هواشناسی | سامانه بارشی

پیش بینی هواشناسی کشور در چند روز آینده | کدام استان ها شاهد بارش خواهند بود ؟

سازمان هواشناسی کشو اعلام کرده است سامانه بارشی از دوشنبه وارد غرب کشور می شود.

پیش بینی هواشناسی کشور در چند روز آینده | کدام استان ها شاهد بارش خواهند بود ؟

به گزارش شمانیوز :سازمان هواشناسی کشور اعلام کرد: امروز در برخی مناطق شمال غرب کشور رگبار پراکنده و افزایش سرعت باد روی می‌دهد و در سایر مناطق کشور جو آرام و پایداری حاکم است.

فردا به‌تدریج با ورود سامانه بارشی در مناطق غربی کشور رگبار باران و وزش باد شدید، در مناطق سردسیر و مرتفع بارش برف و در سواحل غربی دریای خزر بارش‌های پراکنده پیش‌بینی شده است.

سه‌شنبه بارش در استان‌های ساحلی دریای خزر با شدت بیشتری ادامه دارد و در برخی مناطق شمال شرق کشور بارش‌های پراکنده روی می‌دهد.

یکشنبه، در برخی از مناطق شمال شرق کشور رگبارهای پراکنده و افزایش سرعت وزش باد پیش بینی می‌شود. از روز دوشنبه شاهد ورود سامانه بارشی خواهیم بود و آغاز بارش‌ها نیز در شمال و شمال غرب کشورمان خواهد بود. برای روز سه‌شنبه نیز سواحل دریای خزر و شمال شرق کشور درگیر سامانه بارشی ذکر شده خواهند شد.

بر اساس اعلام سازمان هواشناسی، از امروز تا دوشنبه در شهرهای پرجمعیت و صنعتی مانند تهران، اراک، کرج، اصفهان افزایش آلاینده‌های جوی و کاهش کیفیت هوا را شاهد خواهیم بود و به لحاظ دمایی نیز از امروز در اکثر نقاط کشور روند افزایش تدریجی دما پیش‌بینی می‌شود. مجددا از روز سه شنبه، روند دما کاهشی و سردتر خواهد شد. امروز در تهران نیز شاهد غبار خواهیم بود و از فردا شب با وزش باد، هوای تهران مطلوب خواهد شد.

  • لینک کوتاه کپی شد
ارسال نظر

آخرین اخبار