تلگرام| پست تلگرام| استوری تلگرام

تلگرام تبدیل به شبکه اجتماعی شد | نحوه پست و استوری گذاشتن در تلگرام

تلگرام با اضافه‌کردن قابلیت‌های استوری و کلوز فرندز و امکان ارسال پست، ازاین‌پس شبکه‌ای اجتماعی است، نه پیام‌رسان.

تلگرام تبدیل به شبکه اجتماعی شد | نحوه پست و استوری گذاشتن در تلگرام

خبرملت: تلگرام در کنار اینستاگرام محبوب ترین شبکه اجتماعی در ایران است. تلگرام هر بار با بروزرسانی های جدید همه را شگفت زده می کند. قابلیت‌های جدیدی که به تلگرام اضافه شده، قابلیت پست و استوری گذاشتن است. در حال حاضر همه کاربران تلگرام می‌توانند پست و استوری بگذارند. کاربران تلگرام حتی مانند اینستاگرام می‌توانند استوری‌های خود را فقط به کلوز فرندز نشان دهند.

تلگرام با اضافه‌کردن قابلیت‌های استوری و کلوز فرندز و امکان ارسال پست، ازاین‌پس شبکه‌ای اجتماعی است، نه پیام‌رسان.

تلگرام در بیانیه‌ای مطبوعاتی، تمامی قابلیت‌های بخش استوری را شرح داده است. استوری که از امروز به‌صورت عمومی دردسترس قرار گرفته است، بزرگ‌ترین به‌روزرسانی تاریخ تلگرام را رقم می‌زند. تلگرام می‌گوید کاربرانش در سال‌های اخیر بیشتر از هرچیز دیگری به‌دنبال دسترسی به استوری بوده‌اند.

استوری گذاشتن در تلگرام

به گزارش زومیت، تلگرام کامل‌ترین نسخه‌ی استوری را در بین تمامی پلتفرم‌ها ارائه می‌دهد. این پیام‌رسان حالت دوربین دوگانه (Dual Camera Mode) را برای استوری معرفی کرده است تا بتوانید هم‌زمان با ضبط ویدئو ازطریق دوربین پشتی، با دوربین سلفی نیز از خودتان ویدئو بگیرید. همچنین، می‌توانید انتخاب کنید که ویدئو هر دوربین در چه جایگاهی نمایش داده شود.

هنگام ارسال استوری می‌توانید متن و نقاشی و استیکر یا لوکیشن را نیز اضافه کنید. استوری‌های تلگرام از کپشن هم پشتیبانی می‌کنند؛ بدین‌ترتیب، می‌توانید توضیحات متنی بنویسید و دوستانتان را تگ کنید یا سراغ اضافه‌کردن لینک بروید. درصورت تمایل، می‌توانید چندین عکس را از گالری یا گیف‌های مدنظرتان را از اینترنت پیدا کنید و در بخش استوری قرار دهید.

Telegram Stories: How To Post A Story On Telegram - Dataconomy

کلوز فرندز در تلگرام

تلگرام رسماً میزبان قابلیت کلوز فرند نیز شده است. در تنظیمات استوری، می‌توانید نمایش پست‌های این بخش را در چهار حالت Everyone (همه)، My Contacts (مخاطبین من)، Close Friends (دوستان نزدیک) و Selected Contacts (مخاطبین انتخابی) تنظیم کنید. هریک از این گزینه‌ها را می‌توان به‌طور کامل شخصی‌سازی کرد.

درصورت تمایل، می‌توانید فهرستی از کاربرانی را انتخاب کنید که هرگز استوری شما را نمی‌بینند. کاربران تلگرام می‌توانند گرفته‌شدن اسکرین‌شات از استوری‌هایشان را غیرممکن کنند.

Telegram Stories: How To Post A Story On Telegram - Dataconomy

پست گذاشتن در تلگرام چگونه است؟

تلگرام می‌گوید که استوری‌ها را در قالب پست می‌توانید وارد پروفایل خود کنید. پست‌های تلگرام ظاهر مشابه اینستاگرام دارند و باعث می‌شوند این پیام‌رسان بیشتر از هر زمان دیگری به شبکه‌های اجتماعی شبیه شود. پست‌های صفحه‌ی پروفایل تا هر زمان که بخواهید، نمایش داده خواهند شد.

برای اولین‌بار در تاریخ شبکه‌های اجتماعی، کاربران تلگرام می‌توانند تمامی بخش‌های استوری را پس از انتشار ویرایش کنند. بدین‌ترتیب، برای تغییر متن یا استیکرها مجبور نیستید استوری را از اول بسازید و دوباره منتشر کنید. پیش‌نیاز این قابلیت، بازکردن استوری روی همان دستگاهی است که استوری را منتشر کرده است.

تلگرام فهرست کاربران بازدیدکننده از استوری شما را نمایش می‌دهد. همچنین، زمان دقیق بازشدن استوری به شما ارائه می‌شود. در نوار جست‌وجوی داخلی، می‌توانید بفهمید که کاربری خاص استوری شما را دیده است یا نه.

Telegram Stories: How To Post A Story On Telegram - Dataconomy

ناگفته نماند که کاربران پریمیوم می‌توانند قابلیت Stealth Mode را فعال کنند. با فعال‌سازی این قابلیت، می‌توانید نام خودتان را از تمامی استوری‌هایی پاک کنید که در پنج دقیقه‌ی اخیر باز کرده‌اید و در ۲۵ دقیقه‌ی آینده باز خواهید کرد.

استوری کاربران تلگرام ریمیوم در جایگاه بالاتری از کاربران عادی نمایش داده می‌شود. کاربران پریمیوم تنها کسانی هستند که می‌توانند پس از منقضی‌شدن استوری (۶، ۱۲، ۲۴ یا ۴۸ ساعت بعد) فهرست افرادی را ببینند که از استوری بازدید کرده‌اند.

به‌علاوه کاربران پریمیوم می‌توانند استوری‌ها را در گالری گوشی ذخیره کنند و کپشن‌های طولانی‌تری بنویسند و روزانه تا ۱۰۰ استوری به‌اشتراک بگذارند.

  • لینک کوتاه کپی شد
ارسال نظر

آخرین اخبار