سرامیک | پاک کردن لکه های سرامیک

ترفندهای ساده برای جرم گیری سرامیک رو اینجا یاد بگیر + آموزش

در این مطلب با ما همراه باشید تا تمیز کردن هر چیزی از جنس سرامیک در خانه را به شما آموزش دهیم.

ترفندهای ساده برای جرم گیری سرامیک رو اینجا یاد بگیر + آموزش

سرامیک کف خانه حکم فرش خانه را دارد و تمیزی و درخشندگی آن برای خانم های خانه‌دار بسیار مهم است. ما روش‌هایی را به شما آموزش می‌دهیم که ضمن درخشندگی، سرامیک های محیط خانه شما ضدعفونی نیز گردد. علاوه بر این شاید شما مجسمه و اشیائی در خانه دارید که از جنس سرامیک یا چینی هستند و می‌خواهید تمیز و درخشنده شوند، با ما همراه باشید تا تمیز کردن هر چیز سرامیکی در خانه را به شما آموزش دهیم.

تمیزکردن سرامیک ها زیاد کار سختی نیست اما گاهی اوقات لکه‌های سر سختی روی آنها ایجاد می‌شود که به راحتی از بین نمی‌روند.

بهترین روش برای تمیز کردن سرامیک کف خانه با مواد طبیعی

محلول سرکه سفید یا سرکه سیب با آب یک معجزه‌گر برای تمیز کردن سرامیک کف خانه است.

در بسیاری از فرهنگ‌های سنتی سرکه را دورکننده انرژی منفی و از بین برنده انرژی منفی از خانه می‌دانند.

علاوه‌بر این به لحاظ علمی سرکه یک ضدعفونی‌کننده قوی است. این ماده جادویی هم سطح را ضدعفونی می‌کند و هم بسیار درخشان ضمن این‌که از نشستن غبار روی سطح جلوگیری می‌کند.

برای این کار درون سطلحی محلولی از آب و سرکه درست کنید. ۶۰ درصد محلول باید آب و ۴۰ درصد آن سرکه سفید یا سرکه سیب باشد.

هر بار طی را درون محلول بزنید، آب اضافی آن را بگیرید و روی سطح سرامیک بکشید.

نتیجه کار شگفت‌آور است.

برخی نکات برای حفظ تمیزی سرامیک و کف خانه

تحقیقات نشان می‌دهد تمیزی خانه نقش مهمی در سلامت جسم و روان دارد. سرامیک کف بستری است که در طول روز همواره روی آن تردد می‌کنیم، چشممان به آن می‌خورد و سیگنال‌های پاکیزگی پالس‌های مثبتی برای آرامش روان است. علاوه‌بر این تمیز بودن و ضدعفونی بودن کف خانه برای سلامت جسم بسیار مهم است. تمیزی سرامیک کف خانه به خصوص فضای آشپزخانه یک روتین و یک فرآیند در سبک زندگی است که باید همواره آن را رعایت کنیم.

هر هفته زمین را تی بکشید!

علاوه بر جارو کشیدن تی را نیز فراموش نکنید. تی کشیدن مداوم باعث درخشش و تمیزی آسان‌تر سرامیک می‌شود. حتماً پس از تی کشیدن زمین را خشک‌ کنید تا گرد و غبار روی آن ننشیند و سرامیک درخشان‌تر شود.

تمیز کردن درز سرامیک را فراموش نکنید!

درزهای سرامیک منبع آلودگی و کثیفی است. دوغاب بین آن‌ها رفته‌رفته چرک و کثیف می‌شود. برای تمیز کردن درزهای سرامیک کمی جوش‌شیرین را با آب مخلوط کنید و آن را روی درزهای سرامیک بکشید. پس از چند ساعت با مسواک نرم یا قلم‌مو آن‌ها را تمیز کنید و با دستمال خیس آرام روی آن‌ها بکشید.

از بین بردن لکه‌ قهوه، چای یا آب‌میوه

لکه قهوه، چای و آب‌میوه را می‌توان به آسانی از سرامیک تمیز کرد. اما اگر این لکه‌ها سرسختی به خرج دادند می‌توانید کمی مایع ظرف‌شویی را با آب داغ مخلوط کرده و روی لکه بکشید. مایع سفیدکننده نیز گزینه مناسب دیگری است برای از بین بردن لکه‌های نوشیدنی

برای از بین بردن لکه چربی از سرامیک ابتدا دستمالی بی‌رنگ و تمیز را به نوشابه آغشته کنید و روی لکه بکشید. علاوه براین می‌توانید از شوینده‌هایی که ایجاد ساییدگی نمی‌کنند مانند مایع ظرف‌شویی یا مایع لباسشویی استفاده کنید و لکه چربی را از بین ببرید.

پاک کردن جوهر

جوهر از جمله لکه‌هایی است که به‌سختی از بین می‌رود. برای از بین بردن آن ابتدا دستمال را به سفیدکننده آغشته کنید و روی لکه بگذارید پس از چند دقیقه بردارید و طرف دیگر دستمال را روی لکه بگذارید و بردارید. به‌هیچ‌عنوان دستمال را روی لکه نسابید. آن‌قدر این کار را کنید تا لکه کامل از بین برود. سپس با دستمال نمدار تمیزی زمین را پاک‌ کنید.

توجه داشته باشید دستمال آغشته شده به محلول سفیدکننده را برای مدت‌زمان طولانی روی سرامیک قرار ندهید. ممکن است الکل درون محلول، سبب تجمع نمک موجود در سفید‌کننده بر روی سرامیک شود.

پاک کردن مجسمه و ظروف چینی و سرامیکی در خانه

اگر می‌خواهید مجسمه‌ها، ظروف دکوری و چینی حتی ظروفی که برای پذیرایی از میهمان‌های خود استفاده می‌کنید تمیز و درخشان باشند حتما از این روش استفاده کنید

ابتدا موارد زیر را آماده کنید:

  • جوش شیرین

  • اسفنج

  • آب گرم

  • دستکش

۱- ظروف سفالی، چینی، مجسمه یا هر شئی که چنین جنسی دارد را با آب گرم بشویید

۲- یک محلول با آب و جوش شیرین تهیه کنید. محلول شما باید ۶۰ درصد جوش شیرین و ۴۰ درصد آب داشته باشد

۳- اسفنج را درون محلول بزنید و تمام بخش‌های بشقاب یا مجسمه سفالی و چینی خود را با آن پاک کنید

۴- حال ظروف را در معرض نور آفتاب قرار دهید تا کامالا خشک شوند. نور آفتاب یکی از بهترین گزینه‌ها برای از بین بردن بو از سطوح است. اگر امکان دارد بگذاریدشئی شما ۱ ساعت در معرض نور آفتاب باشد.

۵- با یک دستمال نانو که رطوبت بسیار کمی دارد فرآیند پاک کردن را تکمیل کنید.

  • لینک کوتاه کپی شد
ارسال نظر

آخرین اخبار