جواد نکونام

کنفرانس جنجالی نکونام/ تیم ملی من استقلال است!

سرمربی تیم فوتبال استقلال گفت: لیگ با توجه به در پیش بودن جام ملت‌ها، بازی‌های تیم امید و ... پرفشار و فرسایشی خواهد بود.

کنفرانس جنجالی نکونام/ تیم ملی من استقلال است!

جواد نکونام در نشست خبری پیش از دیدار تیم فوتبال استقلال مقابل استقلال خوزستان در هفته چهارم لیگ برتر فوتبال، اظهار داشت: همه بازی‌ها در لیگ نزدیک به هم هستند و تیم‌ها فاصله زیادی ندارند. لیگ با توجه به در پیش بودن جام ملت‌ها، بازی‌های تیم امید و ... پرفشار و فرسایشی خواهد بود.

از باشگاه درخواست کردم جای دیگری بازی کنیم تا هواداران کنارمان باشند

وی افزود: تمام تمرکز من و بازیکنانم روی این بازی است و بازی به بازی پیش می‌رویم و برای ما مهم است که بهترین عملکرد را داشته باشیم. به بازیکنانم گفته‌ام در تمام بازی‌ها باید بهترین عملکرد را داشته باشیم و هر اتفاقی افتاد خیال‌مان راحت باشد که تمام تلاش‌مان را انجام داده‌ایم. امیدوارم فردا شاهد بازی خوبی باشیم، هر چند جای هواداران خالی است و از این موضوع ناراحتم. از باشگاه درخواست کردم جای دیگری بازی کنیم تا هواداران کنارمان باشند. هواداران بازوی قدرت ما هستند و انگیزه می‌دهند، ولی متأسفانه نبود آنها به ضرر ما و به سود حریفان بوده است. امیدوارم زودتر شاهد حضور هواداران باشیم.

 

با زحماتی که کشیده شد، تورس را نیز از دست دادیم!

سرمربی تیم فوتبال استقلال در پاسخ به سؤالی مبنی بر اینکه آخرین وضعیت جذب بازیکن خارجی به کجا رسید، گفت: ما این موضوع از اول در زمان حجت کریمی داشتیم. با تغییر و تحولات مدیریتی با مدیر جدید صحبت کردیم. فقط  دو بازیکن خارجی وارد ایران شدند که مورد تأیید من نبودند، یکی بازیکن عراقی بود که به خاطر شرایط سقف بودجه جدا شد و دیگری مورد تأیید ما نبود. به غیر از این دو نفر، بازیکن دیگری مورد تأیید ما نبود. با روبرتو تورس به مدت یک ماه صحبت کردیم، ولی این خبر را بدهم که او به یکی از تیم‌های ایرانی پیوسته است. با زحماتی که کشیده شد، تورس را نیز از دست دادیم!

 

صبر می‌کنیم تا برای نیم‌فصل دوم بازیکنی باکیفیت بگیریم

نکونام خاطر نشان کرد: بازیکن دیگری از مصر است که همه می‌دانند، ولی نمی‌دانم چه اتفاقی می‌افتد. خودم در آمدن بازیکن ورود نکرده‌ام و باشگاه در حال صحبت با اوست. بازیکن از آرژانتین که در اسپانیا بازی می‌کند مدنظر قرار گرفت که سعی کردم شب گذشته با توجه به ارتباطاتی که خودم دارم با او صحبت کنم و  شرایطی را که باشگاه خواسته بود به او گفتم، ولی هیچ اتفاقی نیفتاده است. تا بازیکنی سر تمرین نیاید و قرارداد بسته نشود هیچ چیزی را باور نمی‌کنم. من یک بازیکن خارجی نیز نمی‌گیرم و حداقل باید دو بازیکن خارجی بگیریم. اگر بحث گرفتن یک بازیکن باشد صبر می‌کنیم تا برای نیم‌فصل دوم بازیکنی باکیفیت بگیریم، چون به طور معمول پنج هفته از نیم‌فصل اول گذشته، الان هفته چهارم است، ولی به خاطر تأخیر این هفته را می‌گذرانیم. پس از این هفته تعطیلی داریم و تیم‌ها را استراحت می‌کنند، بنابراین پنج شش هفته را از دست داده‌ایم.

 

تیم ملی من باشگاه استقلال است

وی در مورد تعویق دیدار پرسپولیس - استقلال در هفته پنجم لیگ برتر به دلیل حضور بازیکنان استقلال در اردوی تیم‌های ملی بزرگسالان و امید ایران نیز گفت: بدترین موضوع این است که فردا آخرین بازی ما قبل از تعطیلی لیگ است، ولی بازیکنان ما نمی‌دانند باید چند روز استراحت کنند. اصلاً نمی‌دانیم بازی بعدی ما چه زمانی قرار است برگزار شود. در جلسه‌ای که با رضا عنایتی داشتیم به او گفتم باید نامه رسمی برای داشتن بازیکنان ما بدهند تا موافقت کنم و اگر شرایط اینجوری باشد قطعاً همکاری نمی‌کنیم. از آن جلسه‌ای که گفتم چندین روز گذشته، هیچ اتفاقی نیفتاده است و برنامه‌ای نداده‌اند. با این وضعیت قطعاً به تیم امید بازیکن نمی‌دهیم. من بازیکنانم را تقدیم به جایی که نه فقط به من، بلکه به تیمم و باشگاه استقلال ضربه بزند، نمی‌دهم. برای من و تیم ملی‌ام، باشگاه استقلال است.

 

بازیکن زیادی نداریم که خیلی بخواهیم کارهای عجیب و غریب کنیم

سرمربی تیم فوتبال استقلال در پاسخ به این سؤال که آیا امکان دارد تیمش با توجه به تقابل فردای آبی‌پوشان با تیمی که به تازگی به لیگ برتر صعود کرده است، با ترکیب هجومی بازی کند، گفت: با ترکیب هجومی یعنی 11 مهاجم بگذاریم؟ چنین رویکردی در فوتبال وجود ندارد. باید زحمت بکشیم و بازی را ببریم. ما بازیکن زیادی نداریم که خیلی بخواهیم کارهای عجیب و غریب بکنیم. کل ایران ترکیب ما را می‌دانند و اگر نمی‌دانند باید خدا را شکر کرد.

 

بازیکنم را با یک بازی نمی‌سنجم، مطهری مهره کلیدی استقلال است

نکونام در واکنش به انتقادها از ارسلان مطهری به دلیل از دست دادن چند موقعیت در دیدار با سپاهان و نبود مهاجم در ترکیب او تصریح کرد: ارسلان زحمتش را کشیده است و مطمئن باشید وقتی توپ جلوی بازیکن بیفتد دوست ندارد گل نزند یا آن را لو بدهد. آن روز، روز از دست دادن موقعیت‌های مطهری بود. او بازیکن مفیدی است و هر زمان بازی کرده زحمتش را کشیده است. بازیکنم را با یک بازی نمی‌سنجم. مطهری مهره کلیدی استقلال است. اگر نیاز به گرفتن مهاجم خارجی است برای بالا بردن کیفیت تیم است، چون برخی پست‌ها حیاتی هستند. مطهری مثل همه بازیکنان زحمت خودش را کشید و شاید بازی با سپاهان روزش نبود.

 

اینکه 3 هفته اشتباهات داوری به ضرر ما باشد خوب نیست

وی درباره اشتباهات داوری در بازی با سپاهان و سود بردن برخی رقیبان از این اشتباهات یادآور شد: صادقانه بگویم به کسی بدهکار نیستم و از کسی هم طلبکار نیستم و من فقط از حق بازیکنان و تیمم دفاع می‌کنم. سه بازی انجام داده‌ایم و اشتباهات داوری وجود داشته است. صادقانه می‌گویم غیر از هفته اول که موعود بنیادی‌فرد قضاوت کرد، بقیه بازی‌ها داورانی نبودند که بخواهد شرایط دو تیم را رعایت کنند. در بازی قبل همه چیز مشخص بود. قبل از بازی به کوپال ناظمی گفتم هر اشتباهی کردید فقط از هواداران استقلال عذرخواهی کنید، ولی رئیس کمیته داوران بعد از بازی پرسپولیس - ذوب‌آهن سریع کمک داور را محروم می‌کند. صادقانه می‌گویم بازی‌ها تمام شد همان لحظه انتقادی می‌شود و به پایان می‌رسد، ولی اینکه سه هفته برای ما اتفاق بیفتد، خوب نیست. سال گذشته در استقلال حضور نداشتم و باید بگویم بیشترین ضرر از داوری را استقلال کرد. هواداران، بازیکنان و تیم به اشتباهات داوری عادت کرده‌اند.

سرمربی تیم فوتبال استقلال با این پرسش روبه‌رو شد که هماهنگی تیم، کادر رسانه‌ای و باشگاه به چه صورت است، گفت: فوق‌العاده! در فوتبال سابقه چنین ارتباطی وجود نداشته و عالی است!

در ادامه این خبرنگار تأکید کرد صحبت‌هایش جدی است که سرمربی استقلال، گفت: آیا شوخی داریم؟!

 

نمی‌دانم چه اتفاقی افتاده است که زمین آزادی کیفیت خوبی ندارد

نکونام راجع به انتقاد بازیکنان و مربیان پرسپولیس از کیفیت چمن ورزشگاه آزادی و اینکه نگران بازی فردا نیست، خاطر نشان کرد:  ما به غیر از ورزشگاه تختی آبادان که واقعاً شرایط خوبی داشت در هفته قبل برابر سپاهان و همین‌طور ملوان در آزادی جمن خوب نبود. بازی‌های بزرگ و تاریخ فوتبال ایران در ورزشگاه آزادی برگزار شده و چمن همیشه کیفیت خوبی داشته است، ولی نمی‌دانم چه اتفاقی افتاده است که کیفیت خوبی ندارد. چمن را بلند نگه می‌دارند و چاله و چوله زیاد دارد. ما خودمان هم گله‌مند هستیم و نمی‌دانیم چرا زمین کیفیت خوبی ندارد.

 

شرمنده مربیان خارجی استقلال شدم، ما باید میهمان‌نوازی کنیم

وی در پاسخ به این سؤال که اخراج دستیاران اسپانیایی‌اش از هتل به دلیل مشکل مالی باشگاه صحت دارد یا خیر، گفت: دو بار این مربیانی که آمده‌اند اینجا تا الان اخراج شده‌اند! دوست نداشته باشید من اینجا دروغ بگویم، ولی دوبار این اتفاق افتاده است و از هتل بیرون‌شان کرده و حتی بدون وسیله سر تمرین آمدند. این نفرات و مربیانی که کنار ما هستند سال‌هاست با آنها همکاری می‌کنیم و بابت این اتفاقات من شرمنده‌شان شدم. دوستانی که خارجی هستند میهمان ما هستند. اگر در اسپانیا هم که چند سال بازی کردم به من بی‌احترامی می‌شد، خودم چنین توقعی داشتم و ناراحت می‌شدم، ولی این دوستان به من لطف داشتند و روز اولی که من در اسپانیا بودم از ما با آغوش باز استقبال و میهمان‌نوازی کردند. ما هم باید نسبت به تمام خارجی‌هایی که اینجا هستند، این کار را انجام دهیم، چون ما به میهمان‌نوازی معروف هستیم. متاسفانه این اتفاق در هتل افتاده است.

 

گلر سوم ما بهزاد غلامپور است!

سرمربی تیم فوتبال استقلال در پاسخ به سؤالی مبنی بر اینکه جدایی برزگر و سعیدی‌فر با رضایت او انجام شده است، تأکید کرد:  سینا سعیدی‌فر را من تأیید و تأکید کردم در استقلال بماند. هیچ تیمی در دنیا وجود ندارد که با دو گلر تمرین کند. گلر سوم ما بهزاد غلامپور هست، گلر خوبی هم هست فقط یک ذره ناآماده است! من همیشه اعتقاد دارم که باید دو دروازه‌بان خوب داشته باشیم. ما دو دروازه‌بان درجه یک داریم، ولی وقتی لیست‌ها تغییر کرد ما مجبور شدیم علیرضا رضایی را کنار بگذاریم و خالد‌آبادی را با توجه به اینکه زیر 23 سال بود، جذب و تأکید کردیم که سینا سعیدی‌فر را می‌خواهیم، ولی یک روز دیدیم که رضایت‌نامه این بازیکن و فسخش را دادند و گفتند خداحافظ. گفتیم که لیست را می‌توانید جابه‌جا کنید، ولی نمی‌توانید فسخ یک بازیکن را بدون اجازه من بدهید. به ما گفتند که یک دروازه‌بان بگیرم و من هم گفتم که شما یک دروازه‌بان زیر 23 سال خوب در حد سینا سعیدی‌فر برای من بگیرید، من از شما تشکر و قدردانی هم می‌کنم. بعد به ما گفتند که بازیکن بخریم و ما گفتیم که ما پول نداریم چطور بازیکن بخریم؟! الان هم دنبال این هستیم که یک دروازه‌بان زیر 23 سال به خدمت بگیریم.

 

از روز اول بنا بر این بود که نکونام از استقلال برود!

نکونام افزود: آریا برزگر هم با ما قرارداد دارد، ولی خود دوستان اعلام کردند که این بازیکن غیرقانونی رفته است و بعد از 24 ساعت گفتیم که بازیکن باید برگردد، وگرنه بیانیه می‌دهیم، ولی برای برزگر کارت بازی هم صادر شد. با این حال باز به ما هم گفتند که نمی‌تواند بازی کند و این بازیکن برمی‌گردد. بعد از آن یکسری صحبت‌ها مطرح شد که باشگاه استقلال درآمد کسب کرده است. خدا را شکر ما لنگ یک میلیارد بودیم و مشکلات‌مان همه حل شد! همه اینها برای این است که نکونام از استقلال برود. از روز اول بنا بر این بود که نکونام از استقلال برود، ولی من از استقلال نمی‌روم به خاطر هواداران و لطفی که از روز اول به من داشتند. من اگر 11 یا 13 بازیکن هم داشته باشم کافی است. همین که الان این تیم را با تمام کارشکنی‌ها و تمام اتفاقاتی که علیه ما انجام دادند ما تیمی ساختیم که باعث خوشحالی هواداران‌مان است، برای ما کافی است. من برای کسی کاری انجام نمی‌دهم و توقع هم ندارم هیچ‌کسی برای من کاری بکند. برای تیمم همه باید مثل خودم زحمت بکشند و همه هم در کنار هم خوشحال و ناراحت باشیم.

 

اگر قرار باشد من در این فوتبال حرفی نزنم که نمی‌شود

سرمربی استقلال تصریح کرد: این اتفاقات افتاد، به هر حال من که در این فوتبال  عمرم را گذاشته‌ام و اگر قرار باشد من در این فوتبال حرفی نزنم که نمی‌شود. من اگر 13 بازیکن هم داشته باشم تیمی می‌سازم که هوادارمان خوشحال باشد. الان از همین خوشحال هستم که هوادار از ساخت چنین تیمی خوشحال است و بازیکنان ما واقعاً زحمت کشیدند. من از آرمان رمضانی تشکر می‌کنم یک روز با پای مصدوم آمد و با ما تمرین کرد. امید حامدی‌فر بازیکن تیم ماست، ولی سر تمرین نمی‌آید. ما بازیکنان خودمان را هم نداریم! شرایط عالی است و تیم فوق‌العاده، ان‌شاءالله برای جام جهانی می‌رویم.

وی در پایان در واکنش به این موضوع که مدیریت باشگاه با کادر فنی استقلال همسو نیست، گفت: شما در کنفرانس خبری اصلاً حواس‌تان نبود، من می‌گویم همه چیز عالی است، ولی شما آمدید و انتقاد می‌کنید، حواستان را جمع کنید!

 

منبع: تسنیم
  • لینک کوتاه کپی شد
ارسال نظر

آخرین اخبار