سبزی خوردن شسته‌شده را چگونه در یخچال نگهداری کنیم؟

سبزی خوردن یکی از مواد غذایی است که باید حتما در برنامه غذایی خود آن را داشته باشید، اما چگونه باید آن را تا یک هفته در یخچال نگهداری کنیم تا پلاسیده نشود. طرز صحیح نگهداری سبزی خوردن شسته‌شده در یخچال را در این مطلب بخوانید.

سبزی خوردن شسته‌شده را چگونه در یخچال نگهداری کنیم؟

به گزارش خبرگزاری موج، شاید برایتان پیش آمده باشد که وقتی سبزی خوردن را می‌شویید و در یخچال نگهداری می‌کنید، بعد از یک روز پلاسیده می‌شوند و بعد از آن دیگر قابل خوردن نیستند. اما چرا این اتفاق می‌افتد؟ چگونه می‌توانیم سبزی خوردن را برای حداقل یک هفته تازه نگهداریم، بدون اینکه سبزی سیاه شود؟ در این مطلب بهترین روش‌های نگهداری سبزی خوردن شسته شده در یخچال را آموزش داده‌ایم تا سبزی‌های شما تازه بماند. این آموزش شامل نحوه شستن سبزی خوردن پاک‌شده و نحوه درست نگهداری آن در یخچال است.

 

بهترین روش‌های نگهداری طولانی‌مدت سبزی خوردن شسته در یخچال

برای نگهداری سبزی خوردن شسته در یخچال روش‌های مختلفی وجود دارد که می‌توانید هر کدام از روش‌هایی که بیشتر جواب می‌دهد را امتحان کنید.

ابتدا سبزی‌ها را خوب پاک کنید و برای 10 تا 15 دقیقه در آب سرد خیس کنید تا اگر گل و آلودگی دارد، از آن خارج شود.

بعد از خارج کردن از آب آن را آبکش و روی یک پارچه پهن کنید.

برای چند ساعت اجازه بدهید روی پارچه پهن باشند تا آب آنها خوب کشیده شود.

زمانی که آب سبزی‌ها خوب کشیده شد می‌توانید از روش‌های زیر برای نگهداری سبزی خوردن استفاده کنید. به این نکته توجه کنید اگر سبزی حتی خیلی کم آب داشته باشد و آن را در یخچال قرار دهید، پلاسیده می‌شود.

 

چگونه سبزی خوردن را تا یک هفته در یخچال تازه نگه داریم؟

مهم‌ترین عاملی که باعث پلاسیده شدن سبزی خوردن بعد از شسته شدن می‌شود، وجود آب در سبزی یا نامناسب بودن دمای یخچال برای نگهداری سبزی است.

1- قرار دادن سبزی خوردن در قابلمه در دار

بعد از اینکه خوب آب سبزی‌ها کشیده و خشک شد، آنها در یک قابلمه در دار از جنس روی بریزید و در یخچال قرار دهید این روش شاید ساده باشد، اما باعث تازه ماندن سبزی خوردن می‌شود و می‌توانید تا چند روز بدون اینکه پلاسیده شود از آنها استفاده کنید.

2- نگهداری سبزی خوردن در کیسه فریزر پر از هوا

سبزی‌ها را در یک کیسه قرار دهید و درون آن را کمی هوا وارد کنید و از بالا در را با یک کش یا نخ بببنید. وجود هوا باعث تازه ماندن سبزی می‌شود و تا یک هفته می‌توانید از سبزی خوردن تازه استفاده کنید.

3- استفاده از دستمال کاغذ برای نگهداری سبزی

این روش برای تازه ماندن سبزی خوردن بسیار کاربردی است. قبل از اینکه از این روش استفاده کنید باید مطمئن شوید سبزی کاملا خشک شده و آبی نداشته باشد، سپس سبزی‌ها را لای دستمال کاغذی بپیچید. دستمال را در یک کیسه فریزر یا کیسه پلاستیکی قرار دهید و آن را در کشوی یخچال قرار دهید با این روش رطوبت وارد سبزی نمی‌شود و اگر سبزی رطوبتی داشته باشد، دستمال آن را جذب می‌کند. با این روش سبزی خوردن بین 5 تا 7 روز در یخچال می‌ماند.

4- برای نگهداری سبزی خوردن ساقه آن را در آب قرار دهید

یک لیوان یا یک ظرف یک بار مصرف بردارید و کف آن کمی آب بریزید و ساقه سبزی‌ها را در آن قرار دهید و با کمک کیسه فریز یا کیسه‌های پلاستیکی همه جای سبزی‌ها را بپوشانید تا هوا وارد آن نشود می‌توانید با کش دور آن را ببندید.

 

نگهداری سبزی خوردن در پارچه نخی

بعد از اینکه آب سبزی خوردن به خوبی کشیده شد می‌توانید آن را در یک پارچه نخی بریزید و پارچه را در یک کیسه پلاستیکی قرار دهید و در کشو یخچال قرار دهید. با این روش سبزی خوردن را می‌توانید بین 6 تا 7 روز در یخچال نگهداری کنید.

 

چند نکته کاربردی برای تازه نگه‌داشتن سبزی خوردن

سبزی نشسته ماندگاری بیشتری دارد می‌توانید به اندازه مصرف روزانه آن را بشویید که دیرتر پلاسیده شود.

در هر یک از روش‌های نگهداری سبزی خوردن در یخچال باید آب سبزی حسابی کشیده شود، سبزی خیس را به هر روشی در یخچال نگهداری کنید، دو روزه پلاسیده می‌شود.

تربچه را جدا از سبزی‌های دیگر قرار دهید تا سالم‌تر بمانند.

در کل سعی کنید سبزی را خیلی زیاد نخرید و به مقدار کم هر دفعه خریداری کنید تا هم راحت‌تر بتوانید از آن نگهداری کنید و هم اینکه زودتر خورده شود.

  • لینک کوتاه کپی شد
ارسال نظر

آخرین اخبار