رزق دارد. حضرت زهرا (س) براساس همین توصیه پیامبر، خادم خودشان را غروب جمعه‌ها به پشت بام منزل می‌فرستاد و از او می‌خواست هر زمان که قرص خورشید آغاز به پایین رفتن کرد، به ایشان خبر بدهد تا دعا کنند؛ بنابراین به این ساعات نیز دقت داشته باشید

  • لینک کوتاه کپی شد
ارسال نظر

آخرین اخبار